Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zmiana nazwiska przekręconego dawno temu posiadam dowody świadczące o pomyłce

#1
Witam

Łza się w oku kręci oj dawno tutaj nie bywałem. Chyba można liczyć to w latach. Widzę, że stara gwardia jeszcze chyba trochę działa. Bywały czasy, że wiele nocy się tu przesiedziało. Moim ulubionym działem byl off topic....WinkTeraz  nie mogłem dostać się do konta nie wiem może zostało usunięte.

-----------------

Nie wiem czy działa jeszcze kancelaria prawna, ale postaram się opisać krótko problem i będę liczył, że FH lub ktoś inny mi  pomoże.

Wertując moje drzewo genealogiczne odkryłem, że moje nazwisko zostało w latach wcześniejszych niefortunnie zmienione. Sama rodzina już dawno mi apelowała, że nie nazywam się tak jak w tej chwili. Moje nazwisko zostało przeinaczone pod koniec lat 90  wieku IX. W uproszczeniu dla przykładu mogę napisać, aby jaśniej przedstawić sprawę,  że dajmy na to mój dziadek z 3 pokolenia nazywał się Kowalski a ja w tej chwili nazywam się Kowalewski. Z archiwów Urzędów Stanów Cywilnych oraz plebanii z rejonów skąd wywodziła się moja rodzina zdobyłem dowody świadczące o pomyłce.

Postanowiłem zmienić nazwisko do prawidłowego. Takie jakie miał mój pra pra pra dziadek. NIe wiem czy nie popełniłem błedu, ale wystosowałem pismo  do Rejonowego Sądu w moim rodzinnym mieście gdzie proszę sąd o weryfikacje mojego nazwiska i powrotu do poprzedniej jego wersji z uwzględnieniem nazwiska mojego pra pra pra dziadka. Zapytałem sąd o koszta prowadzenia sprawy. Nikogo nie oskarżam, ale proszę sąd o przyznanie mi możliwości zmiany nazwiska, a dokładniej powrotu do poprzedniej prawidłowej jego formy. Myślałem, że sąd odeśle mnie może do USC abym tam przedstawił swoją sprawę ale w odpowiedzi na moje pismo napisał: "zwracam się do Pana z prośbą o sprecyzowanie czy pismo stanowi wniosek o sprostowanie aktów stanu cywilnego czy też wniosek o zmianę nazwiska co dokonywane jest w drodze administracyjnoprawnej czy też stanowi zwykłe pismo" i teraz tak. Nie chce korzystać z usług prawników chciałbym sam to poprowadzić. Mnóstwo czasu pochłonęło zdobycie stosownych aktów urodzenia, zgonów zapytań do proboszczów i archiwów w celu zdobycia dowodów, że nazwisko zostało pomylone. Co sąd rozumie przez termin zwykłe pismo? czy to chodzi tutaj o moją opinie(jednej ze stron czyli mojej) i zgłoszeni TYLKO do sądu, że zaistniał fakt pomyłki w latach wcześniejszych? Jaka jest procedura? Mam zamiar napisać jeszcze raz jasno, że chce zmienić nazwisko i jakie są koszta aby sąd przyzwolił na zmianę a RACZEJ UWAGA ZGODZIŁ SIĘ DO POWROTU DO POPRAWNEJ JEGO FORMY.

Kumari Smile
  


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
7 gości