Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 7 Polskie fonty w Javie brak polecenia chcp w konsoli Windows

#1
Witam. Zaczynam naukę programowania w Javie. Jednym z pierwszych problemów opisanych w podręczniku jest brak pol-fontów w konsoli. Wg autora rozwiązaniem jest zmiana kodowania w konsoli na Cp1250. Powinno do tego słuzyć polecenie chcp 1250. Jednak po wpisaniu tego, otrzymuję błąd.

Ma ktoś pomysł gdzie mogło "wsysnąć" to polecenie?
#2
Zamiast chcp spróbuj:
Kod:
mode con cp select=1250
#3
To samo. Polecenie "mode" nie jest rozpoznawane jak (bla bla bla).
#4
Windows 7 Home czy Professional? Jeśli Home to może tu jest przyczyna, że nie ma tych poleceń, ale głowy nie dam, bo nie mam dostępu do wersji Home.
Drugi powód może być taki, że masz "modowanego" Windowsa.
#5
Krizz napisał(a):Windows 7 Home czy Professional?
Sądzę ze bez problemu powinno działać czy na home, czy na professional, ..... Smile Ja mam windows 7 home i bez problemu mi odpala z lini poleceń ta komenda

Cytat:Drugi powód może być taki, że masz "modowanego" Windowsa.
Prędzej tu masz rację Krizz... Smile
#6
Mam Windows 7 Proffesional 64-bit. Wersja z MSDNAA (z uczelni)
#7
Sprawdź w c:\windows\system32 czy znajduje się w nim chcp.com.
#8
W sumie to właśnie rozwiązałem problem. Na komputerze rodziców też jest Windows 7. Coś mnie tchnęło, żeby przejrzeć zmienną PATH. Prawdopodobnie jak ustawiałem ją u siebie, to wyrzuciłem ścieżki do system32. Po spisaniu brakujących ścieżek i przepisaniu ich do siebie, działa.
#9
Delanov napisał(a):W sumie to właśnie rozwiązałem problem. Na komputerze rodziców też jest Windows 7. Coś mnie tchnęło, żeby przejrzeć zmienną PATH. Prawdopodobnie jak ustawiałem ją u siebie, to wyrzuciłem ścieżki do system32. Po spisaniu brakujących ścieżek i przepisaniu ich do siebie, działa.
No i o to chodziło.
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości