POMOCY !!! Jak naprawic uszkodzony plik ?

Dział od którego rozpoczęła się działalność forum. Znajdziecie tu tematy dotyczące Windows XP.

POMOCY !!! Jak naprawic uszkodzony plik ?

Postautor: Aras » 22 lut 2003, 18:44

Mam powazny problem. Po zamknieciu systemu WinXP, przy probie ponownego uruchomienia napotkalem problem. Mianowicie wyskakuje mi komunikat:

"Nie mozna uruchomic systemu Windows poniewaz nastepujacy plik nie zostal znaleziony lub jest uszkodzony
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Mozesz podjac probe naprawy tego pliku. Wtym celu uruchom Instalatora systemu Windows z oryginalnego dysku CD-ROM, wybierz ' r ' na pierwszym ekranie, aby rozpoczac naprawe."

Ten plik znajduje sie w podanej lokalizacji, wiec podejrzewam ze jest on uszkodzony. W jaki sposob mozna go naprawic, system nie laduje mi sie wcale, reinstalki chcialbym uniknac, bo mam mnostwo programow i danych ktorych nie chce stracic.
BEDE NIEZMIERNIE WDZIECZNY ZA INFORMACJE. PROSZE. POMOZCIE !!! [Aras]

Aras
Junior Member

Postautor: Aras » 22 lut 2003, 22:19

Alejak mam to zrobic ? Tam jest szereg komend i nie wiem ktorej uzyc !!! :(

Aras
Junior Member

Postautor: Aras » 23 lut 2003, 12:04

Wolf, jetem Ci niezmiernie wdzieczny za proby pomocy, ale jednak to co proponujesz nie zda egzaminu. Juz tak probowalem zrobic wczesniej, ale jak daje mu napraw istniejaca instalacje, to on jej nie widzi. Tak jakby nie istniala zadna instalacja :( Probowalem juz chyba wszystkiego :(

Aras
Junior Member

Postautor: DracoPL » 24 lut 2003, 14:47

Witam.
Ja doszedlem do tego jak to naprawic.
Wystarczy podmienic plik system z windows/system32/config na ten z windows/repair.

Mam tylko pytanie czemu tak sie dzieje ?? Ciagle mi takie cos wyskakuje i za czyna mnie to wkur%@%$$ po maxie :( Juz od bardzo dawna to mam co jakis czas i musze naprawiac. Jak ktos cos wie blagam napiszcie :(

Pozdrawiam
Draco.
DracoPL
Junior Member

Wróć do Windows XP