Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Facebook - wyszukiwanie profili według numeru telefonu

#1
Jak można znaleźć osobę na facebooku tylko po numerze telefonu albo adresie emailowym nie mając jej jako znajomej ani nie mając z tą osobą wspólnych znajomych i gdy ta osoba ma silne ustawienia prywatności?
I odwrotna sytuacja. Jak z profilu obcej osoby i nie mającej wspólnych znajomych gdy ma silne ustawienia prywatności jak od takiego profilu można zobaczyć na jaki email był rejestrowany i jakim numerem telefonu weryfikowany.
Jak na fb moża wyszukiwać osoby według zdjęcia, według miejscowości, według wieku?
#2
Trzeba pobrać z Internetu plik z wszystkim kontami (533 miliony) na facebooku wraz z numerami telefonów. Jest on dostępny na GitHubie. Wystarczy wyszukać w Google "533 million records"
Ta baza - 533 miliony kont została zebrana w sposób legalny. Piękna książka telefoniczna całego świata.

Nie podajcie Facebookowi telefonu, bo hackerzy go wykradną i będzie na Internecie przy waszym nazwisku! Z kolei podawanie fałszywego nazwiska na Baksiku to ban. Zabronione jest.

Książka telefoniczna Polaków na Facebooku obejmuje 2,6 mln. osób.

Cytat:Łącznie w pliku, który waży ponad 400MB, znajduje się 2 669 381 rekordów. Polaków na Facebooku jest więcej, dlaczego wyciek ich nie objął? Nie wiadomo. Być może przyczyniły się do tego jakieś specyficzne ustawienia prywatności. Pliku z danymi jest posortowany po numerach telefonów, więc możliwe, że ktoś po prostu sprawdzał, czy kolejne numery telefonów zwracają w Facebooku jakiekolwiek dane użytkowników. Kiedyś można było wykorzystać do tego mechanizm resetu hasła, a potem wyszukiwarkę i endpoint pewnego API. W 2019 trafiono nawet na bazę, która miała być w ten sposób “zebrana” — niewykluczone, że to jest właśnie ta baza.
https://niebezpiecznik.pl/post/facebook-...tkownikow/
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zachowanie numeru telefonu - numer dezaktywowany jest utracony staravista 1 420 21.05.2022 10:41
Ostatni post: wfm

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości