Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows XP znalezienie adresu użytkownika po jego adresie IP

#1
mam małe pytanko. Istniejł możliwości znalezienia uzytkownika i jego adresu zamieszkania przez jego adres IP. Naprzykład przy urzywaniu programów P2P, czata, ssania z serwerów HTTP i FTP ? jedni mówią, że tak inni co innego. Jeśli tak, to kto może miećtakie możliwości i czy osoba prywatna także może to zrobić.
THX za odpowiedź:
#2
osoba prywatna raczej nie ma szans

wszelkie inne, zwłaszcza Policja, oczywiście, że tak - zawsze, niezależnie od konfigu łącza
#3
Ja też się nad tym zastanawiałem.
Czy skoro może to, teoretycznie, tylko policja, to rozbija się tutaj o właściwy sprzęt?
Przecierz zatrudniony tam informatyk (jak mniemam) też człowiek, więc ktoś próbujący zrobić to samo w domu, jeśli mam podobne umiejętności, też powinien mieć szansę.
#4
nie o sprzęt a np. o prawo dostępu do takich danych, jak log przyznanych IP dla konkretnie oznaczonych z imienia, nazwiska i adresu abonentów operatora

zapewniam cię, że są też takie sieci* (osobiście długo rozmawiałem z właścicielem jednej tego typu - nazwy przez "skromność" nie wymienię), w których najbardziej szpiegują cię sami "administratorzy" (nawet czasem czytają @), policjant każde dane od providera otrzyma "na legitymacje", jeśli tylko poprosi; mało tego oni sami prędzej pierwsi zgłoszą wszystko, co wydaje im się podejrzane; coś takiego, jak prywatność dla nich nie istnieje, liczy się tylko "porządek w ich sieci"

* dotyczy to chyba wszystkich małych providerów tzw. alternatywnych dla tepsy, będących firmami, a nie sieciami społecznymi (oni współpracują z psami chyba po to żeby mieć poparcie na rynku; psiarnia odwdzięcza się, skutecznie załatwiając wszelkie sprawy z kradzieżami i niszczeniem sprzętu, który to dla takiej firmy jest jedyną rzeczą mającą wartość i liczącą się w tym biznesie; zadowolenie klienta ma wartość tylko o tyle, o ile nie obciąża on łącza, np. korzystając z p2p; z tego co ja zrozumiałem, to klient wg tego gościa powinien gapić się w strony www, czasem wysłać @, ale nie pisząc niczego "rewolucyjnego", bo @ są automatycznie kontrolowane pod kątem np. treści przestępczej, czasami coś pobrać, ale broń Boże podpadającego pod piractwo)
#5
Jeżeli już masz czyjś IP, to możesz sprawdzić go na tej stronce :
Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!

Dokładność wyniku jest różna - zależy skąd ktoś ma net (czy jest stałe IP). Jeśli ktoś ma np. neostradkę, to nie dowiesz się nawet z jakiego jest miasta, ale jeśli ma np. dsl to poznasz miasto, ulicę i nazwisko osoby na którą jest zarejestrwany.

Pozdrawiam Smile
#6
szukalem na tej stronie net-ip.info i pokazalo mi tylko Germany i nic wiecej, a mam DSL. W protokole na kompie mam inny adres niz np. na stronce z torrentami. Dlaczego mam dwa inne?
#7
Jak mówie z dokładnością jest różnie. Jak sprawdzałem kilka polskich DSLi to mi pokazywalo dokladne info. Głównie tego używam, żeby sprawdzić z jakiego kraju ktoś jest i co ma za internet.

A z tymi dwoma IP'kami to nie rozumiem za bardzo... Jesteś bezpośrednio podłączony do netu? Najlepiej sprawdz swoje IP na jakiejś stronie np. Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!

Pozdrawiam
#8
Witam ponownie, jak skuteczne jest ukrywanie własnej tożsamości  przez używane "cebulowej" przeglądarki? Czy ktoś korzystający z "oniona" został odnaleziony przez Policję? Jak najlepiej ukryć swój adres IP żeby nie był wystawiony na celowniku? THX za odpowiedzSmile
#9
Polecam to: https://niebezpiecznik.pl/post/cbs-ujelo...o-z-tor-a/



Cytat:Jak bezpiecznie korzystać z TOR-a?
Pozostanie w pełni anonimowym w internecie to nie lada sztuka. Trzeba mieć odpowiednią techniczną wiedzę na temat sieci komputerowych oraz dodatkowych urządzeń (por. 3 sposoby na podsłuch telefonu komórkowego) jak i otaczającego nas, pełnego “szpiegujących urządzeń” świata.
Na chwilę obecną, najprostszym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć potknięcia przy korzystaniu z sieci TOR jest stosowanie dedykowanego laptopa oraz dystrybucji LiveCD, która całość ruchu tuneluje przez sieć TOR-a.

Warto także pamiętać, że przeglądarka internetowa, czy to korzystająca z TOR-a, czy nie, może posiadać błędy sama w sobie. FBI już raz pokazało, że wykorzystuje nieznane dziury w Firefoksie do deanonimizacji jego użytkowników…
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości