Czy ktos jeszcze moderuje to forum?

Tutaj znajdziecie info o nowościach na forum

Re: Czy ktos jeszcze moderuje to forum?

Postautor: Cysorz » 23 sie 2012, 18:41

Wiesz, możemy stworzyć sobie "kółko wzajemnej adoracji" a jak jakiś nowy post wpadnie to rzucać się z dobrymi radami, ale czy ma jakiś sens? Na pewno zdajesz sobie sprawę, że na to forum trafiają tylko ci, którzy wpisali w Google odpowiednią frazę i tyle. Nawet jak otrzymają pomoc to zaraz znikają bo czuć tu "martwiznę".
Jeżeli ktoś ma pomysł jak temu forum przywrócić dawną świetność to chętnie wezmę w tym udział. Ja niestety nie mam, sygnaturka z adresem nie pomoże, marketing "szeptany" też nie za bardzo. Wiem to na pewno, sam wielu ludziom polecałem ten vortal - skorzystali albo nie i tyle!

Jeszcze raz napiszę: jeżeli ktoś ma konkretny pomysł jak winforum ożywić, to chętnie się przyłączę...

Awatar użytkownika
Cysorz
Junior Member

Postautor: szunaj » 23 sie 2012, 22:51

A pamiętasz że jak po forum Board powstało te forum?
Przypomnę Ci :)
Byliśmy wtedy tylko tworzącą się na zasadzie prywatnych powiadomień małą grupą osób która rejestrowała się na nowo powstającym forum, wówczas byliśmy tylko takim "kółkiem wzajemnej adoracji" i nikt z nas nie miał żadnego konkretnego pomysłu na to co i jak ma być! Z czasem na forum zaczęło pojawiać się coraz więcej postów nowych użytkowników z prośbą o pomoc i wówczas rzucaliśmy się z dobrymi radami i forum dzięki temu zaczęło się rozwijać i krystalizować i być takim helpdeskiem dla użytkowników sytemu windows. Powiedziałbym nawet że było to wówczas forum edukacyjne tolerujące niewiedzę użytkowników windowsa a przede wszystkim preferujące poziom i kulturę wypowiedzi i to dało się odczuć każdemu kto tu zajrzał. Było to wówczas rzadkością na innych forach i myślę że dlatego właśnie kto zajrzał na forum i choć trochę poczytał zostawał na nim na dłużej. Forum miało też swoją stronę główny poświęcona software i z praktycznymi artykułami - poradami to też było coś fajnego. Jak pamiętam strona główna miała ponad 2500 zarejestrowanych użytkowników.
Myślę że na forum to teraz po prostu powinniśmy wrócić do korzeni i dbać o to by nie było ono miejscem do reklamowania i pozycjonowania stron.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
szunaj
Junior Member

Postautor: szunaj » 24 sie 2012, 9:48

Właśnie zauważyłem że Krizz założył ten temat 3 czerwca br. i do dziś w czasie niespełna trzech miesięcy temat miał 1000 odsłon! Z tego wynikało by że ludzie jednak forum odwiedzają.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szunaj
Junior Member

Postautor: piotrino1 » 03 wrz 2012, 20:16

szunaj pisze:Właśnie zauważyłem że Krizz założył ten temat 3 czerwca br. i do dziś w czasie niespełna trzech miesięcy temat miał 1000 odsłon! Z tego wynikało by że ludzie jednak forum odwiedzają.

Pozdrawiam

Obserwuję ten wątek co Krizz założył, i niby jak piszesz Szunaj ten temat miał 1000 odsłon :!: :?: , ale co z tego... Pytam ilu nowych użytkowników doszło?, ile nowych tematów zostało utworzone przez ten czas i wcześniej :?: :?: I tak dalej i itd.... Inne fora(nie będę wymieniał jakie-tak z ciekawośći przeglądałem i porównywałem z innymi forami o podobnej tematyce jak winforum) o tematyce WINDOWS kwitną, żyją , non stop, codziennie jakieś nowe tematy są, i porady od doświadczonych użytkowników. Po prostu administratorzy non stop pilnują ładu i porządku na innych forach. A u nas :?: Pytanie dlaczego tak jest "porządek" na innych forach, a tu na winforum - tragedia :!: :!: :!: Niech ktoś się obudzi tu , póki za pózno nie będzie!!! Gdybanie tu przez starych użytkowników co dalej, co robić nic nie pomoże :!: :!: :!: , jak ktoś praktycznie się do pracy nie wezmie. Każdy się próbuje tłumaczyć, ze albo nie ma czasu, albo pracuje , albo jest na wyjezdzie i nie zagląda tu i porad jak na lekarstwo, tak samo na lekarstwo jest nowych tematów, czy użytkowników. Prosiłbym zeby jak najmniej(najlepiej wogóle) było pretensji, żalów, czy wywodów a o wiele więcej działania w tym kierunku żeby te forum ożywic :!: :!: :!: Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotrino1
Junior Member

Postautor: Misiek » 06 wrz 2012, 8:04

No dobra a jak forum ożywić ? Mogę jakieś pieniądze włożyć tylko jak i co ?

Misiek

Postautor: szunaj » 06 wrz 2012, 19:10

Gdyby zebrało się choć kilka osób z dotychczasowych długoletnich użytkowników i zadeklarowali by oni że będą się na forum udzielać to może taka akcja jak ją kiedyś Misiek zrobiłeś coś by dała, (zaproszenie na forum w poczcie) : viewtopic.php?f=26&t=12077
Ale na to co zrobić by na forum wrócili Ci co je tworzyli, administrowali i moderowali i to jak przyciągnąć nowych użytkowników forum to niestety nie mam żadnego pomysłu a jak widać starzy forumowicze mocno się zniechęcili.
A tak przy okazji to pamiętam że kiedyś tośmy się składali by utrzymać styl forum i jakoś dało radę,a teraz to i kasa na niewiele się zda :(
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
szunaj
Junior Member

Postautor: Krizz » 06 wrz 2012, 21:08

Zgadzam się ze słowami szunaja, że kasa na niewiele się zda. Tu trzeba pomysłu, co zrobić, by portal/forum nie był kolejna miernotą. Niestety wykupywanie silników forum nie wystarczy, skoro z wyglądu jest szablonowy. Moim zdaniem wydawanie ów czas pieniędzy na vbulletin było złym posunięciem - lepiej było zainwestować w grafika, który by zrobił unikalny wystrój na phpbb. Reklamy, jeśli mogą finansowo wspomóc forum, nie byłyby moim zdaniem bardzo nie na miejscu, byleby je sprytnie umiejscowić.
Dziś forum traktujące o Windowsach to za mało. Z racji pojawiających się nowych technologii forum miałoby szansę na rozwój, gdyby zająć się na nim tabletami, smartfonami, androidem czy iosem, gdyż czy to się komuś podoba czy nie, taki jest teraz trend. A za trendem trzeba podążać, jeśli chce się mieć odwiedzających. Kolejna sprawa - znowu, czy się to komuś podoba czy nie, facebook jest dziś zbyt popularny by nie zintegrować logowania na forum z fejsem, ponieważ ludzie są leniwi i nie chce im się zakładać kont, jeśli nie muszą. Integracja logowania ma szansę znacznie zwiększyć liczbę zakładanych tematów, tym bardziej wartościowych, że mało kto uwierzytelniony profilem fb nie będzie tworzył bzdetnych tematów, a już z pewnością będzie ich mniej.
Po trzecie, system punktacji. Tu powinniśmy wzorować się na takich serwisach jak Expert Exchange (który niestety poszedł na kasę) czy Spiceworks (obecnie mój główny, na którym się udzielam). Ilość postów nie wystarczy by wiarygodnie sugerować reputację danego użytkownika. Wiem, że był system reputacji swojego czasu, ale jakiś taki... niewidoczny. Na SW siedzę już dosyć długo, i widzę, że zdobywanie reputacji daje uczucie satysfakcji, osiągnięcia czegoś. Nabijanie postów tego nie daje. Nie ma co się łudzić, że będziemy sobie wiecznie pomagać z dobroci serca - pomogłem, to chcę coś z tego mieć. Nawet jeśli to coś będzie wirtualne, bo i tak nie ma mowy o kasie, ale kogoś, kto uzyskał pomoc, nic nie kosztuje kliknięcie "pomógł".
Byłoby miło, gdyby osoby zainteresowane mogły tworzyć własne artykuły z systemem komentarzy zintegrowanym z forum (i, co za tym idzie, fejsem). Nie chodzi o pisanie artykułu w postaci posta na forum, tylko czegoś, co wygląda jednak jak artykuł, z możliwością wpinania zdjęć, tabel z zestawieniami, itd. Artykuł, który będzie się można podzielić/pochwalić na innych forach, serwisach, fb, własnej stronie, a nawet przed ewentualnym pracodawcą. To zwiększa renomę naszego serwisu, sprawia, że staje się bardziej profesjonalny. O "share'owaniu" artykułów, jak i wątków na forum, z fb, google+ czy twitterem, nie wspomnę.
Zrezygnowałbym z systemu newsów - szkoda czasu. Jest masa innych serwisów, które robią to samo, tylko że lepiej. Bo by robić to dobrze, trzeba na tym zarabiać; w innym przypadku jest to bezcelowe.

Nie wymyślam tu niczego nowego - generalnie prawie wszystko, co proponuję, posiada Spiceworks (a nawet więcej), i sprawdza się tam znakomicie. Ale nie posiada tego żadne polskie forum, i tę lukę można wykorzystać. Pytanie, czy jest ktoś, kto jest to skłonny dźwignąć?

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Postautor: szunaj » 06 wrz 2012, 23:45

Nie da się ukryć że to co było dobre jeszcze parę lat temu w tym co tworzy ten tzw. wirtualny świat teraz nie liczy się wcale i to co napisał Krizz jest kwintesencją.
Zakładając że pomysł już jest i to bardzo dobry (z czasem można na tym nawet zarobić) to pozostaje pytanie które powyżej w ostatni zdaniu zadał Krizz:
czy jest ktoś, kto jest to skłonny dźwignąć?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szunaj
Junior Member

Postautor: makensis » 14 paź 2012, 16:54

A co myślicie nad połączeniem WinForum z innym forum, które stanowiłoby taką platformę wymiany informacji między użytkownikami różnych, małych portali IT. Dla właścicieli portali zrzeszonych byłaby to okazja do wymiany doświadczeń i wspólnych projektów. Mówię to u PCSH.pl

makensis
Junior Member

Postautor: RedMod » 21 lis 2012, 13:34

Minęło dość dużo czasu i jedyne co widać na forum to zalew spamu bo imperium botów nieustanie atakuje winforum! Ręczne usuwanie tego syfu to efekt tylko chwilowy i na niewiele się zdaje.
Misiek pisze:No dobra a jak forum ożywić ? Mogę jakieś pieniądze włożyć tylko jak i co ?

Należy zacząć od tego by jak najszybciej przy rejestracji na winforum zastosować do formularzy jakiś skrypt blokujący boty i zamieszczanie linków w profilu bo jak widać pytanie zagadka przy rejestracji na niewiele się zdaje.
Misiek za przeproszeniem ale zapytam wprost: na co czekasz :?:

temat chwilowo zamykam by go nie zaśmiecały boty

Edit 15 listopad godz. 14:48
temat odblokowałem :)

Uważaj, co i jak piszesz, bo zawsze mogę coś Ci uciąć [ciach]
Awatar użytkownika
RedMod

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogłoszenia Administracyjne