Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odzyskanie danych z dysku po formacie - lista programów i zalecenia

#1
Czy da się jakoś odzyskać dane z dysku który został poczęstowany przerwanym formatem? Programu pewnie nie ma ale może jakaś firma? wecie ile to może być warte?
#2
Jeśli już to raczej staraj się użyć programu - zlecenie odzyskania danych jest bardzo kosztowne i opłaca się tylko wtedy gdy dane są naprawdę cenne.
Popróbuj:
EasyRecovery
EasyRecovery DataRecovery v6.03.04 © Ontrack Data
O&O DiskRecovery v3.0.835
Active.File.Recovery.v5.0
#3
Lub Bad Copy Pro pod warunkiem ze nic nie robiłeś na partycji z której kasowałeś dane
#4
Bitterman napisał(a):Lub Bad Copy Pro pod warunkiem ze nic nie robiłeś na partycji z której kasowałeś dane
No raczej nie:

"BadCopy Pro (since 1996) - Recover corrupted or lost data in minutes!
Floppy disk, CD-R/W, DVD, digital camera card and zip disk data recovery software."
Nic nie robilem bo xp nie widzi dyskuSmile jak juz uda mi sie go odpalic to sprobuje dzieki
Bad Copy pro ma takową możliwość nazywa się Other Media Storage i jest ona dostępna w menu głównym programu
Nie wydaje mi się aby dotyczyło to dysków twardych - to wskazuje chyba na inne napędy magazynujące.
Przynajmniej nigdzie na stronie BadCopy nie mogę trafić w opisach na wzmiankę o odzyskiwaniu z HDD, ale nie wykluczam takiej możliwości.
#5
Polecam program PC Inspector File Recovery, świetny i darmowy, najlepiej najnowszą bezpłatną wersję.
Na pocieszenie tylko powiem że z 11GB muzyki odzyskałem 1 GB
ale przecież innym może pójść lepiej
przy 40 GB dysku przeszukuje ok 1 h

POWODZENIA
#6
Dzięki radom i pomocy Kojaniego używałem program EasyRecovery i dwukrotnie z pełnym powodzeniem ocaliłem skasowane dane. No ale dysk mój nie był wówczas po formatowaniu a po utracie tych danych praktycznie nic nie było zapisywane na dysku.
Pozdrawiam.
#7
a a na tym dysku mam zainstalowac wina i ten program czy podlaczyc dysk do innego windowsa tak zeby go nie ruszac?
#8
no jeżeli byłoby to możliwe to tak (na wszelki wypadek), chociaż nie wydaje mi się że mogłoby to bardzo zniszczyć całkowicie dane...
#9
Nic na tym dysku nie instalowac! Absolutnie nie!
#10
Wielkie dzieki!! Wszystko juz mam :8 Odzyskalem Easy Recoverem Big Grin najpierw odbudowal partycje a pozniej odzyskal :8)
#11
Kilka rad znalezionych w sieci jak należy postepować a właściwie, czego nie należy robić w przypadku utraty danych.

- nie używać programu do defragmentacji w przypadku utraty danych nie wolno stosować defragmentatora Exclamation Jego zadaniem jest scalenie rozrzuconych po dysku części plików tak, aby znajdowały się one na kolejnych klastrach dysku. W momencie utraty danych, w wyniku uszkodzenia systemu plików, defragmentator uznaje obszary na dysku, na których znajdują się zagubione zbiory, za wolne i nadpisuje je innymi danymi, uniemożliwiając odzyskanie informacji. Dlatego po utracie danych nigdy nie należy robić porządków na dysku
- nie używać ScanDisk-a Exclamation ScanDisk w czasie swojej pracy tworzy nowe pliki, które są zapisywane bezpośrednio na nośniku. W przypadku, kiedy utracie uległy dane i został uruchomiony ScanDisk, na ich miejsce mogą zostać zapisane nowe dane tworzone przez program. Nadpisanie informacji często uniemożliwia ich odzyskanie.
- po utracie danych jak najszybciej wyłączać komputer bez zamykania systemu (nie uruchamiać go aż do momentu odzyskiwania danych), jeżeli dane uległy stracie, nie ma potrzeby wyłączać system w typowy sposób, ponieważ w momencie prawidłowego zamykania systemu komputer zapisuje zmiany, jakie zaszły podczas pracy. Proces ten polega między innymi na tworzeniu nowych plików. Kiedy nowe zbiory zostają zapisane na miejscu usuniętych, szansa odzyskania utraconych informacji znacznie się zmniejsza.

Programy takie jak EasyRecovery, FinalData, Recover4all czy PC Inspector File Recovery 3.0, mogą zniwelować skutki uszkodzenia struktury logicznej dysku np. w przypadku po nieopatrznym sformatowaniu dysku, po nieostrożnym użyciu programu fdisk lub innego repartycjonera, spowodowane uszkodzeniem MBR lub tablicy partycji oraz - bardzo często - destrukcyjnym działaniem wirusa, oraz pospolite usunięcie plików z dysku z wciśniętym klawiszem [Shift].
Do odzyskania utraconych danych ja z powodzeniem stosowałem program Easy Recovery, pozwala on na odzyskanie danych w wypadku:
przypadkowego skasowania,
ataku wirusów komputerowych,
uszkodzenia spowodowanego przerwą w dopływie energii elektrycznej lub gwałtownymi skokami napięcia,
błędów w oprogramowaniu,
nieprawidłowego wyłączania komputera,
uszkodzenia lub braku struktur systemu plików,
sformatowania lub zastosowania komendy FDISK na końcu danych.

Easy Recovery jest bardzo wydajnym i prostym w obsłudze narzędziem służącym do odzyskiwania danych. Odzyskuje utracone lub skasowane dane, foldery, całe partycje lub wolumeny z napędów dysków twardych IDE/SCSI/EIDE/ATA, dyskietek, nośników ZIP i JAZ, z systemów Windows 95/98/Me oraz Windows NT/2000/XP (FAT, FAT32, NTFS). Istnieje możliwość (mała) odzyskania danych nawet w wypadku, gdy struktury nośnika są uszkodzone. Program umożliwia utworzenia dyskietki startowej, dzięki której można odzyskać dane z komputera, na którym nie można uruchomić systemu Windows.
Pozdrawiam.
#12
szunaj napisał(a):Kilka rad znalezionych w sieci jak należy postepować a właściwie, czego nie należy robić w przypadku utraty danych.

- po utracie danych jak najszybciej wyłączać komputer bez zamykania systemu (nie uruchamiać go aż do momentu odzyskiwania danych), jeżeli dane uległy stracie, nie ma potrzeby wyłączać system w typowy sposób, ponieważ w momencie prawidłowego zamykania systemu komputer zapisuje zmiany, jakie zaszły podczas pracy. Proces ten polega między innymi na tworzeniu nowych plików. Kiedy nowe zbiory zostają zapisane na miejscu usuniętych, szansa odzyskania utraconych informacji znacznie się zmniejsza.

Ale czy to się odnosi do dysku logicznego także? na jednej partycji mam zainstalowany system i tam cały czas coś sie dzieje instalki etc... a na drugiej pustka nic tam nie robie od czasu tej fatalnej konwersji czyli normalnie moge korzystac z kompa używając partycji systemowej do czasu aż skombinuje jakis dysk na który mogłbym wrzucic te odzyskane dane ?



szunaj napisał(a):Easy Recovery jest bardzo wydajnym i prostym w obsłudze narzędziem służącym do odzyskiwania danych. Odzyskuje utracone lub skasowane dane, foldery, całe partycje lub wolumeny z napędów dysków twardych IDE/SCSI/EIDE/ATA, dyskietek, nośników ZIP i JAZ, z systemów Windows 95/98/Me oraz Windows NT/2000/XP (FAT, FAT32, NTFS). Istnieje możliwość (mała) odzyskania danych nawet w wypadku, gdy struktury nośnika są uszkodzone. Program umożliwia utworzenia dyskietki startowej, dzięki której można odzyskać dane z komputera, na którym nie można uruchomić systemu Windows.
Pozdrawiam.


Powoli zaczynam kompletować wyniki różnych programów getdataback widzi całkiem sporo
#13
Easy Recovery powinien prawie wszystko odkzyskac. Tak, mozesz pracowac, jesli na tej drugiej partycji nic nie robisz.
#14
cin napisał(a):Easy Recovery powinien prawie wszystko odkzyskac. Tak, mozesz pracowac, jesli na tej drugiej partycji nic nie robisz.

Czy jest sens uzywać więcej niz jednego programu do odzyskiwania danych ajeśli tak to jak by to wyglądało
#15
Moze byc sensowne. Jesli ER nie odzyska ci plikow na ktorych ci zalezy (we WSZYSTKICH trybach odzyskiwania jakie obsluguje!) to czemu nie sprobowac innym?
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows XP Odzyskanie plików pracy magisterskiej z memory sticka - nadpisane starszymi z dysku krys1 2 451 17.08.2009 22:22
Ostatni post: Krizz
  Odzyskiwanie danych z dysku, który w ogóle się nie kręci BIOS nie widzi dysku? Najki 2 470 09.03.2009 12:29
Ostatni post: Najki
  Windows XP Nagrałem Ghostem dane na złą partycję - Czy mam szanse na odzyskanie danych z dysku? Waldek 11 928 14.01.2008 00:42
Ostatni post: T-1000
  Odzyskanie tablicy partycji po przypadkowym usunięciu tablicy z dysku nie ma dysków mQ 2 413 08.06.2007 15:16
Ostatni post: mQ
  Windows XP Odzyskanie danych z zamkniętego okna czatu maras_m 2 225 08.10.2006 10:11
Ostatni post: pawcio1991
  Odzyskanie partycji pozmienianych z ntfs na ext Linuxa Nazer 5 377 10.12.2005 11:05
Ostatni post: Tamara
  Wpływ rozmiaru partycji na ilość odzyskanych danych po formacie neox_wroc 0 155 15.12.2003 02:38
Ostatni post: neox_wroc

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości