Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak można wprowadzić smartfon w stan uśpienia?

#1
Jak można wprowadzić smartfon w stan uśpienia albo hibernacji żeby dużo szybciej się smartfon uruchomił niż normalnie tak jak komputer ze stanu uśpienia albo hibernacji ale chcę smartfona wprowadzić w taki stan żeby nie pobierał prądu tyle co byłby normalnie włączony. Jest w smartfonach tryb samolotowy i możliwość wyłączenia WiFi i Bluetooth ale nawet gdy telefon jest tylko na pulpicie w trybie samolotowych to procesor zawsze pracuje na kilka procent tak jak laptop na baterii się go wprowadza w stan czuwania to jak się telefon w taki stan wprowadza żeby procesor i inne podzespoły były w stanie gotowości ale nie pracowały. Czy są jakieś programy do smartfonów odpowiedniki Windowsowego Yamicsoft Windows 10 Manager żeby tam można było edytować ustawienia systemu które normalnie są niedostępne z poziomu systemu? Gdzie w Androidzie jest folder systemowy taki jak w Windowsie C:\Windows i C:\Windows'system32?

Czy są jakieś programy które by zrobiły kopię zapasową ustawień Androida razem z zainstalowanymi aplikacjami i ustawieniami tych aplikacji że gdyby trzeba było resetować Androida do ustawień fabrycznych to żeby go przywrócić do stanu zainstalowanych tych programów?
#2
Nie słyszałem o hibernacji Androida. To system pierwotnie do dzwonienia, telefon by nie działał podczas hibernacji, więc chyba dlatego nie ma.

Telefon z Andkiem trzeba zrootować, żeby grzebać głęboko w ustawienianach. Trochę można zmieniać też przez adb.
Kopię robi program dostarczony przez producenta, tak zwane bloatware. Trzeba zainstalować na komputerze po połzączeniu z telefonem przez USB. Tam zwykle jest opcja pełnego backupu.
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości