Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy potrzeba instalować sterowniki do monitorów?

#1
Czy wyświetlaniem obrazu zajmują się tylko i wyłącznie sterowniki karty graficznej czy zalecane jest też szukanie sterowników do monitora. W praktyce jest tak że wystarczy zainstalować sterowniki do karty graficznej i już dostępne są wszystkie rozdzielczości i częstotliwości odświeżania monitora (Hz). Sterownikiem do monitora jest przeważnie plik o rozszerzeniu inf. Używam monitora Hewlett-Packard LA2205 HWP2847. Czy jest jakaś różnica z zainstalowanym sterownikiem z rozszerzeniem inf do monitora i bez tego sterownika?
Czy gdy mam połączony monitor z komputerem kablem VGA ale mam w monitorze i karcie graficznej dostępne inne rodzaje złącz to czy to znaczy że marnuję potencjał monitora i czy przez to obraz gorzej wygląda?
Często jest opcja do wymuszania wyższych rozdzielczości na przykład 1920x1080 której nie obsługuje monitor. Czy wtedy się od tego psuje monitor?
Czy da się wymusić wyższą częstotliwość odświeżania w monitorze niż 60Hz. Czy 60 Hz w monitorze oznacza limit do 60 FPS wyświetlania w grach?
Mam kilka niepotrzebnych monitorów kineskopowych CRT. Czy za takie monitory da się sprzedać czy gdybym chciał się ich pozbyć do tylko dać komuś za darmo? Czy to prawda że 30 letnie gry lepiej się wyświetlają na monitorach CRT niż LCD albo LED?
Dużo jest w Google artykułów że stare monitory CRT są teraz dużo warte dlatego że się ich teraz nie produkuje i że mają jakieś metale wartościowe to czy to prawda?
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto instalować SP1? poxs 8 327 10.05.2003 04:39
Ostatni post: poxs

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości