usuwanie postów II ...cenzura

W tym dziale możecie zgłaszać swoje propozycje, sugestie i uwagi (nawet krytyczne) dotyczące naszego portalu.

Postautor: VOGEL » 24 paź 2005, 12:36

Ta dyskusja zaczyna się robić zupełnie bez sensu - zaczęło sie od cenzury, a kończymy na kulturze i wykorzystaniu wizerunku. Co za tym idzie - następne posty do wycięcia jako nie wnoszące nic do tematu. Jak sami widzicie łatwo jest wypaczyć sens i temat danego posta.
Mod czy admin, przed ingerencją w przyjąś wypowiedź, nie mają obowiązku pytania autora o zdanie - czy się komuś podoba to czy nie. Zupełnie inną sprawą jest podstawa dająca prawo do dokonania zmian, np. usunięcia posta, ale to juz jest temat do załatwienia na PW

Awatar użytkownika
VOGEL
Junior Member

Postautor: cleric_of_lolth » 24 paź 2005, 14:20

A niekiedy sam autor wątku ma całkowicie odmienne zdanie odnośnie przydatności jego tematu od moda/admina. Z której strony by nie patrzeć - każdy ma odmienne zdanie, i ci zbulwersowani i ci, którzy odpierają ich "ataki".

Obrazek
[size=-2]Lektura każdego internauty - RTFM[/size]

[size=-2]We love Jerry...
We love Alice In Chains...
[/size]
Awatar użytkownika
cleric_of_lolth
Junior Member

Postautor: Cysorz » 24 paź 2005, 20:26

pawcio1991 pisze:ktoś usunął mój temat czy będziecie używać nadchodzący service pack3, zrobiłęm ankiete ale po południu już jej nie było na forum.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
To byłem ja, nie widziałem najmniejszego sensu w tym wątku (a co dopiero mówić o ankiecie) - także to ja jestem odpowiedzialny za usunięcie Twoich kilkunastu innych, podobnych wątków. Rejestrując się na forum, zaakceptowałeś jego regulamin ( http://www.winforum.pl/showthread.php?p=77540#post77540 ), więc chyba nie ma o czym dalej dysputować.

cleric_of_lolth pisze:A niekiedy sam autor wątku ma całkowicie odmienne zdanie odnośnie przydatności jego tematu od moda/admina. Z której strony by nie patrzeć - każdy ma odmienne zdanie, i ci zbulwersowani i ci, którzy odpierają ich "ataki".
Zauważ proszę, że ci, którzy posiadają przywileje modyfikowania wątków/odpowiedzi nie przekraczają swoich uprawnień czy też nie wykorzystują ich (przywilejów) do tego, aby komuś coś udowodnić. Nasze Forum jest miejscem gdzie szanujemy innych, ale nie pozwalamy na anarchię i tylko tyle. Może to właśnie dlatego pod względem merytorycznym jesteśmy zaliczani do jednych z najlepszych w Polsce?

Widzę każdy Twój post, każdą poprawkę, każdą wizytę, wszystkie adresy IP...
Zastanów się zanim zaczniesz śmiecić bo karam takie zachowanie!

Nie toleruję niechlujnego pisania - jeżeli to zrobisz wywalę Twój post!
Awatar użytkownika
Cysorz
Junior Member

Postautor: cleric_of_lolth » 26 paź 2005, 9:53

Nie twierdzę, że moderatorzy przekraczają swoje przywileje i niekiedy kasują dobre wątki. Chciałem zaznaczyć, że często trudno jest znaleźć wyjście z, często niepotrzebnej, kłótni. A co do tego, że Win-OS zalicza się do najlepszych w Polsce - tak było, jest i będzie!

Obrazek
[size=-2]Lektura każdego internauty - RTFM[/size]

[size=-2]We love Jerry...
We love Alice In Chains...
[/size]
Awatar użytkownika
cleric_of_lolth
Junior Member

Postautor: Kojani » 26 paź 2005, 10:46

cleric_of_lolth pisze:Nie twierdzę, że moderatorzy przekraczają swoje przywileje i niekiedy kasują dobre wątki. Chciałem zaznaczyć, że często trudno jest znaleźć wyjście z, często niepotrzebnej, kłótni. A co do tego, że Win-OS zalicza się do najlepszych w Polsce - tak było, jest i będzie!

To prawda, ale ktoś musi decydować !
I dlatego robią to moderatorzy - to właśnie oni mają ostateczne zdanie, uwierzcie, że ta grupa nie jest przypadkowa i nie robi nikomu na złość, ale na forum nie może być pełnej "demokracji" bo wówczas mielibyśmy tutaj targowisko, a nie merytoryczne forum trzymające pewien poziom.
Można powiedzieć tak, że w celu uzyskania dobrego i wysokiego poziomu forum należy akceptować pewne niedogodności.
Namawiam raz jeszcze w tym miejscu - jeśli macie żale do kogokolwiek to załatwiajcie takie sprawy na PW, a nie w wątkach na forum - bo takie wypowiedzi są najczęściej kasowane, jako nie związane z tematem i one właśnie wywołują później różnego rodzaju żale.

Pozdrawiam

Kojani

________________________________________________________________________________
"kiedy nie ma się nic mądrego do powiedzenia, lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"
Awatar użytkownika
Kojani
Administrator

Postautor: mummle » 26 paź 2005, 21:54

Nie wiem ile wniosę do dyskusji - będzie w punktach (bo odnoszę się do konretnych postów i zagadnień)
1. Dział News jest pod nadzorem administracji, ale głównie Frank się tam udziela jako moderator. Jeśli w przyklejonym poście napiszemy, że nie ma tu polemiki, ale tylko powiadomienia o nowych wersjach softu, wraz z fix i bug trackami poprzednich wersji to nigdy więcej nie będzie dyskusji pionaj - Frank.
2. zx co do modów i nowych modów - proszę o PW do mnie.
3. Admin to też Mod. To, że jest tylu adminów to tylko kwestia elastyczności i skuteczności w działaniu. Ciężko oczekiwać na Miśka aby kogoś np zbanował. Przede wszystkim admin jest modem, a dopiero na końcu adminem. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę.
I jeszcze - niektórzy z modów (i nie tylko) robią więcej niż jest w ich kompetencjach i "uprawnieniach" dawanych przez system forum.
4. Wymagam!!! zgłaszania wszelkich nieprawidłowości do administracji. Tak jak wspomnieli przedmówcy zarządzający Naszym Wspólnym Forum - jest i będzie tu panowała demokracja w kwestiach budzących wątpliwości. Lecz łamanie regulaminu i niepisanych zasad tu panujących - dla starych użytkowników nie będzie ostrzeżeń, dla nowych jak najbardziej.
Mamy aspiracje do tworzenia profesjonalnego forum? Nie wdawajmy się w pyskówki ale w dyskusje na zadany temat.

P.S. Jeżeli ktokolwiek ma jakieś pretensje, wątpliwości proszę o kontakt na maila. Do mnie osobiście. Zgadzacie się tym samy na podzielenie się (oczywiście możecie sobie to zastrzec) z resztą osób zarządzających. W miarę potrzeb, a myślę że tego nie unikniemy - zorganizujemy dyskusję typu real time na IRC.
Proszę o głębokie przemyślenie każdej wypowiedzi, pomysły, propozycje. Nie kierujmy się chwilowymi emocjami.

We wszechświecie więcej jest głupoty niż wody. I ma dłuższy okres trwałości.
Obrazek
Awatar użytkownika
mummle
Administrator

Poprzednia

Wróć do Portal