Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak zalogować się do VPN przed zalogowaniem do Windows 10 (na ekranie logowania)?

#1
Witam.
Chodzi mi o dostęp (na ekranie logowania) do utworzonego uprzednio w Windows połączenia VPN'owego, zanim jeszcze ktokolwiek zaloguje się do Windows - czyli na ekranie logowania.
Najpierw jako admin, gdzieś tam w Panelu sterowania (ustawienia), utworzyłbym sobie potrzebne mi połączenia VPN przy użyciu powiedzmy PPTP czy L2TP (wbudowany mechanizm Windows).
Potem, po uruchomieniu/włączeniu komputera, zanim się zaloguję do komputera, to wybieram sieć WiFi, łączę się, potem wybieram (prawy dolny róg ekranu), przygotowane uprzednio połączenie VPN, łączę się, a na końcu loguję do Windows.
Jak to zrobić?
 
P.S. I nie chodzi mi o wykorzystanie "automatycznego logowania do VPN" przy użyciu np: "Harmonogramu Zadań", bo o tym czytałem, tylko o możliwość samodzielnego wyboru połączenia VPN na ekranie logowania Windows.
#2
Da się tak zrobić, że na ekranie po prawej stronie pojawia się dodatkowa ikonka, klika się na nią i wtedy przełącza się logowanie użytkownika na logowanie do VPNu globalne, przed logowaniem użytkownika.

Żeby to włączyć, trzeba założyć nowe połączenie "Skonfiguruj połączenie lub sieć" wybieramy "Połącz z miejscem pracy" ustawiamy co chcemy, na końcu dochodzimy do tego ekranu:

Skonfiguruj połączenie lub sieć.JPG   

Zaznaczamy opcję "Zezwalaj innym osobom na korzystanie z tego połączenia - ta opcja zezwala dowolnej osobie z dostępem do tego komputera na używanie tego połączenia".

Nie wiem czy to jest wszystko, CHYBA jeszcze trzeba wyłączyć konieczność wciskania CTRL-ALT-DEL aby zalogować się. Po ustawieniu tak nowego połączenia na ekranie logowania pojawia się na dole dodatkowa ikonka, z lewej strony odpodłączenia do sieci (Wifi itd.), klikamy i możemy podać login i hasło do VPNa.

Tak w ogóle to rzadko się to stosuje, bo jeśli firma ma zaimplementowany VPN jakiś sprzętowy (Cisco ASA np.) to prościej jest używać firmowego klienta do logowania do komputera zamiast Microsoftowego (w przypadku Cisco jest to AnyConnect). To jest przyczyna dlaczego to czyste rozwiązanie Microsoftu nie jest powszechne, ale warte jest znajomości i rozpowszechniania, brak dodatkowego programu na komputerze = jedna aplikacja śledząca mniej.
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości