Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows XP Problem z dostępem do urządzeń CD, IO z konta użytkownika ustawienie w Group Policy?

#1
Hej,

Taki mianowicie problemik.

W robocie używam kart wejścia/wyjscia. Piszę na nie programy. Np. wystaw 5 voltów, przeczytaj ile masz voltów na jednym z wejść , wystaw jakieś słowo binarne, przeczytaj jakieś słowo binarne i takie tam. Programy pisze się głównie w LabVIEW.

No i wszystko jest fajnie dopóki nie uruchomię tego programu z konta normalnego użytkownika. W jakiś sposób SW nie gada taką kartą wejścia/wyjścia.

Jako pierwsze rozwiązanie do folderów w którym trzymam software i w którym trzymany jest soft do tychże kart wejścia/wyjścia dodałem przywilej Full Control (z dziedziczeniem na wszystkie obiekty-dzieci) dla każdego użytkownika. Myślałem ze pomoże, a tu nic.

W drugim podejściu skontaktowałem się z producentem moich kart i z producentem oprogramowania (LabVIEW). Jeden nie mógł odtworzyć problemu, drugi zdiagnozował sprawę jako problem z ustawieniami Windowsa.

Dodatkowo wyszedł trzeci problem, a mianowicie taki że nie mogę wypalić CD jeśli nie pracuję pod kontem administratora. Nie używam teraz nero, ale pamiętam że do nero trzeba było mieć taki programik, żeby ustawić kto może nagrywać płyty.

Czy uważacie ze za tym wszystkim stoi jakaś jedna rzecz w Windowsie? Jeśli tak to jaka? Moje podejrzenia padają na jakieś ustawienie w Group Policy która jest aplikowana kiedy loguję się do domeny.

Co to takiego?
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości