Problem z usunięciem konta użytkownika

Dział od którego rozpoczęła się działalność forum. Znajdziecie tu tematy dotyczące Windows XP.

Problem z usunięciem konta użytkownika

Postautor: Synyster » 07 kwie 2012, 16:38

Witam
Mam problem jak w temacie z usunięciem jednego z kont użytkowników w windows xp.
Otóż dziś założyłam sobie drugie konto (stare i nowe były bez hasła). Przeniosłam wszystkie pliki na nowe konto no i okazuje się że nie mogę żadnego z nich usunąć. Nie działa przez panel sterowania i konta użytkowników.Znaczy wejść w konta i zmienić typ się da, ale jak kliknie się w usuń konto to okno sie wiesza i nic sie nie usuwa.Dałoby sie po prostu usunąć pliki w moim komputerze z dokumentów, żeby ten profil zniknał z ekranu logowania i panelu sterowania? Czytałam na jakiejś stronie, że można też usunąć przez zarządzanie komputerem i użytkownicy i grupy czy coś podobnego, ale to chyba nie w mojej wersji xpeka (xp home edition sp 3).
Wiersz polecenia to dla mnie czarna magia, więc tego nie próbowałam.
Czekam na pomoc ;) :)

Synyster
Junior Member

Re: Problem z usunięciem konta użytkownika

Postautor: Krizz » 07 kwie 2012, 17:29

Nie musisz usuwać konta, jeśli chcesz by tylko znikło z ekranu logowania. Wystarczy je zablokować, np. z linii poleceń:
Kod: Zaznacz cały
net user nazwa-uzytkownika /active:no

Poza tym nie możesz usunąć profilu, na które choć raz się zalogowałeś, bo Windows XP kiepsko sobie radzi ze zwalnianiem rejestru użytkownika - po prostu wciąż będzie w użyciu, a w związku z tym nie będzie można usunąć plików, które są w użyciu. Spróbuj po restarcie kompa zalogować się na nowe koto, i wtedy dopiero usunąć stare. Oczywiście to może potrwać, bo usuwanie profilu w XP trwa dosyć długo (w zależności od rozmiaru, nawet kilka minut), a komputer wygląda, jakby się zawiesił. To może wynikać z tego, że system najprawdopodobniej sprawdza, czy usuwany plik rzeczywiście należy do danego użytkownika, w związku z czym przy dużej ilości plików to musi trochę trwać.

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Postautor: Synyster » 07 kwie 2012, 17:37

Podziałała dezaktywacja z linii poleceń. Przy logowaniu i w panelu mam teraz jeden profil.
Dzięki! <3 :razz:

Synyster
Junior Member

Postautor: Krizz » 07 kwie 2012, 17:49

Niemniej warto usunąć profil, skoro nie jest używany, bo zajmuje niepotrzebnie miejsce na dysku.

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Wróć do Windows XP