Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows XP blokowanie dostępu do pliku w trakcie wykonania skryptu

#1
Witam,

piszę w związku z kwestią ustawiania uprawnień do pliku. Otóż mam pewien skrypt, który potrzebuje dostępu do pliku, aby go nadpisać. Chciałbym zablokować dostęp do pliku, aby móc wyśledzić konkretną linijkę w skrypcie, odpowiadającą za dostęp do tego konkretnego pliku (jako że plików są setki, a linijek kodu dziesiątki tysięcy).

Kiedy blokuję cały folder, rzeczywiście skrypt loguje błąd i kończy swoją pracę w momencie dostępu do katalogu, w którym ten plik jest. Jeśli jednak zablokuję ten konkretny plik, nie wyrzuca żadnego błędu i poprawnie kontynuuje swoją pracę.

Tak samo postąpiłem zarówno dla katalogu, jak i dla pliku, tj dla wszystkich użytkowników wybrałem "odmów" dla wszystkich pozycji (w okienku, które wygląda tak: Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!). Co powinienem zrobić inaczej, aby rzeczywiście zablokować dostęp do tego pliku (który, jak się okazuje, pomimo tego można nadpisać i zamienić na nowy plik, z poziomu skryptu)? Dodam, że tworzenie nowego konta w systemie może być kłopotliwe, bo przenoszenie różnych licencji na inne konto w systemie (jako że skrypt korzysta z wielu różnych podzespołów) może być kłopotliwe.

Pozdrawiam!
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows XP w magazynie zbyt malo miejsca do wykonania tego polecenia - taki komunikat dzemowiec 5 516 06.07.2003 14:01
Ostatni post: konrad

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości