Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Brak ekranu blokady

#1
Witam. 
Wiem, że dużo osób próbuje pozbyć się ekranu blokady, ja jednak mam odwrotny problem. Ekran zniknął po usunięciu logowania hasłem. Przy włączaniu komputera od razu pojawia się ekran logowania z nazwą użytkownika i przyciskiem "Zaloguj", po wybudzeniu komputera z trybu uśpienia nie pojawia się nawet ekran logowania, automatycznie pokazuje się pulpit. Przeszukałam ustawienia, również te w trybie "netplwiz" i Edytora rejestru. Przy blokowaniu ekranu przyciskami Windows + L, ekran blokady również się nie pojawia, zamiast niego od razu ekran logowania. Ponadto, przy naciśnięciu powyższej kombinacji na ułamek sekundy pojawia się niebieskie tło z napisem 'blokowanie', wcześniej nie zauważyłam, aby coś takiego się pojawiało. Czy da się w jakiś sposób przywrócić prawidłowy ekran blokady i usunąć to niebieskie tło przed zablokowaniem ekranu?
#2
Spróbuj ustawić jakiś inny motyw, a dopiero potem dostosować ekran blokady, ustawianie motywu mocno miesza w rejestrze i może "coś" się naprawi.

Przeczytaj sobie to:
https://support.microsoft.com/pl-pl/wind...e8ef72bea0

Obrazek który jest ustawiany jako tło, może to być "W centrum uwagi Windows" lub też jakiś zwykły obrazek, dotyczy tylko blokady, a nie logowania. Aby ten sam obrazek wyświetlał się przy logowaniu do systemu musi opcja "Pokaż obraz ekranu blokady na ekranie logowania" być włączona (hebel w prawo).
Większość ludzi tak naprawdę nie chce prawdy. Pragną jedynie ciągłego upewniania się, że to, w co wierzą, jest prawdą. Madaleine Albright
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 10 Brak zmiany ekranu blokady - jak włączyć Spotlight/W centrum uwagi Windows Waldek 4 8,105 30.10.2018 14:20
Ostatni post: Waldek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości