Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Coś w rodzaju harmonogramu

#1
Szukam po sieci programu, który spełniałby moje oczekiwania:
1. Prosty, nieduży - najlepiej freeware;
2. Działający na Win7 64-bit i przede wszystkim na Vista 32-bit;
3. Pracujący w tle i dający się ukryć przed przeciętnym userem (dwóch adminów na 1 kompie - tego nie zmienię, bo nie chcę);
4. Działający jednocześnie na wszystkich kontach;
5. Umożliwiającego ustawienia czasu, po jakim zostanie wyświetlony komunikat/ostrzeżenie;
6. I najważniejsze: posiadającego możliwość edycji wyświetlania tekstowych komunikatów lub bitmap (np. jpg, gif - lub dowolnego formatu graficznego).

Do czego ma służyć owa aplikacja? - najprościej mówiąc do wyświetlania komunikatów mających skłonić osobę używającą komputera do zakończenia pracy poprzez sugerowanie np. przegrzania procesora czy awarię dysku Wink. Chodzi mi o moje dziecko, które już trochę się wycwaniło w używaniu komputera a któremu chciałbym nieco ograniczyć dostęp do komputera jeżeli chodzi o czas przed nim spędzony (wraca ze szkoły, jest sam w domu, więc gra póki rodzice z pracy nie wrócą). Równocześnie nie chcę mu ograniczać dostępu do konta administratora - w końcu spędza jakąś część tego czasu na naukę a po pewnym czasie mam nadzieję to zaowocuje czymś dobrym Wink.
Słyszeliście o czymś w tym rodzaju? Nie musi oczywiście spełniać wszystkich warunków, ale mam nadzieję, że wytłumaczenie przeznaczenia takiej aplikacji jest jasne i będzie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi...
#2
Najprostsze rozwiązanie jest zazwyczaj najlepsze: proponuję harmonogram zadań i polecenie msg. Zadaniu możesz nadać atrybut ukryty (da się to zrobić tylko z linii poleceń), przez co nawet jeśli ma włączone wyświetlanie plików ukrytych, nie będzie ich widział w GUI harmonogramu (tak to jest w XP, nie wiem czy analogicznie jest w Viście).
#3
Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!Bardzo podobny temat (jak nie taki sam) -
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości