Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak po adresie IP można namierzyć miejscowość nadawcy w sieci komórkowej?

#1
Napisała do mnie jakaś baba 36 letnia i bardzo chcę wiedzieć z jakiej ona jest miejscowości ale p... nie chce się przyznać to co będę tracił czas na pisanie jak może okazać się że jest z drugiej części polski. Kliknąłem w odebranej wiadomości na "Źródło wiadomości" i w linijce received jest napisany adres IP "5.173.177.184" i ten adres skopiowałem na stronę https://kodit.pl/geolokalizacja ale pisze że to jest adres z internetu mobilnego to taki internet za każdym razem może mieć inny adres IP. Gdyby był osiedlowy kablowy to byłoby łatwiej. Jak można z tego adresu IP wycisnąć na chama chociaż województwo?

//Musiałem dodać kilka słów do globalnego filtra słów Smile
#2
Geolokalizacja pokazuje że to adres mobilny Play na całą Polskę spółka P4 Sp. z o.o. czyli Play. Te adresy przydzielane są różnie, bez problemu można dostać adres lokalizujący się na drugim końcu Polski.
Nie ma prostej metody sprawdzenia adresu. Na początku operatorzy wpisywali dla całej sieci adres siedziby w Warszawie i efekt tego jest taki, że do tej pory w Warszawie jest 5 milionów komputerów Smile w w lubelskiem, gdzie jest mało linii stacjonarnych i dominują komórki, jest tylko 100 tys. komputerów.

Play teraz chyba przypisuje jakość dość losowo adresy do części kraju, nie wszystkie są w Warszawie.

Po otrzymaniu adresu w sieci komórkowej można przejechać pół Polski, a adres nie zmieni się, Internet jest mobilny, a nie przenośny. Absolutnie nie można kierować się tym co pokazują geolokalizacje - ta twoja kodit.pl pokazuje dobrze, że cała Polska...
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości