Odinstalowanie Windows XP

Dział od którego rozpoczęła się działalność forum. Znajdziecie tu tematy dotyczące Windows XP.

Odinstalowanie Windows XP

Postautor: jozgaw » 24 kwie 2005, 12:52

Witam!
Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemu. :( :?: Otuż mój problem polega na tym że niewiem jak odinstalować Windows XP z dysku twardego. A drugi problem jak odzyskać dane z tego miejsca w którym obecnie jest zainstalowany Windows XP profesional. Dysk mam 40Gb podzielony na trzy partycje. Na pierwszej ma zainstalowany Win98 na drugiej Win XP profesional a na trzeciej mialem archiwum, które diabli wzięli. Nie wiem jak to się stało, że po sformatowaniu dysku zamiast na dysku 'D" zainstalowal się na dysku "E" tam gdzie było archiwum. Windows przed zainstalowaniem wykonal szybkie formatowanie. Jak się zorientowałem to już bylo zapóźno. To się stalo wczoraj jeszcze nic jeszcze nie ruszałem. Czy jest możliwe odinstalowanie Windows bez formatowania i czy jest możliwe odzyskać moje dane z tego tego dysku. :( :o :roll: Gdyby mi się to udało byłym bardzo szczęśliwy bo tam mialem bardzo ważne dane. A ty którzy mi pomogą pokonaniu tego problemu z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

jozgaw
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 24 kwie 2005, 13:06

Otuż mój problem polega na tym że niewiem jak odinstalować Windows XP

jak odinstalować :shock: co ?

usuń zawartość folderów documents and settings, program files i windows oraz wszystkie inne pliki któe nie są ci potrzebne

to że nie zrobisz tego spod tego systemu to chyba już oczywiste

-------------------
oczywiście żadnych danych, które były w miejscu gdzie obecnie nagrały się pliki windowsa, już nie odzyskasz

resztę możesz próbować odzyskać programami do odzysku [małe szanse jednak, a żadne z takich programów nie jest darmowy - płatnych natomiast niebędziemy polecać, gdyż nie ma co robić firmom reklamy - szukać na forum też możesz było o tym kiedyś]

----------
nast. razem poprawnie wybierz partycję do instalacji - instalator sam NA 1000000% nie zainstalował się na innej partycji niż została mu wyraźnie wskazana przez ciebie i która sam osobiście kazałeś mu sformatować, czego też nie trzeba było robić

------------
i zmień nazwę tematu, gdyż ni w pięc ni w dziewięc ma się ona do rzeczywistego problemu [wywołuje tylko (sorki) śmiech, co też nieomieszkałem uczynić, ale skasowałem już z uwagi na szacunek dla ogromu cierpienia]

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Re: Usunięcie (Odinstalowanie) Windows XP

Postautor: jozgaw » 24 kwie 2005, 13:41

przepraszam bardzo jak mam to nazwać skoro mam trzy partycje i na każdej jakiś Windows na pierwszej W98 na drugiej Wxp i na trzeciej Wxp? :?:

jozgaw
Junior Member

Postautor: Bitterman » 24 kwie 2005, 13:42

odinstalować mozesz WinXP w prosty sposób jezeli to partycja FAT32 to z poziomu 98 wpisz format e: ale niestety z danymi musisz i tak się pożegnać bo zainstalowanie na tej partycji XP = utrata danych

Obrazek
[size=-3]145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943[/size]
[size=-1]Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)[/size] 80 Sqr RAF 20 April 1941
[size=-1]Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)[/size]452 Sqr RAAF 15 March 1943

Eric Wynn: [yells] Wait! Don't I get a choice? Don't all the condemned get a choice?... I Choose *death*!
Jax: No, Mr. Wynn... you *do not* get a choice. You made your choice years ago, Mr. Wynn... 14.07.47 - 10.04.07:-:16.05.26 - 20.05.07
Awatar użytkownika
Bitterman
Administrator

Re: Odinstalowanie Windows XP

Postautor: szunaj » 24 kwie 2005, 16:43

Powiem brutalnie:
Jeśli ktoś nie czyta komunikatów podczas instalacji system, klika, na co popadnie a później twierdzi, że nie wie jak to się porobiło, że:
-podczas instalacji sformatował sobie nie tę partycję co trzeba, bo partycję, na której posiadał ważne dane
-następnie zainstalował na niej system nie wiedząc, że to nie ta partycja.
Jedyna rada jaka przychodzi mi do głowy:
Nie siada się do komputera w stanie "pomroczności jasnej".
Pozdrawiam.

-
Zostań e-Polakiem.
Awatar użytkownika
szunaj
Junior Member

Postautor: jozgaw » 24 kwie 2005, 19:41

Ja bardzo przepraszam, że zwróciłem się z prośbą o pomoc do Jaśnie Panow. Nie wiem gdzie ja trafiłem? :?: Po co to forum i o czym się tu dyskutuje skoro wszyscy - oprócz mnie - wszystko wiedzą? Ja się zwróciłem o pomoc w rozwiązaniu problemu. Gdybym wiedział jak to rozwiązać to nie bylo by tego postu i tematu. Chodziło mi o to jak się mówi czy pisze - odinstalowanie, usunięcie czy może jeszcze inaczej. Nie chodzilo mi też o to w jakim stanie - każdy sądzi według siebie - siada do komutera ale o poradę. Więc bardzo dziękuję i kończę ten temat i ja już tu nie zajrzę i każdemu będę odradzał. :shock: :evil:

jozgaw
Junior Member

Postautor: szunaj » 24 kwie 2005, 20:33

[quote="jozgaw"]…]
Jeżeli instalowałeś system a nie wiesz jak to się stało to najwyraźniej byłeś w stanie pomroczności jasnej. Taki był mój wniosek. A dlaczego już wyjaśniam. Jak można nie widzieć komunikatów instalatora który sam nic nie zrobi i żeby było ciekawiej to sam nie zainstaluje Ci systemu gdzie mu się podoba bo to Ty musisz wskazać mu partycję na której system zostanie zainstalowany, mało tego instalator ostrzega cię że po formatowaniu dane znajdujące się na tej partycji zostaną utracone. Jakim więc cudem zrobiłeś, co zrobiłeś i nie wiesz, co zrobiłeś i nie widziałeś komunikatów, o których piszę?
Przyszło mi po prostu go głowy, że byłeś w stanie pomroczności jasnej, bo to się ludziom przytrafia czasami i tyle. Jeżeli byłeś nieświadomy tego co wówczas widziałeś i co robiłeś z innych powodów to ja Cię przepraszam. Nie wiedziałem że można nie rozumieć tego z innych przyczyn.
Nie unoś się i myśl co piszesz bo jak widać po Twoich dotychczasowych wypowiedziach nie bardzo wiesz i pamiętasz co robisz.
Pomoc otrzymałeś bardzo fachową, wszyscy moi przedmówcy Ci jej udzielili, jeżeli nie rozumiesz czegoś co Ci napisali to poproś o jaśniejsze sformułowanie tego, co nie rozumiesz a na pewno Ci to napiszą, nie zachowuj się jak obrażone dziecko.
Pozdrawiam.

Edit.
Napisze całkiem jasno, dlaczego powstał Twój problem. Gdybyś czytał komunikaty instalatora i wiedział, co wówczas robisz nie miałbyś problemu, problem Twój powstał, bo:
nie czytałeś komunikatów,
wybrałeś złą partycje,
nie stosowałeś się do ostrzeżeń instalatora który ostrzegał cię że po formacie wybranej przez Ciebie partycji wszystkie znajdujące się na niej dane zostaną utracone.

-
Zostań e-Polakiem.
Awatar użytkownika
szunaj
Junior Member

Postautor: Bitterman » 24 kwie 2005, 21:00

jozgaw pisze:Ja bardzo przepraszam, że zwróciłem się z prośbą o pomoc do Jaśnie Panow. Nie wiem gdzie ja trafiłem? :?: Po co to forum i o czym się tu dyskutuje skoro wszyscy - oprócz mnie - wszystko wiedzą? Ja się zwróciłem o pomoc w rozwiązaniu problemu. Gdybym wiedział jak to rozwiązać to nie bylo by tego postu i tematu. Chodziło mi o to jak się mówi czy pisze - odinstalowanie, usunięcie czy może jeszcze inaczej. Nie chodzilo mi też o to w jakim stanie - każdy sądzi według siebie - siada do komutera ale o poradę. Więc bardzo dziękuję i kończę ten temat i ja już tu nie zajrzę i każdemu będę odradzał. :shock: :evil:

Twoje petensje są nieuzasadnione zobacz zawsze instalator pyta gdzie zainstalować wingrozę on sam sobie nie wybiera miejsca tylko wskazane przez usera ! prawdopodobnie nacisnąłeś klawisz enter bezwiednie nie patrząc dokładnie co pisze ! jak Ci już napisałem danych nieda się odzyskać jeżeli jeszcze do tego zainstalowałeś wingrozę.

Obrazek
[size=-3]145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943[/size]
[size=-1]Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)[/size] 80 Sqr RAF 20 April 1941
[size=-1]Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)[/size]452 Sqr RAAF 15 March 1943

Eric Wynn: [yells] Wait! Don't I get a choice? Don't all the condemned get a choice?... I Choose *death*!
Jax: No, Mr. Wynn... you *do not* get a choice. You made your choice years ago, Mr. Wynn... 14.07.47 - 10.04.07:-:16.05.26 - 20.05.07
Awatar użytkownika
Bitterman
Administrator

Wróć do Windows XP