Co dalej ?? !!!

Tutaj znajdziecie info o nowościach na forum

Co dalej ?? !!!

Postautor: Misiek » 10 sty 2010, 18:27

vB zmieniło zasady licencjonowania i dzisiaj żeby zaktualizować forum trzeba wykupić licencję za 170$ albo do wersji z portalem za 290$ jakie są wasze sugestie, może revert do phpBB3 co z portalem oprzemy wtedy na tym czy na word presie proszę o konstruktywną opinię.

Niestety sam takich kosztów nie uciągnę.

Misiek

Postautor: cin » 10 sty 2010, 18:56

Forum jest tak malo aktywne, ze osobiscie nie widze na chwile obecna potrzeby inwestowania w vB.

Awatar użytkownika
cin
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 10 sty 2010, 19:43

ja zawsze bylem za otwartymi rozwiazaniami

kwestia tylko taka ze kazda zmiana kreuje jakies koszty przejscia

szczera i konstruktywna propozycja to taka zebys zrobil tak jak Ci najlatwiej

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: szunaj » 10 sty 2010, 20:30

Osobiście to jestem za tym by, jeśli to możliwe aktualizować forum i dlatego powinniśmy zrobić zrzutkę. Tyle że realia są takie że zastanawiam się czy przy frekwencji jaka jest uda się nazbierać, chociaż te 5 stówek? Jak będzie zbiórka to deklaruję się że 50 zł. wpłace.

-
Zostań e-Polakiem.
Awatar użytkownika
szunaj
Junior Member

Postautor: Krizz » 10 sty 2010, 22:55

Nikt nie zarabia na udzielaniu porad na tym forum, więc nie możemy go traktować jako profesjonalne. Powinniśmy zatem się trzymać rozwiązań otwartych, tym bardziej, że nie widzę powodu by płacić i nadal w zasadzie mieć to samo, co do tej pory "za darmo". Nie można tego traktować jak opłaty za hosting - jest płatny lecz niezbędny. Czy naprawdę jest potrzebny taki wodotrysk jak licencja na vB, którego twórcy możliwe że zaskoczą swoich klientów kolejnymi opłatami za tamto czy siamto?

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Postautor: Bitterman » 11 sty 2010, 15:48

Jestem za tym żeby wykupić licencję. Szunaj ma rację forum ma tylu użytkowników że:

Najtańsza licencja to 170$ przy kursie dolara 2.8 zł = 476 zł ( w zaokrągleniu).

Jeżeli podzielimy tę liczbę przez 50 zł (kwota teoretyczna) to musiała być "zrzutka" 10 osób

Jeżeli podzielimy tę liczbę przez 30 zł (kwota teoretyczna) to musiała być "zrzutka" 16 osób.

No kurcze przecież to jeden "sobotnio- niedzielny wypad na miasto".

Ja deklaruję 50 zł (proszę o numer konta) i wysyłam. Zresztą sam jestem ciekawy jaka będzie uzbierana kwota. Bo powrót do starszej wersji (tak ja rozumiem - phpBB3) to jakby cofanie się w tył? (Chyba że źle rozumiem). Ponadto pamiętam ostatnią zbiórkę i jakoś "kasę" udało się uzbierać.

Awatar użytkownika
Bitterman
Administrator

Postautor: netvalker » 11 sty 2010, 15:59

Witam
Wiem długo mnie nie było, ale jestem i zaglądam od czasu do czasu. Ja też jestem za pozostaniem przy obecnej wersji i deklaruje wpłatę 40złotych może 50 zależy ile blacharz skasuje za naprawę autka..
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
netvalker
Administrator

Postautor: sztosz » 11 sty 2010, 20:27

Ja jestem za powrotem do wersji Open Source i przekonują mnie do tego kwestie ideowe jak i finansowe.

You never give you your money, you only give me your funny paper, and in the middle of investigation your break down...
Awatar użytkownika
sztosz
Administrator

Postautor: Krizz » 12 sty 2010, 8:06

Bitterman pisze:Bo powrót do starszej wersji (tak ja rozumiem - phpBB3) to jakby cofanie się w tył? (Chyba że źle rozumiem).

Ja bym tego tak nie określił. Fakt, że phpBB ma mniejszą funkcjonalność, ale jest to po prostu inne rozwiązanie, którego główną zaletą jest to, że jest i raczej zostanie otwarte.

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Postautor: Bitterman » 12 sty 2010, 16:40

Dlatego jestem zdania zeby pozostac przy aktualnej wersji. A nawet 30 zl wydane raz na rok nie stanowi duzego wydatku

Awatar użytkownika
Bitterman
Administrator

Następna

Wróć do Ogłoszenia Administracyjne