Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 10 skrót do telnetu automatycznie łączący z wybranym serwerem

#1
witam
Kilka razy dziennie musze odpalać telnet, łaczyć się z wybranym ip i na tym kompie odpalać dopiero program z lini polecen. Czy można ta czynność zautomatyzować jakims skrótem? Tzn klikam sobie w skrót na pulpicie który odpala telneta i od razu wpisuje komendy połaczenia z danym ip a potem odpala dany program ? Jak to zrobić ?
#2
Pomijając fakt, że telnet to anachronizm, niezwykle mało bezpieczny, to możesz to zrobić za pomocą aplikacji plink: http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html">http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgta ... nload.html

Oprócz obsługi (głównie) SSH, obsługuje też protokół telnet i pozwala na wykonanie polecenia zdalnego w jednym ciągu polecenia w cmd, a nawet podania jako parametr pliku zawierającego wiele poleceń, które mają być wykonane po nawiązaniu połączenia http://www.cs.kuleuven.be/system/securit...pter7.html".

Możesz zdradzić, cóż to za program, który musisz ręcznie uruchamiać zdalnie? Gdzie jest i na jaki OSie działa zdalna maszyna, z którą się łączysz?
#3
Maszyna na linuksie, to odtwarzacz multimedialny hd z dyskiem. Popatrze na twoje propozycje, dzieki.

Edyta:
Mógłbyś poradzić jak to skonfigurować bo sie gubie?
Cel:
Klikam w skrót putty.exe, odpala mi program, łączy sie automatycznie z ip (192.168.1.10), wpisuje w lini polecen (opt/bin/filmxt) odpalajac aplikacje filmxt.
#4
Jeżeli to maszyny lokalne, to telnet jest wystarczający, choć akurat z SSH nie byłoby problemu. Jeżeli jednak masz dostęp do systemu plików, można by skonfigurować crona, by uruchamiał automatycznie ową aplikację.

Jeśli jednak chcesz zrobić to za pomocą plinka (nie putty'ego!), a polecenie na playerze sprowadza się do jednej komendy, to w zasadzie wystarczy taki ciąg:
Kod:
plink -telnet -l <nazwauzytkownika> -pw <hasło> 192.168.1.10 opt/bin/filmxt
#5
Skonfigurowałem crona żeby odpalał co kilka godzin ta aplikacje ale nie wiedzieć czemu nie robi tego, a nie jestem niestety obeznany w unixie żeby rozwiązać ten problem dlatego ten wątek.

Kod:
plink -telnet -l <nazwauzytkownika> -pw <hasło> 192.168.1.10 opt/bin/filmxt
jesli nie mam nazwyuzytkownika i hasla to co wpisac?
#6
Spróbuj:
Kod:
plink -telnet 192.168.1.10 opt/bin/filmxt
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości