sygnały dzwiękowe z komputera...

Dział poświęcony sprzętowi. Jeżeli masz problemy z procesorem, pamięcią, płytą główną, kartą graficzną to jest dział dla Ciebie.

sygnały dzwiękowe z komputera...

Postautor: piotrino1 » 11 sty 2009, 13:32

Witam od wczoraj dwa razy somoczynnie bez jakiegoś powodu zapiszczała mi "skrzynia" Dzwięki są pojedyncze, do 6 razy lub więcej (dokładnie nie liczyłem-ale policzę przy następnym razie). Mam Amibios wersję biosu P1.50(w zeszłym roku zrobiłem aktualizację biosu).Wszedłem na google i poszukałem kody dzwiękowe biosu, Amibios:
Kod: Zaznacz cały
1 - dźwięk błąd odświeżania RAM 
2 - błąd parzystości RAM 
3 - błąd w pierwszych 64kB RAM 
4 - błąd zegara systemowego 
5 - błąd procesora 
6 - błąd kontrolera klawiatury 
7 - błąd trybu wirtualnego procesora 
8 - błąd I/O pamięci karty graficznej 
9 - błąd sumy kontrolnej BIOSu 
10 - błąd pamięci CMOS 
11 - błąd pamięci cache 
ciągly dźwięk to błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficzne
co najdziwniejsze w czasie tych dwóch zdarzeń "pisków" zadnych restartów nie miałem,ani zadnych błędów na ekranie.System jest czysty!W podglądzię zdarzeń też nic o tym nie mam (ogólnie mam bez błędów w dzienniku zdarzeń). Co wy sądzicie o tym? Temperature mam w normie....ewentualnie sprawdzę pamięc, ale sądzę ze to nie to, bo miałbym restarty a tego nie mam..Ogólnie to "popiszczy" i przestaje ....Dwa razy tak miałem wczoraj i dzis....

SYSTEM: [color=Black]WINDOWS 7 64bit/DEBIAN 64bit.[/color] MOBO: ASROCK N68C-S UCC
PROCESOR: ATHLON64 x2 5600 2.9GHz. PAMIĘĆ:Kingston 4GB DDR2 800MHz CL5 Dual Channel Dysk: WDC WD800JB-00JJA0 (80GB, IDE)
Awatar użytkownika
piotrino1
Junior Member

Wróć do Hardware