Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 10 Specjalna klauzula dla Niemiec w globalnej licencji Microsoft na Windows

#1
W licencji dla Windows 10 jest specjalny zapis o odsprzedaży systemu. Cytuję z licencji:

Cytat:4. Przeniesienie. Postanowienia zawarte w niniejszym punkcie nie mają zastosowania w przypadku nabycia oprogramowania przez konsumenta w Niemczech lub innym kraju wymienionym na stronie (aka.ms/transfer); wówczas przeniesienie oprogramowania na osobę trzecią oraz prawa do używania oprogramowania muszą być zgodne z prawem właściwym.

źródło: https://www.microsoft.com/en-us/Useterms...Polish.htm


W Niemczech jest prawo unijne, takie samo jak w Polsce. Czemu nie ma Polski, albo całej Unii Europejskiej, tylko Niemcy?

Powiedział mi to znajomy ale nie miałem czasu tego sprawdzić, dopiero dzisiaj mi się udało.

Wychodzi na to, że całkowicie legalnie można kupić kluczyk używany do Windows tylko u Niemca, na ebay.de ...
#2
Microsoft chciałby mieć jedną licencję na cały świat. Ale w UE nastąpił wyłom i wolno odsprzedawać programy!!! Póki co to nie korpa stanowią prawo, tylko państwa, w naszym przypadku UE.

Najlepiej jest to opisane pod tym linkiem:
Cytat:https://www.prawnikit.com.pl/wyrok-tsue-...uterowego/

TS UE wyrokiem z dnia 3 lipca 2012 r. (Wyrok TSUE C-128) wydał bardzo ciekawe orzeczenie, z którego jednoznacznie wynika, że każdy użytkownik oprogramowania ma prawo do odsprzedaży swojego egzemplarza programu, a zakaz takiej odsprzedaży jest niezgodny z prawem UE, co de facto diametralnie zmienia dotychczasową politykę uprawianą szczególnie przez wiodących producentów gier komputerowych.

Z tego co wiem, sprawa sądowa była w Niemczech pomiędzy Oracle i UsedSoft GMBH. Sąd dowalił Oraclowi! Niemcy wymusili na Microsofcie wpisanie swojego kraju do licencji MICROSOFTu, żeby te bzdety nie obowiązujące w Unii nie myliły niemieckich klientów.

Polska tego nie zrobiła, jak ktoś kiedyś mądrze powiedział "Nie po to szef Microsoftu przylatuje i rozmawia z polskimi politykami, żeby polskie szkoły jechały na Open Source". Z tą licencją też tak jest. Prawo unijne obowiązuje w Polsce, a licencja Microsoftu jest z nim niezgodna. Prawo Unijne jest ważniejsze od tej licencji. Polskie państwo nie zmusiło Microsoftu do zmiany licencji, żeby nie mylić Polaków, tak jak zrobili to Niemcy. Powód jest prosty: $.
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
#3
Od lipca 2012 już prawie 10 lat minęło... Może na 10-ciolatkę Microsoft poinformuje polskich klientów o ich prawach... Czy ten zakaz odsprzedaży to nie jest klauzula abuzywna?
#4
Jasne, klauzula abuzywna. Korpo jednak samo z siebie się nie podda, woli w licencji mieć, zapisy niezgodne z prawem kraju, na terenie którego działa. Zawsze ktoś się nabierze lub zwiększy budżet i kupi w trybie "Microsoft", żeby mieć święty spokój.
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 8 VUP DVD jaka to wersja licencji? pro 1 570 17.04.2021 23:54
Ostatni post: Spartan
  Co oznacza Windows 2k3 SEL Jaki to rodzaj licencji Microsoftu? zurtex 1 608 04.09.2018 15:08
Ostatni post: Spartan
  Windows Serwer 2003 ISO Windows 2003 OEM czy można zmienić wersję 32bit na 64bit ten sam klucz licencji? polivenedi 1 547 09.07.2012 13:27
Ostatni post: sztosz
  Windows XP Numer licencji na płycie OEM. Jak sprawdzić do którego kompa należy płyta z licencją? tonio 1 889 11.03.2011 20:59
Ostatni post: Krizz
  Windows XP Zmiana hardware bez utraty licencji Windows dag 3 334 01.04.2008 09:31
Ostatni post: dag
  Windows Serwer 2003 Windows Server znaczenie licencji CAL - liczba komputerów czy liczba użytkowników debazan 9 996 12.04.2006 15:28
Ostatni post: Krizz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości