Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows Serwer 2016 Zmiana loginu lub kopiowanie profilu mobilnego Windows Server 2016 Standard

#1
Cześć, chciałbym zmienić w firmie login dla użytkownika profilu mobilnego, który jest podpięty pod domenę. Czy istnieje taka możliwość? Wiadomo, że po ewentualnej zmianie loginu nazwa katalogu z profilem będzie miała starą nazwę co może sprawić mały bałagan. Myślałem nad utworzeniem nowego użytkownika i nad skopiowaniem całego katalogu z profilem. Czy to zadziała?
Miałem też problem z usunięciem katalogu ze starego profilu. Musiałem zmienić prawa dostępu. System ostrzegał mnie przed usunięciem pliku systemowego. Czy mogą przez to wyniknąć jakieś kłopoty?
#2
Skopiowanie profilu do nowego katalogu zadziała dla systemu i dla programów MS i innych napisanych zgodnie z zasadami MS. Gorzej napisane aplikacje będą miały problem, bo zmieni się bezwzględna ścieżka do katalogu Appdata, mogą przestać działać skróty itd.
Katalog użytkownika często jest inny niż nazwa użytkownika, potrafi się też zmienić gdy system sobie coś przyjmie za pewnik (dopisuje np. 000 na końcu katalogu profilu)... Ja katalogi współdzielone użytkowników zawsze robię poza strukturą katalogów Microsoftu z tego powodu - zawsze coś tam może pohulać i pozmieniać pliki itd.

Ja w tym przepadku założyłbym nowego użytkownika i przenosił aplikacje po kolei. Dla wielu (np. Firefox) są procedury napisane takiego przenoszenia z jednego profilu do drugiego tak, żeby dla usera wszystko zostało na swoim miejscu.

Co do usuwania plików - używaj superadministratora - konta z uprawnieniami TrustedInstaller: https://winforum.pl/Profesjonalna-edycja...or_18959-t
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
#3
Dzięki Spartan. Jeszcze co do usuwania starego katalogu z nieistniejącym profilem... Bez obawy mogę pozbyć się wszystkich plików łącznie z tymi systemowymi?
I mam jeszcze jedno pytanko. W katalogach z profilami na serwerze nie widzę plików na pulpicie. Czy domyślnie ich nie powinno być widać czy mogła nie nastąpić synchronizacja profilu z serwerem?
#4
Cześć stary profil kasuję po jakimś czasie do czysta, bo może tam być jakiś zapomniany config.

Skróty aplikacji często są w katalogu Allusers, instalator aplikacji gdy pyta czy instalować dla wszystkich, wrzuca do wspólnego Allusers i wszyscy je mają.
#5
(10.08.2021 13:32 )patent napisał(a): W katalogach z profilami na serwerze nie widzę plików na pulpicie. Czy domyślnie ich nie powinno być widać czy mogła nie nastąpić synchronizacja profilu z serwerem?

Synchronizację z serwerem można wyłączyć w ustawieniach profilu.
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie można ustawić uprawnień do kontekstu nazewnictwa w celu audytu na DC 2016 analizator 1 602 10.12.2019 10:59
Ostatni post: Spartan
  Windows Serwer 2003 Kopiowanie profilu z servera na komputer lokalny jak przechowywać na serwerze profile dj_ralph 4 436 02.09.2003 00:11
Ostatni post: Ti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości