CONFIG.SYS

Dział od którego rozpoczęła się działalność forum. Znajdziecie tu tematy dotyczące Windows XP.

CONFIG.SYS

Postautor: Rem@s » 04 lut 2003, 1:31

Co zrobić, aby polecenie FILES=80 w CONFIG.SYS działało?
Chodzi o to, że moja mama przyniosła ostatnio z pracy program, który wymaga otwierania jednocześnie 74 plików. Ten program jest pod DOS-a. Pamiętam, że własnie w ten sposób ustawiało się ilość plików. Sprawdziłem to nawet u niej w pracy - i działa. Sprawdziłem nawet u kolegi, który ma Windows 98 i też działa (po ustawieniu FILES=80). Niestety u mnie nie chce zadziałać taka konfiguracja.

Z bóry dzięki za odpowiedzi.

Rem@s

Awatar użytkownika
Rem@s
Junior Member

Postautor: Kojani » 04 lut 2003, 9:44

To się robi trochę inaczej najpierw tworzysz config.sys i autoexec.bat takie jakie Ci są potrzebne w dowolnym miejscu. Następnie prawym klawiszem na programie i wybierasz z zakładek Program przycisk zaawansowane i podajesz umiejscowienie plików systemowych. Dodatkowo mozesz w zakładce Pamięć ustawić tryby emulacji pamięci dla programu - to też jest często wymagane. Nie zawsze jednak musi to przynieść oczekiwane rezultaty - jeśli program będzie z punktu widzenia windy "rozrabiał" to i tak go wytnie.

Pozdrawiam

Kojani

________________________________________________________________________________
"kiedy nie ma się nic mądrego do powiedzenia, lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"
Awatar użytkownika
Kojani
Administrator

Postautor: pionaj » 04 lut 2003, 11:24

Ja mam w config wpis
Files=150
buffers
Dodatkowo :
47. Improve system performance by disabling DOS 8.3 naming convention
In tip number 46, I briefly mentioned MFT fragmentation. So what is the cause of fragmentation. Well most common cause is too much use. As with anything excessive use causes fragmentation. Activities of add/update/delete to a section of disk would invariable cause it to fragment. So there is no permanent solution as we can not avoid these acts. As such it is a good idea to use disk defragmenter regularly. Contiguous data which results from defragmenting disk, improves system performance considerably. But what I am suggesting you here would prolong intervals between defragmentations resulting in more time for your own productive work. OK! This tip is for those folks would never be using a DOS based program or don't care for connection from DOS based operating systems (example: old games and all things before windows 95). In Windows XP, two file names are created for each file one is the actual name and another one is 8.3 version of that file name for compatibility with DOS based programs. Now this work name in the name of compatibility takes quite a lot of system resources specifically CPU time and disk space.But this is not it, it also increases your MFT utilization and fragmentation. So the solution is to disable it. How to do this ? Open Registry by going to START-RUN and entering REGEDIT and Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\FileSystem. In right pane, look for key by the name "NtfsDisable8dot3NameCreation" and sets its value to 1. Thats it. You would see improvement in system performance for sure.
U mnie stare Dos-owe chodza

GA M55S-S3,Athlon64 3500(AM2)@2.5GHz/GF 7300GT Galaxy/ZALMAN 256MB, WDC 250GB 16MB SATAII,2x512 DDR2/667mHz Kingston,Chieftec450, LG GSA-H10N. LCD BenQ FP91G+ i Asus A6RP AP0083+WD2000KS

Obrazek
Awatar użytkownika
pionaj

Postautor: Rem@s » 05 lut 2003, 11:35

Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi. U mnie już wszystko działa. Mamuśka jest zadowolona.

Narka i pozdrowionka

Rem@s

Awatar użytkownika
Rem@s
Junior Member

Postautor: pionaj » 05 lut 2003, 12:39

zwłaszcza gdy Mamuśka sponsorowała kompa :lol: :lol:
Rem@s jeszcze jedna porada
Czasami po odpaleniu aplikacji dos (tak jest w moim przypadku)
następuje mignięcie czarnego ekranu i nic dalej
Pomaga mi wtedy prawy klik na danej aplikacji-własciwosci-program-
i tu na dole ODZNACZAM - Zamknij przy zakończeniu
Po ponownym odpaleniu aplikacji juz jest ok
pozdr

GA M55S-S3,Athlon64 3500(AM2)@2.5GHz/GF 7300GT Galaxy/ZALMAN 256MB, WDC 250GB 16MB SATAII,2x512 DDR2/667mHz Kingston,Chieftec450, LG GSA-H10N. LCD BenQ FP91G+ i Asus A6RP AP0083+WD2000KS

Obrazek
Awatar użytkownika
pionaj

Wróć do Windows XP