Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Do czego służy Vmware vShere?

#1
Po co jest Vmware vSphere jak już istnieje program do wirtualizacji Vmware Workstation Pro i czym się różni od Vmware vSphere https://rsload.net/soft/35978-vmware-vsphere.html i po co ma aż 259 GB? Tam jest do pobrania tylko kilka kb torrentu ale te 259 przez torrenta się pobiera?
Gdy się chce na dysku talerzowym zdefragmentować wirtualny system to czy na prawdziwym systemie się defragmentuje folder z zainstalowanymi wirtualnymi systemami czy się uruchamia wirtualny system i w nim uruchamia defgarmentator?
Gdy ma się otwartą przeglądarkę internetową i włączone jednocześnie dużo otwartych zakładek i uruchomi wirtualnego Windowsa 11 oczywiście 64 bitowego to bardzo muli i już na starcie brakuje pamięci ram. Jedynie stare Windowsy jak XP mogą płynnie działać w maszynie wirtualnej.
Co to jest funkcja PAE albo PXE jakaś tam co jej nigdy nie używałem w wirtualnej maszynie i jak można uruchomić wirtualny system z jakiegoś adresu IP na YouTube było że ktoś uruchomił maszynę wirtualną i podawał tylko jakieś adresy IP?
Chciałbym znać wszystkie opcje maszyn wirtualnym. Znam jeszcze VirtualBoxa i Quemu (żeby był interfejs graniczny trzeba doinstalować Quemu Manager) i HyperV ale HyperV tylko widziałem na YouTube i  nigdy go nie używałem i nie znam tej opcji.
Na której z tych wszystkich opcji by na tym sprzęcie z 8 GB pamięci ram i dyskiem talerzowym zainstalowany Wirtualnie Windows 11 Pro 22H2 64 bit najmniej mulił?
Płyta: A320M PRO-VD/S (MS-7A36)
Typ procesora: QuadCore AMD Ryzen 3 1200, 3100 MHz (31 x 100)
Grafika - GeForce GT 630 (1 GB)
Ram: Rozmiar modułu 8 GB (1 rank, 16 banks)
Dysk: TOSHIBA HDWD110
Napęd: ATAPI iHAS122 F
Nazwa systemu operacyjnego - Microsoft Windows 10 Pro 22H2 64 bit
#2
vSphere to nazwa całego system VMWare. Składa się on z VMWare ESXi czyli servera wirutalnego i vCenter, to program do zarządzania maszynami wirtualnymi na serwerach.

Jest jeszcze Workstation Pro, który instaluje się pod Windows albo innym OS-em (chyba). Jego konkurent ESXi jest instalowany na goły metal, to jest podstawowy system operacyjny.
Za darmo jest tylko ESXi, nawet do zastosowań komercyjnych. Zarządzanie vCenter i Workstation są programami płatnymi.

A do wirtualizacji polecam Proxmox, ma mniej koroporacyjnego dodatku niż pozostałe. Ewentualnie jeszcze KVM. Czyli na komputer hyperwizor np. Proxmox, albo ESXi i dopiero tam stworzyć maszynę wirtualną i odpalić Windowsa.
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości