Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Karty Nvidia RTX 3060 nie chcą kopać ETH Ergo Autolycos2 da się kopać - limiter LHRv2

#1
Nvidia widać wkurzyła się na poradniki dotyczące odblokowania funkcji kopania ETH znajdujące się wszędzie. Nowe karty 3060 wersja 2 to inna wersja vendor id 2504. Dla sterownika 470.05, na którym nie ma blokady kopania jest to "obca" karta i sterownik się nie uruchamia. Użytkownicy zgłaszają też ograniczenie hashrate dla innych algorytmów, np. Ergo. Lolminer z HiveOS-a pozwalający na uzyskanie 75% szybkości nie działa, bo karta 3060 v2 wymaga nowszych sterowników, starsze ją ignorują. Nazywają tę kartę "LHRv2", tutaj więcej o tym.

Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!

Jeśli nie wiedzieliście czemu ceny RTX 3060 spadły to już wiecie Wink W ostatnich dniach cena spadła z 4k na 3,5k zł.
#2
Słaba wiadomość, karty są drogie, ale kopiąc dawało się odzyskać część ceny karty. Ja tak robię od lat - w nocy gram, a w dzień kopie ETH Smile . Karta zwraca się w półtora roku Smile  Zablokowanie kopania oznacza, że ceny karty pozostaną kosmiczne, a odrobić tej ceny się nie da. Dla Nvidii to lepiej, mniej będą mieli reklamacji, mniej uszkodzeń czipów itd.  Miejmy nadzieję że blokadę ktoś obejdzie.
#3
(20.06.2021 11:42 )Khan napisał(a): Słaba wiadomość, karty są drogie, ale kopiąc dawało się odzyskać część ceny karty. Ja tak robię od lat - w nocy gram, a w dzień kopie ETH Smile . Karta zwraca się w półtora roku Smile  Zablokowanie kopania oznacza, że ceny karty pozostaną kosmiczne, a odrobić tej ceny się nie da. Dla Nvidii to lepiej, mniej będą mieli reklamacji, mniej uszkodzeń czipów itd.  Miejmy nadzieję że blokadę ktoś obejdzie.

Dokładnie, najbardziej to im chyba chodzi o uszkodzenia bo sprzęt chodzi non stop Smile

Ustabilizowałem Ergo na 118 kH, pomógł ten temat: Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!Karta nie grzeje się chodzi ładnie

Widzę że  temat popularny, więc wstawiam wam opłacalność:
Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!
Zarobek przy drogim prądzie z Taurona 2.13 USD/ na dzień. Powinna się zwrócić pomimo blokady.
#4
Co sie bardziej oplaca na 3060. To Ergo czy ETH? Jaki przekop Ergo ma ta karta bez blokady na sterownikach odblokowanych? Ceny widze na Allegroszu dalej spadaja...
#5
Na odblokowanej tzw LHR eth idzie do 50Mh i nie ma co się oglądać na inne algorytmy, tylko ETH. Na normalnym kompie do gier z jedną karta tyle idzie bez kombinacji, na kilka kart to jest niezła jazda żeby kopać ETH na 3060. A Ergo na starej (v1) i na nowej(v2) karcie idzie tak samo 118MH to jest dużo, bezpiecznie dla sprzętu jest zrobić ok. 102-105 MH  Ergo algorytm Autolycos2.

//EDIT na LHRV2 hashrate Ergo spada po jakimś czasie do 60Mh, aktywuje się limiter. Maks na stałe da się zrobić 106Mh.
#6
Czyli nowa karta Ergo kopie jednak dobrze? Może tytuł zmienić, żeby nie siać paniki?

Zmieniłem tytuł, nie siejmy konfuzji.

//Tytuł przywrócony
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
#7
Aktualizacja, karta LHRv2 ogranicza Ergo, ale nie od razu, po ok 20 minutach spada ze 120 do 60Mh. U mnie stabilnie działa na 106Mh. Kluczem jest ustawienie na nowej karcie LHRv2 Power limit na 110W. Gdy ustawimy na więcej, do głosu dochodzi ten lilmiter działający z opóźnieniem.
Czyli kupując nową wersję LHRv2 nie mamy 120MH tylko 106Mh. EThereum obcięte z 48 na 26Mh... Jak najbardziej można przywrócić, że nowa wersja 3060 blokuje wydobycie innych walut niż ETH.
#8
Dzięki za informacje, zmieniłem zgodnie z PM. Rep+.
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
#9
Kopiemy już 114MH, napisałem o tym tutaj: Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!
Jak chcecie to wstawcie to też u nas na forum.
Hello all, this is my first post. We jointly came to the result in Ergo mining, as per the attached image. The hashrate has not been limited for two days since finding this setting.
Lhrv2 full line.png   
The latest and greatest HiveOS and Nvidia drivers (465.31). Card is this one
Kod:
lspci |grep -i 3060                                                                                                                  
0c:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA GA106 [GeForce RTX 3060 Lite Hash Rate] (rev a1)
Note the relative clock setting. When we set main clock absolute value, the limiter (or some other mechanism) kicks in and reduces the hashrate to 60 odd MH quickly.
#10
Mam to samo na karcie 3060 bez LHR. To nie limiter obniża wydajność, tylko coś innego. Inne algorytmy KAWPOW Progpow nie mają limitu.
#11
To nie blokada tylko przegrzewanie się karty, dziwne spadki hashu były też w poprzedniej wersji tzw LHRv1. Pozdr.
#12
Zmieniłem tytuł, zgodnie z życzeniem. Nikt, nic nie złamał jeszcze tego limitera? Co się dzieje gdy wgramy starszy vbios? Co zrobili, żeby się nie dało Wink
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
#13
To nie jest takie proste, karty z limiterem mają Device id 2504 a karty starsze device id 2503. Stary bios nie wejdzie, bo jest nie do tego device id.
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 10 Kopanie Bitcoinów - jakim programem kopać Bitcoiny żeby się opłacało? Hash 3 1,418 25.02.2019 21:27
Ostatni post: Hash

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości