Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows XP Zawieszanie się i problem z ponownym uruchomieniem komputera po pierwszym restarcie

#1
Witam.
Mam problem z komp., ale nie wiem na czym on polega. Zaczęło się od tego, że zaczął się zawieszać przy przeglądaniu stron. Wyglądało to tak jakby obraz został "zamrożony" tzn. strona wyświetla się, ale nie działają żadne klawisze, myszka. Pomagał tylko reset. Zdarzało się to rzadko, ale w ciągu ostatnich dni coraz cześciej. Po kolejnym resecie nie chciał się już uruchomić. Wystartował, dochodził do momentu w którym pokazuje się dosowa tabelka i koniec. Ponowny reset i to samo. Ponieważ chciałam wymienić kartę graficzną i dołożyć pamięci zaniosłam kompa do sklepu z serwisem (nawiasem mówiąc u nich go kupowałam), żeby coś zaradzili. Panowie stwierdzili, że przyczyną może być przegrzanie procesora. Wymienili mi wiatraczek na mocniejszy, dołożyli jeszcze dwa jeden z przodu, żeby wtłaczał powietrze, drugi z tyłu. Komp się uruchomił. W domu próbuję uruchomić, znowu to samo, reset i ponowna próba uruchomienia i ruszył. Temp. przedtem wahała się w granicach 58 - 65 st.
Z nowymi wiatraczkami jest ok. 55 - 60 st, ale problem się powtarza. Więc znowu poszłam z kompem do nich. Kolejne testy i dziwna rzecz po obniżeniu mocy procesora z 1,2 do 900 komp się uruchamia bez problemu, natomiast temp.  na starcie wynosi 40 st , a przy grach podnosi się do 44 st. sprawa dotyczy: Athlona 1.2 płyta MSI 6330, w tej chwili 512 Ramu, było 256, WinXP
Wyjaśnienia panów serwisantów są dla mnie niejasne tzn. twierdzili, że przyczyną może być przegrzanie procesora w końcu stwierdzili, że spróbują reklamować płytę główną ( kupiłam ten sprzęt w sierpniu 2001 r. dali na wszystko 1 rok gwarancji i teraz po prawie 1,5 roku chcą reklamować płytę) dlatego mam poważne podejrzenia, ale na razie nie chcę nic sugerować. Ciekawa jestem Waszej opinii na ten temat.
#2
Confused
Cze
Jedynie co w takim przypadku przychodzi mi do głowy to aktualizacja biosu na płycie, dlatego ża napisałeś że jak obniżyłeś częstotliwość procka to działa dobrze , a czy ta płyta obsłuduje ten typ procesora ?
Czy w przypadku AMD zainstalowałeś VIA 4 in 1 zainstaluj jak tego niemasz.

ps.
co to jest ta dosowa tabelka ?
#3
Dzięki Wolf za zainteresowanie.
Płyta na 100% obsługuje ten typ procesora. Zauważ jednak, że przez 1,5 roku wszystko działało bardzo dobrze. Problemy zaczęły się parę dni temu. Fakt, że w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy komp jest więcej wykorzystywany, aniżeli przedtem, tzn. dłużej chodzi bez wyłącznia czasami 3 -4 dni. W tle uruchomiony Norton AntiVirus, CPU Cool, i eMule. W tym czasie jest jakaś gra, ale rzadko, najczęściej przeglądam strony internetowe. Poza tym to stwierdzenie serwisantów, że nastąpiło przegrzanie procesora. Najwyższą temp. jaką miałam to 65 st. więc nie wydaje mi się, żeby to była prawda. Po wymianie wiatraczka i zamontowaniu dwóch dodatkowych temp. niewiele spadła. Dopiero po obniżeniu częstotliwości do 900 jest widoczna róznica.

Pisząc dosowa tabelka miałam na myśli tabelkę, która pokazuje się zaraz na poczatku uruchamiania z konfiguracją kompa. Nie wiem jak to się fachowo nazywa.
#4
Confused
Cze
A czy on teraz się wogóle uruchamia ? tzn czy startuje ? a jaką masz kartę graficzną ? bo zamarzanie ekranu to wynik ze zainstalowanych sterów do karty graficznej. (w przypadku GF ) spróbuj zmienić w BIOSIE ustawienie AGP na x2 .
Najbardziej mnie martwi że wogóle nie startuje choć czy pamięci są markowe ?
W ostateczności przeinstaluj system jeżeli masz taką możliwość jeżeli to nie pomoże to jest to w/g mnie poważny problem.


Powodzonka
#5
Po zmniejszeniu częstotliwości do 900 uruchamia się bez problemu. Miałam GF MX 32 Mb i detonatory 29.42 Teraz wymieniłam na Radeona 9500. GF napewno jest wporządku, bo znajomy go wziął ode mnie i działa mu dobrze. Po wymianie karty tez się nie chciał uruchomić. Obniżenie do 900 było już po zainstalowaniu Radeona, z kartą również zmieniałam pamięć na 512. Pamięć została wymieniona na 1 kość nic nie dokładałam.
Dysk został sformatowany i jest świeżo zainstalowany system.
#6
Wolf napisał(a):A czy on teraz się wogóle uruchamia ? tzn czy startuje ? a jaką masz kartę graficzną ? bo zamarzanie ekranu to wynik ze zainstalowanych sterów do karty graficznej. (w przypadku GF ) spróbuj zmienić w BIOSIE ustawienie AGP na x2 .
To fakt tak bywa
Wolf napisał(a):Najbardziej mnie martwi że wogóle nie startuje choć czy pamięci są markowe ?
Myślę że to może być jednak problem płyty głównej - choć nie przegrzania procesora, raczej stawiam na problem ze złączem lub szyną danych AGP.
Problem dotyczy raczej grafiki (mrożony obraz), ale nie powinno to stwarzać problemów przy podnoszeniu systemu. Ponieważ chodzi po obniżeniu taktowania procesora to raczej stawiałbym na pad magistrali AGP.
#7
Confused
Cze
Tak czy innaczej płyta a zmien jeszcze w BIOSIE AGP x2

Powodzonka
#8
moje podstawowe pytanie
czy Twój XP jest ,,goły,, tzn nie SP1 i bez patchy i poprawek systemowych ?
#9
Dostepne poprawki były zainstalowane, natomiast SP1 nie.
#10
dodatkowo wejdż na Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę! tam w problemach co chwile jest temat Twojej karty i jej dziwnego zachowania się na różnych płytach pod XP
może coś Ci sie przyda
#11
Problem jest już rozwiązany. Przyczyną wszystkiego była płyta główna. Wysadzone do góry cztery kondesatory. Płyta poszła do naprawy, a ja wymieniłam Athlona 1.2 na Pentium 4 2.0 i płytę główną MS6580.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
#12
Witam.
Moj problem polega na tym ,ze grajac w gry komputer restartuje sie .
Jest to dosc bardzo uciazliwe ,poniewaz niemozna w nic pograc.
I sam juz niewiem co to moze byc,czy jest to karta grafiki ,zasilacz.
Serdecznie dziekuje za pomoc.
Moj komputer to: AMD Athlon ™ XP 1700+ , 1.47GHz,
512 MB Ram, Karta NViDIA Ge Force Ti 4200,mam zainstalowany Directx9
,oraz SP2.
#13
Poczytaj to problem taki jak u ciebie :
//Połączono wątki
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows XP Zawieszanie się komputera po włączeniu gry w trybie graficznym - Problem ze sprzętem? Kamil_NH 2 174 10.11.2005 17:42
Ostatni post: mQ

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości