Siec bezprzewodowa - dlugo laczy

Dział od którego rozpoczęła się działalność forum. Znajdziecie tu tematy dotyczące Windows XP.

Siec bezprzewodowa - dlugo laczy

Postautor: mariolj » 10 maja 2009, 13:11

witam, mam taki problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic. mianowice po starcie systemu wszystkie programy wskakuja szybko do traya ale musze czekac dosc dlugo na ikonke sieci bezprzewodowej. niby nic ale strasznie irytujace. oczywiscie net nie dziala do momentu pojawienia sie ikonki. bede wdzieczny jesli ktos zna rozwiazanie tego problemu. z gory dzieki za pomoc :)

P.S

XP SP3 ze wszystkimi aktualizacjami na dzien dzisiejszy

...lub czasopisma
mariolj
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 11 maja 2009, 5:34

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: mariolj » 11 maja 2009, 12:08

dzieki za zainteresowanie tematem, ale to nie to. u mnie nie ma problemu ze zrywaniem polaczenia, sila sygnalu jest ok (patrz obrazek) komp stoi w odleglosci ok 2-3m od routera

Obrazek

tylko w momencie staru systemu musze dlugo czekac na ikonke sieci bezprzewodowej. programy jak NOD32 DUMeter czy soft klawiatury i myszy wskakuja momentalnie. wydaje mi sie ze wina lezy po stronie systemu, tylko gdzie???

...lub czasopisma
mariolj
Junior Member

Re: Siec bezprzewodowa - dlugo laczy

Postautor: hsurim » 08 cze 2013, 19:06

Widziałem takie objawy - opóźnionego załączania sieci - na kilku komputerach.
Sam zachodzę w głowę, gdzie leży tego przyczyna.
U mnie nawet z czasem, problem ten samoistnie (nie mam pojęcia dzięki czemu) przestał występować.
Ale zdarzyło się, że musiałem postawić system od nowa i ... od ponownie mam ten sam problem.
To oczekiwanie na sieć jest nieco irytujące - dotyczy to aktywacji połączenia kablowego i (lub) wi-fi.
Np. próba uruchomienia przeglądarki, powoduje wyświetlenie jej okna dopiero po załączeniu sieci przez system a do tego czasu, jakby nic się nie działo.
Po zainstalowaniu systemu zauważyłem, że to opóźnienie załączenia sieci, pojawia się tuż po którejś z kolei aktualizacji.
Niestety, ale nie potrafię wyłapać po której konkretnie, gdyż był to pakiet wielu rożnych.

Postanowiłem ponownie postawić system, ale niestety ... 'problem' ten ponownie pojawił się.
Na próbę wyłączyłem wyszukiwanie aktualizacji, ale bez zmiany.

Gdzie zatem szukać poprawienia tej niedogodności :?:

Awatar użytkownika
hsurim
Junior Member

Postautor: Paradian » 31 paź 2013, 12:47

Ja mam to samo plus po złapaniu sygnału jest on kilka minut i niknie , może ktoś zna przyczynę?

Awatar użytkownika
Paradian
Junior Member

Postautor: RedMod » 15 lis 2013, 13:19

Paradian pisze:Ja mam to samo plus po złapaniu sygnału jest on kilka minut i niknie , może ktoś zna przyczynę?

Skontaktuj się z kimś kto zna się na komputerach, to rozwiąże problem!

Uważaj, co i jak piszesz, bo zawsze mogę coś Ci uciąć [ciach]
Awatar użytkownika
RedMod

Wróć do Windows XP