Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pamięć Toshiba EXCERIA 16 GB niszczy sprzęty

#1
Znalazłem na parapecie na klatce schodowej pamięć MicroSD TOSHIBA EXCERIA 16GB to ją włożyłem do takiego specjalnego pendriwa co ma w środku miejsce na karty MicroSD i nic się na komputerze nie pokazało to potem włożyłem tą kartę MicroSD do czytnika pamięci Take ME TM2 takiego co ma miejsce na pamięci różnego typu to komputer wykrył tylko ten Take ME TM2 w zasobniku systemowym ale nie karty MicroSD to tą kartę włożyłem do telefonu SAMSUNG GTS5230 i ją normalnie wykrył i tam były jakieś filmy avi to ze zobaczyłem na komputerze i były to nagrania nagrane z kamery samochodowej z widoku przedniej szyby i na tym telefonie SAMSUNG GTS5230 ta karta MicroSD TOSHIBA EXCERIA 16GB działa bez problemów. Potem za jakiś czas gdy włożyłem normalną swoją inną kartę MicroSD do specjalnego pendriwa co ma w środku miejsce na karty MicroSD to ten specjalny pendriwe nie chciał jej wykryć to włożyłem jeszcze inną i też nie chce i go wogóle komputer nie wykrywa ani żadnej karty MicroSD od czasu gdy włożyłem do niego tą kartę znalezioną na klatce schodowej. Sprawdziłem potem ten drugi czytnik Take ME TM2 kart MicroSD to okazało się że komputer cały czas wykrywa ten czytnik w zasobniku systemowym ale żadnej karty MicroSD nie chce wykryć sprawdzałem najróżniejsze i nie chce odkąd do niego włożyłem tą kartę MicroSD znalezioną na klatce schodowej ale gdy się do tego czytnika kart Take ME TM2 włoży większą kartę SD w ten inny otwór to wykrywa komputer te większe karty SD bez problemów tylko tam gdzie wkładałem tą kartę MiniSD znalezioną na klatce schodowej to tam jest zepsute czytanie tych kart to czy dałoby się naprawić te 2 czytniki kart MicroSD i dlatego ta karta MicroSD TOSHIBA EXCERIA 16GB popsuła te 2 czytniki ale na telefonie SAMSUNG GTS5230 działa bez problemów. Sprawdzałem te czytniki na drugim komputerze i dekoderze telewizyjnym i jest to samo jak na pierwszym komputerze. Jak te 2 czytniki  można naprawić i czy one są na zawsze popsute czy trzeba je na przykład jakimś prądem porazić. Wyczyściłem je dokładnie z kurzu i wszystkie druciki  nich dokładnie sprawdzałem i są na 100% idealnie proste. Wiedziałem od dawna że mogą być pendriwy co powodują przepalenie komputera ale żeby karty MicroSD uszkadzały czytniki USB to nie wiedziałem. Wszystkie wejścia USB we wszystkich komputerach i w dekoderach są sprawne to wina tej MicroSD TOSHIBA EXCERIA 16GB i tych 2 czytników co je ta karta uszkodziła.
#2
Może zasyfiłeś czymś slot albo kawałek karty został w środku, jak to była stara karta. Innego wytłumaczenia nie widzę.
#3
Uszkodzona karta może "spokojnie" zepsuć czytnik kart. Robi się tak jak coś w karcie przywiera, sam czytnik z uszkodzoną kartą ciągnie wtedy dużo więcej prądu niż ze sprawną. W końcu zwalona karta uszkadza czytnik.
#4
Po co szukać właściciela jak ktoś celowo tą kartę wyrzucił jak niszczy czytniki kart SD?
Nawet jakby na tych nagraniach ktoś się z kimś obściskiwał to co mnie to obchodzi jaki to ma wpływ na moje życie osobiste tak jak który drań ze szkoły i którym draniem wódkę gdzie piją?
Kiedyś miałem w Windowsie XP że było ustawione w systemie Autoodtwarzanie i w znalezionym innym pendriwe było do pliku autorun.inf dopisana nazwa jakiegoś ukrytego pliku exe ale na virustotal.com był to jakiś wirus ale wtedy laptopa dostałem za darmo od znajomego to i tak chciałem go sformatować żeby mnieć wszystko na czysto i od tamtej pory przeglądam wszystkie znalezione płyty i pendriwy na maszynie wirtualnej to czy mógłby wirus uszkodzić czytniki kart SD i na dekoderze też czytniki kart MicroSD go nie widziały to wirus by przecież nie mógł też dekodera zarazić i na linuksach w komputerze live też sprawdzałem.
Czy taki uszkodzony czytnik kart MicroSD da się potem naprawić?
Dlaczego ta karta MicroSD 16 GBowa uszkodziła w czytniku kart Take ME TM2
[IMG]Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę![/IMG] Treść niewidoczna dla gości.
tylko to wejście na karty MicroSD zamiast wszystkich wejść?
Co ta karta robi że uszkadza czytniki MicroSD czy powoduje jakieś spięcie czy wgrywa bezsystemowego (dlatego że na innych systemach niż Windows) wirusa w układ scalony czytnika kart MicroSD?
Czy karta MicroSD w gorszym przypadku gdyby była złośliwsza czy też by mogła uszkodzić czytanie wszystkich urządzeń w porcie USB na płycie głównej komputera?
Czy jest jakaś przejściówka do kart MicroSD która zabezpiecza urządzenia przed uszkodzeniem tak jak przejściówki co istnieją do USB Killerów?
Czy znalezionych pendriwów i smartfonów lepiej nie podłączać do komputera jak jestem biedny to sobie nic nie kupie to szkoda żeby się zmarnował ale z drugiej strony może spowodować zwarcie albo komputer zawirusować to co się wtedy robi żeby sprawdzić czy coś jest bezpieczne?
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości