Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cegła z Nokii C5-00

#1
Pół roku telefon Nokię C5-00 trzymałem w szufladzie ale teraz dokupiłem sobie drugą kartę SIM i chciałem ten telefon używać (ten co aktualnie używam obsługuje tylko 1 kartę SIM to potrzebne są 2 telefony) ale gdy ten telefon Nokię C5-00 chcę naładować to się nic nie pokazuje jakby ten telefon był martwy. Kiedyś też tak miałem to rozkręciłem cały telefon i wyczyściłem z kurzu i potem znowu skręciłem i podłączyłem do ładowarki to też było bez efektów ale po godzinie czasu ożył i pokazywało się na ekranie ładowanie i z innymi starymi telefonami tak było że się podłączało do ładowarki i po pół godziny i godzinie ożywały ale tym razem ten telefon Nokia C5-00 jest wyłączony i działa jak cegła. Wyjąłem baterie z telefonu Nokii C5-00 i przystawiłem cienkimi 2 drutami bezpośrednio z ładowarki do telefonu i tak naładowałem baterie wiem gdzie + i - i włożyłem z powrotem do telefonu Nokii C5-00 ale to też nie pomogło. Czy ten telefon da się naprawić?
#2
Gdy bateria w starej Nokii jest długotrwale rozładowana, elektronika w telefonie nie włącza ładowania. Trzeba podładować poza telefonem, nawet parę minut i włożyć, wtedy rusza.
Ale to widać wiesz. Jak nie działa, to sprawdź napięcie na baterii bez obciążenia i z niewielkim obciążeniem podłącz jakiś rezystor mocy tak, żeby prąd płynął porównywalny z obciążeniem jakie, stanowi dla baterii telefon. Obstawiam, że napięcie wtedy spada mocno, elektronika telefonu widzi to i telefon jest off.. Za stara bateria akumulatorów, ale to do sprawdzenia.
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kabelek do Nokii vacu 17 738 09.04.2005 14:21
Ostatni post: cero
  sterowniki do nokii 3510i pod win xp impressive1 0 175 09.07.2003 00:37
Ostatni post: impressive1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości