Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

problem z klawiatura USB

#1
Witam:
stałem sie posiadaczem klawiatury ze złączen USB
Wczoraj robilem format i instalowalem system.
A właściwie to przywrociłem kopie partycji zrobionej ghostem.
Odnosnie problemu. Po zrobieniu formatu i probie instalacji systemu z
botowalnej plytyki po restarcie kompa pojawia sie komunikat
"nacisni dowolny klawicz w celu rozpoczecia instalacjiz cd-rom"
i w tym momencie moja klawiatura w ogole nie jest widziana przezkomp. To samo po zaladowaniu panelu nortona ghosta z ktorego mozna przywrocic pbraz partycji. Nie moge za pomoca klawiatury nic zrobic tak jakby byla nie podlaczona.
Dopiero podlaczenie starej ze zlaczem ps2 pozwolilo na sterowanie.
Jak rozwiazac ten problem? Stara klawiature chce sprzedac wiec nie bedzie jaj po reka przy nastepnym formacie i co wtedy ja ta z USB nie jest widoczna?
Dodam ze p zainstalowaniu systemu klawiatura działa wyśmienicie
#2
sprawdź ustawienia BIOSu

do wykrywania klawiatury USB jest tam specjalna opcja

jeżeli to natomiast nie pomoże pozostaje ci upgrade BIOSu [choć osobiście nie sądzę aby to było konieczne gdyż opcja o której mówię znajduje się nawet w BIOSie od takiego archiwalnego śmiecia jak ECS K7S5A z 2001 r.]
#3
Chcialbym dodac, ze klawiatury jak i myszy usb maja to do siebie, ze nie dzialaja w dosie. W windows dziala bo windows ma sterowniki do USB.Wiec lepiej nie spylaj ps-owej.
#4
sopotboy napisał(a):Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!
Treść niewidoczna dla gości.
tutaj masz rację dlatego ze wingroza chyba na dalszym etapie instaluje odpowiednie sterowniki do obsługi USB.
#5
No to po co jest opcja USB Keyboard Support w BIOSie?
#6
hmm USB Keyboard Support jest pewnie po to zeby taka klawiatura wogole dzialala nawet w windows. nie mam takiej klaw. wiec teoretyzuje.
#7
nie sądzisz chyba, że windows zignoruje jedno z urządzeń USB - i to tak ważne jak klawiatura, tylko dlatego że jakaś nieokreślona opcja w BIOSie jest przestawiona, przy czym zaznaczam wyrażnie nie jest to opcja wyłączająca dany port USB Big Grin

w starszych BIOSach ta funkcja nazywała się wręcz wyraźnie"USB Function for DOS"
#8
oprocz windy sa jeszcze inne systemy operacyjne czy rozne samobootojace programy,ktore uzywaja klawiatury. a juz tyle sie na ogladalem nie wiarygodnych przypadkow ze nigdy nie mowie nie...!! Smile
#9
producenci BIOSu już rzadko kiedy biorą pod uwagę, ze "oprocz windy sa jeszcze inne systemy operacyjne" niestety Cry
#10
po czesci tak. ale sa sektory gdzie o windowsie nikt nie slyszal Smile
przemyslowe komputery, serwery,klastry. Czesto znalesc tam mozna x86.
#11
No, Pentium 4 to tez x86.
A akurat na serwerach (klastrach) to czesto wlasnie Windows siedzi...
Przemyslowe maszyny tez uzywaja coraz czesciej Windows, chociaz starsze instalacje rzeczywiscie chodza czesto na innych systemach, nie zawsze opartych na architekturze Intela.

Wyrazaj sie precyzyjnie sopotboy albo sie nie wyrazaj Wink
#12
Ty cin tez sie wyraziles bardzo nie precyzyjnie.

"chociaz starsze instalacje rzeczywiscie chodza czesto na innych systemach, nie zawsze opartych na architekturze Intela. "

hmm systemy oparte na intelu?? heee?

jezeli chodzi o fizycznosc tych systemow to tak. Jednak nie moge sie zgodzic z toba ze to starsze instalacje. Procesory alpha czy sparc sa chyba bardziej popularne w niszowych i profesjonalnych zastosowaniach. A na takich instalacjach raczej windows nie zobaczysz.
#13
Nie mialem na mysli sterownikow przemyslowych, lecz komputery przemyslowe, to ty uzyles zlego slowa. Precyzujac - np. systemy wizualizacji przemyslowej czesto bazuja na platformie Intela i systemie Windows (od NT do najnowszych). Przyklad - Siemensowe Simatic PC - typowe komputery przemyslowe (obudowa, karty rozszerzen, deklarowana odpornosc na warunki przemyslowe, praca 24/24).

OCZYWISCIE, ze to nie pecet steruje jakims procesem, ale specjalizowany sterownik przemyslowy w ktorym moze siedziec procesor INTELA (x86), ale uzywajmy prawidlowych okreslen:

komputer przemyslowy - cos a'la pecet (moze byc inna archutektura, np. VAX)

sterownik przemyslowy - specjalizowana jednostka procesorowa mogaca wspolpracowac z seria rozszerzen sterujaco-komunimacyjnych, np. Siemens S7.

Mysle, ze z roznej interpretacji pojec wziela sie niejasnosc, jesli miales na mysli sterownik piszac komputer przemyslowy, to reszta twojego posta jest prawdziwa Smile

Nie traktuj tego jako ataku, prostuje tylko, zeby ludzie spoza branzy zle nie rozumieli tresci (potem beda opowiadac, ze w komputerach przemyslowych nikt nie uzywa Windows... - a to oczywista bzdura).
#14
HEHEH bk z tej dyskusji

Mialem na mysli zwykle komputery przemyslowe nie mikrokontrolery PLC.
Czuje roznice miedzy nimi jak by co... Big Grin hheehe (znam serie SIMATIC ale tylko z nizszej polki, programowalem S7 200 i 222 w stepie7) 8)

Mysle ze skonczymy ta dyskusje bo i tak sie w 100% nie dogadamy....na takie tematy
to trzeba face2face Cry ehehe

Ja nie napisalem ze windowsa sie tam nie uzywa lecz ze jest zadko a poza x86 prawie wogole. Do programowania siemensow to chyba najprosciej windowsa uzyc no chyba ze sie uzywa siemensa LOGO! i wklepuje z klawiaturki wbudowanej Smile Smile Smile
#15
Cytat:Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!
Treść niewidoczna dla gości. Wlasnie z tamtej twojej wypowiedzi to bynajmiej nie wynikalo...
Ok, nieporozumienie, offtopic zamkniety. Przyklad 100% wykorzystania Windows w przemysle - WinCC. A ze Windows najczescziej = x86 - to wiemy.
#16
Troche OT się zrobił z tego tematu .....

a wracając do wątku głównego .......

To ja mam myszkę radiową której odbiornik podłączany jest do USB i też pod DOSem żebym nie wiem jak się starał to nie mam 'gryzonia' Sad. Pewnie podobnie jest z glawiaturką , mimo że nie radiowa ale USB to USB.
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości