Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 10 Wirus- pomoc przy znalezieniu i usunięciu plików.

#1
Witam, w ostatnich dniach zauważyłem zwiększoną liczbę procesów w managerze zadań oraz otrzymałem od 3 do 4 powiadomień z antywirusa ( Norton) o zablokowaniu niepożądanego oprogramowania. Po zeskanowaniu Nortonem antywirus niczego nie znalazł, pobrałem więc 1- Autoruns 
                                                                 2 - Malwarebytes
                                                                 3 - kvrt
w załącznikach przesyłam zdjęcia wyników skanowania programów. Jeśli ktoś wie co mam zrobić dalej i czy wszystkie te pliki są wirusem będę wdzięczny za pomoc.


Załączone pliki Obrazki
autoruns 1.jpg    autoruns 4.jpg    autoruns 7.jpg    malwarebytes.jpg    men zad2.jpg    norton.jpg   
#2
Który wpis w tych zrzutach ekranu świadczy, że wykryto wirusa twoim zdaniem?

Może coś być ale nie musi. Trojan.Gen NPE "Wysokie" to zagrożenie wykryte za pomocą heurystyki, czyli plik podobny do wirusa bez znanej sygnatury. Często stare sterowniki jakieś programy łapią się na heurystykę a są na 100% ok. Różnie to może być. NPE znaczy Non-Portable-Executable, czyli plik nie będący relokowalnym kodem binarnym. Najczęściej Non-PE to jest to Visual Basic, Power Shell lub Java Script.
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
#3
Po otrzymaniu komunikatu ( Trojan.Gen NPE) z Norton sprawdziłem czy nic się nie otwiera w managerze, niczego nie zauważyłem za to przykuło moją uwagę ogromna ilość otwartych Host processów pod którymi często podpinają się malware. Dzisiaj jeszcze zrobiłem skan programem WiperSoft który wykrył 3 malware. 
Zdjęcia z Autoruns przesłałem ponieważ pliki które zaznaczone są na żółto (1 na czerwono) nie są zweryfikowane oraz nie można ich znaleźć.
Czy jest jakiś program który faktycznie ostatecznie usunie (jeśli są) wirusy?


Załączone pliki Obrazki
wiper soft.jpg   
#4
Pierwsze 2 to są jakby pobrane legalnie z jakichś stron frontier.com tam jest wyszukiwarka która wstrzykuje swoje reklamy, wykrywacz malware może uważać to za szpiega. Są w Chrome, może przeczyść, skasuj historię ile możesz (na pewno pliki cache) i spróbuj ponownie.

Trzeci WTablet wygląda na Wacom Tablet. Podłączałeś takowy do komputera?
Oryginalność EXE Wacom tablet możesz sprawdzić otwierając podpis cyfrowy plików binarnych w katalogu WTablet.
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
#5
Host procesy to teraz norma nie musi być wirus. U mnie jest z 30 a wira raczej nie mam Smile
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości