wybór internetu....

Tutaj można porozmawiać o wszystkim i o niczym. W pełni dostępne dla użytkowników niezarejestrowanych.

wybór internetu....

Postautor: piotrino1 » 25 mar 2009, 17:07

Witam w przyszłym miesiącu muszę zmienić siec. Teraz mam radiówkę, przymierzam się do neostrady(ale na razie nie mają wolnych portów-muszę czekać). Ostatnio ktoś chwalił sieć iplus...http://pliki.pl/jak-wybrac-smartfona/
Czy ktoś uzywa tej sieci? I moze mi doradzić czy warto wziąśc ta siec? Potrzebuję internet do sciągania i ogólnie ....Cena jest tu przystępna, bo za neostrade musiałbym płacić 100zl z groszami(z utrzymaniem łacza)....Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Pozdrawiam

P.S Zasięg HSDPA/3G,EDGE-w moim miescie

SYSTEM: [color=Black]WINDOWS 7 64bit/DEBIAN 64bit.[/color] MOBO: ASROCK N68C-S UCC
PROCESOR: ATHLON64 x2 5600 2.9GHz. PAMIĘĆ:Kingston 4GB DDR2 800MHz CL5 Dual Channel Dysk: WDC WD800JB-00JJA0 (80GB, IDE)
Awatar użytkownika
piotrino1
Junior Member

Postautor: vacu » 25 mar 2009, 19:05

piotrino1 pisze:Ostatnio ktoś chwalił sieć iplus...http://www.iplus.pl/indywidualni-potrzeby.html
Czy ktoś uzywa tej sieci? I moze mi doradzić czy warto wziąśc ta siec?

Ja używam służbowego iPlusa (modem Option Icon 225 pod USB) i powiem tak: jak dla mnie to nadaje się toto do gadania przez komunikator, odbierania poczty z niezbyt dużymi załącznikami, do przeglądania stron już mniej (chyba, że jest super zasięg) a już na pewno nie do ściągania dużych plików z netu. Z tym, że jeśli chcesz tego używać tylko w domu to najlepiej by było sprawdzić na miejscu jakie dasz radę osiągnąć połączenie - od tego dużo zależy. Ja dużo jeżdżę po kraju, po dużych miastach i różnych zad...ch i to jest duża zaleta iPlusa, że "łapie" prawie wszędzie, niestety zwykle "łapie" tylko na tyle, by komfortowo pogadać na GG czy odebrać "tekstową" posztę. A już strony www jeśli mają jakieś obrazki lub - broń boże - jakąś fleszową wstawkę - ładują się po kilka minut.
Do tego dwa czy trzy razy zdarzyło mi się, że przycięto mi transfer mimo nieprzekroczonego limitu (imho jego przekroczenie jest fizycznie nie możliwe przy tych prędkościach).

Edycja: żeby było uczciwie to dodam, że w miejscu pracy wspomniany iPlus pracuje nieźle (tzn. strony ładują się w rozsądnym czasie, o ściąganiu dużych plików dalej nie ma mowy), jest to jednak centrum dużego miasta, "3G/HSDPA wewnątrz" wg. mapki plusa. W domu według tej mapki mam "3G/HSDPA na zewnątrz" a w praktyce jest tragedia niestety.

Obrazek
Awatar użytkownika
vacu
Junior Member

Postautor: piotrino1 » 25 mar 2009, 19:30

Ok dzięki za opinię.....Prawdobodobnie chyba będę musiał wziąść neostrade(drozej wyniesie mnie,ale nie będę się denerwował przy pobieraniu itd...) Pozdrawiam

P.S Byłem dziś w "plusie" to tak zachwalali to ze aż mi się smiać chciało....

SYSTEM: [color=Black]WINDOWS 7 64bit/DEBIAN 64bit.[/color] MOBO: ASROCK N68C-S UCC
PROCESOR: ATHLON64 x2 5600 2.9GHz. PAMIĘĆ:Kingston 4GB DDR2 800MHz CL5 Dual Channel Dysk: WDC WD800JB-00JJA0 (80GB, IDE)
Awatar użytkownika
piotrino1
Junior Member

Postautor: T-1000 » 26 mar 2009, 12:14

No niestety, ale internet HSDPA/3G u któregokolwiek dostawcy to po prostu nieporozumienie. Nie rozumiem w ogóle jak można zgodnie z prawem sprzedawać taki syf i nie ponosić żadnych kar z tego tytułu...

Piotrino sprawdź dobrze, może pojawił się koło ciebie jakiś operator kablówki. Moim zdaniem internet z kablówki to teraz najlepsza opcja ze wszystkich. Mój kumpel bierze właśnie łącze 10Mbit/s za 80zł :)

Awatar użytkownika
T-1000
Junior Member

Postautor: cin » 28 mar 2009, 9:58

Z tym netem mobilnym - potwierdzam - poza centrami duzych miast dobrze jest, jak stabilnie polaczy po zwyklym GPRS-ie (i wtedy masz download rzedu 5-10 kB/s).

Awatar użytkownika
cin
Junior Member

Postautor: piotrino1 » 28 mar 2009, 13:28

Dzieki za wskazówki. Bede musiał wziaść neostrade (jak mi port wolny znajdą) co do kablówki nie mogę wziąść bo problem ze strony technicznej(podłaczają tylko w blokach). Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotrino1
Junior Member

Postautor: smokxxx » 12 sty 2011, 20:45

Osobiście odradzam neostrade. Już chyba każda sieć jest lepsza.;/ Mam teraz netie i jest o dużo lepiej niż jak miałem neostrade.

[SIZE="1"][color="Red"]Spamu nie tolerujemy, stąd wykasowany link. sztosz[/color][/SIZE]

smokxxx
Junior Member

Postautor: Krizz » 12 sty 2011, 22:40

Problem z netią czy orange na liniach tepsy jest taki, że gdy jest awaria, netia tłumaczy to tym, że problem leży po stronie tepsy. To uniwersalny argument, którego nie można podważyć. Ostatnimi czasy w instytucji, w której od czasu do czasu coś robię, padło łącze - netia tłumaczyła się właśnie w ten sposób. To absurd, ale byli pozbawieni internetu ponad 2 tygodnie, a netia miała to gdzieś.

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Postautor: piotrino1 » 13 sty 2011, 15:05

smokxxx pisze:Osobiście odradzam neostrade. Już chyba każda sieć jest lepsza.;/ Mam teraz netie i jest o dużo lepiej niż jak miałem neostrade.

Mam od 3 miesięcy neostradę, i bardzo sobie chwalę internet z neostrady. Jeśli chodzi o netię, to przed neostradą chciałem zamówić u nich wimaxa i umowę podpisałem. W ciągu 3 tygodni mieli mi założyć. Po trzech tygodniach dzwonię i pytam się o termin założenia internetu okazało się że nie mam możliwości technicznych( wczesniej podawałem im mój dokładny adres i powiedzieli mi ze jest możliwość techniczna założenia u mnie sieci), okazało się że umowa będzie rozwiązana z braku możliwości technicznych. Wku...o mnie takie podejście do klienta, bo przecież mogli od razu zadzwonić do mnie i poinformować mnie o tym, i bym zaraz przeszedł na innego operatora.. Jakbym sam nie zadzwonił to nie wiem jak długo jeszcze bym czekał na tą niby instalację. Zadzwoniłem do linię neostrady, i tam zapisali moje dane i miałem czekać na technika który sprawdziłby mi możliwośći załozenia neostrady. W ciągu paru dni odzwonili do mnie, umówili się na przegląd i po dwóch tygodniach miałem neostradę :-) Do tej pory sieć chodzi mi bez zarzutu(szybko i sprawnie). No i podejście "neostrady" do klienta jest super(moja opinia). Co do netii to nawet jakby dawali nie wiadomo co gratis w przypadku zmiany operatora, to na pewno się nie zgodzę!!!!!Z mojej strony nie polecam Netii. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotrino1
Junior Member

Postautor: T-1000 » 22 mar 2011, 22:59

Witam po dłuższej przerwie na forum :)

Muszę powiedzieć, że trochę się jednak poprawiła kwestia internetów mobilnych od czasu mojego ostatniego postu w tym temacie (2009). Od jakiegoś czasu jestem zmuszony korzystać w domu z internetu mobilnego (miałem wybrać Playa, ale ostatecznie zdecydowałem się na iPlusa na kartę) i powiem szczerze, że jest naprawdę nieźle.

W zależności od pory dnia wyciągam 1-2Mbps (ping w okolicach 220-260ms, co niestety daje się odczuć, przy wczytywaniu rozbudowanych stron, gdzie trzeba załadować wiele małych pliczków). Daje radę nawet odpalić filmik na YouTube bez przycinania... Także jest to już całkiem użyteczny internet (pomijając nadal masakrujące ceny za transfer).

Jeszcze z 5-10 lat i będzie można odpalać torrenty na takich połączeniach :D

Awatar użytkownika
T-1000
Junior Member

Następna

Wróć do Off - topic