Nie działające kafelki i problemy z Wifi i Bluetooth

Wszystko o najnowszym systemie. Windows 10 jest dostępny dla laptopów i komputerów stacjonarnych, tabletów, smartfonów, innych produktów Windows oraz dla konsoli Xbox One.
Pliki.pl - pobierz programy, gry, filmy i seriale.

Nie działające kafelki i problemy z Wifi i Bluetooth

Postautor: Naadia » 04 lis 2015, 9:24

Witam.
Mam bardzo nietypowy problem. Próbowałam już kilku sposobów wyszukanych w google i nic nie pomogło.
A więc mianowicie. Kilka tygodni temu kupiłam laptopa (Lenovo) z oryginalnym systemem Windows 8.1. Został on wgrany w sklepie. Z faktu, że nie czułam się dobrze w tym systemie zaktualizowałam go do Windows 10. Nie chciałam czekać na aktualizację więc ją wymusiłam (wraz z pomocą google).
Przechodząc do rzeczy. Wszystko było ok ale od 2 lub 3 dni coś dziwnego dzieje się z moim sprzętem. Zauważyłam to gdy nie mogłam otworzyć aplikacji sklepu. Okazało się że żadna systemowa aplikacja nie działa: aparat, kalkulator, zdjęcia, poczta, kalendarz, muzyka. Nic nie udaje mi się uruchomić. Okienko otwiera się na ułamek sekundy po czym samo zamyka. Oprócz tego, gdy dziś włączyłam komputer automatycznie była włączona funkcja: Tryb samolotowy i Bluetooth i nie idzie ich wyłączyć a przez włączony TS nie mogę uruchomić WiFi. Dodatkowo gdy włączam grę nie ma w niej dźwięku a powiadomienia systemowe sygnalizują dźwiękiem. W ustawieniach gry jest wszystko ok. Skanowałam komputer w poszukiwaniu wirusów i nic nie znaleziono. Używałam do tego systemowego antywirusa Windows Defender jak i aplikacji antywirusowej AVG. Pobrałam także ze strony Microsoftu skaner wirusów. Wszystkie wyniki pokazywały, że komputer jest czysty.
Czym może to być spowodowane i jak to naprawić? Bardzo proszę o pomoc.

Naadia
Junior Member

Re: Nie działające kafelki i problemy z Wifi i Bluetooth

Postautor: hsurim » 09 lis 2015, 8:05

Na trzech komputerach, po aktualizacji do 10-tki, system działał jakoś pokracznie.
Po wyczyszczeniu dysku, dopiero czysta instalacja 10-tki, poprawiła ich działanie.

Nie używaj dwóch antywirusów (zainstalowanych na dysku).

Awatar użytkownika
hsurim
Junior Member

Postautor: Naadia » 15 lis 2015, 14:17

To czyli jeśli wrócę do 8 i ponownie zaktualizuję do 10 będzie wszystko OK czy będzie znów to samo?

Naadia
Junior Member

Postautor: pionaj » 15 lis 2015, 15:35

w jaki sposób była wgrana aktualizacja ?
jaka masz wersję teraz tego windowsa ? wpisz w szukaj winver i odpal :)
sądząc z dat masz jakąs starsza kompilację
2 dni temu ukazała się najnowsza wersja 1511 10586.3 tak więc odszukaj w necie narzędzie Windows Creation Tool i ono samo ściągnie ci niesbędny plik windows.iso, najlepiej mieć go na dysku a po rozpakowaniu odpalić setup i uruchomić instalkę w opcji aktualizuj z zachowaniem danych,ustawień

Awatar użytkownika
pionaj

Postautor: hsurim » 15 lis 2015, 21:00

Naadia pisze:To czyli jeśli wrócę do 8 i ponownie zaktualizuję do 10 będzie wszystko OK czy będzie znów to samo?

Pisałem o czystej instalacji 10-tki a nie aktualizacji 8 do 10, bo ponownie uzyskasz to samo.
Po aktualizacji 8 do 10, nowszy system najpewniej został aktywowany, tak więc nie będzie problemu.
Jednak teraz (na tym co masz) ściągnij sobie iso Win10 i wypal obraz na DVD, albo nagraj obraz (odpowiednim programem) na dysk USB

Podczas rozruchu komputera (z DVD, lub dysku USB z Win10) usuń wszystkie partycje dysku i zainstaluj 10-tkę - podczas instalki pomijasz oczywiście wpisywanie klucza, klikając odpowiednie 'guziczki'.
To dopiero będzie czysta instalacja Win10.

Awatar użytkownika
hsurim
Junior Member

Postautor: Naadia » 16 lis 2015, 19:17

Dzięki za pomoc. Aktualnie mam 8 bo nie mogłam pracować na komputerze z "popsutą" 10. W najbliższym czasie zrobię aktualizację do 10 i zobaczę czy wszystko będzie działać. Mam nadzieję że tak :)

Naadia
Junior Member

Postautor: Cysorz » 17 lis 2015, 3:24

Wyższy "numerek" wcale nie musi oznaczać wersji "lepszej". Testowałem 8-kę, testowałem 10-kę i na pewno mojej "siódemki" na nie nie zamienię! No bo po co mi te wodotryski? Że już nie wspomnę o pewnej zależności od MS posiadając coś więcej niż "siódemkę"!!!
Jesteś pewna, że ta najnowsza wersja jest Ci potrzebna? Ani to rewelacja ani rewolucja z punktu widzenia użytkownika.
To samo jest z innymi producentami oprogramowania - wersje sprzed 4-ch czy 5-ciu lat mają te same funkcje, działające wcale nie gorzej a tylko interfejs jest bardziej "zbajerowany" i tyle...

Awatar użytkownika
Cysorz
Junior Member

Postautor: Naadia » 17 lis 2015, 15:08

Tak. 10-tka jest mi potrzebna, ponieważ nie odnajduję się na tej 8-ce. Te kafelki i w ogóle, tak jak na ekran dotykowy. Gdybym miała 7-kę nie było by problemu ale nie miałam wyboru przy kupnie a w sklepie także nie było innego sprzętu, w którym oferowano by 7-kę. Wiem pozostawały także inne sklepy ale to co mieli na sklepie nadawało się tylko do pracy z Wordem a mi zależało na czasie.
Aktualnie pobieram 10-tkę i jeszcze dziś zdążę z nią troszkę popracować. Poprzednim razem zaczęło się psuć dopiero po pewnym czasie więc gdy coś u mnie będzie nie tak to napiszę, może komuś to pomoże :)

Naadia
Junior Member

Postautor: pionaj » 17 lis 2015, 18:01

ej kolega Cysorz cos nam się przez te 10 lat postarzał :) i nie chce ewaluować w kierunku nowszych zmian :)
ale co do wersji ostatniej Windows 10 (1511) TH2 12-11-2015 jako insajder /tester niejawny mogę stwierdzić iż jest najbardziej udana wersja i przynajmniej w przypadku moich 5 ciu maszyn komputery dostały ,,kopa,, i pracują ok :)
http://www.purepc.pl/oprogramowanie/win ... ytkownikow

Awatar użytkownika
pionaj

Postautor: hsurim » 19 lis 2015, 8:10

Naadia pisze:Dzięki za pomoc. Aktualnie mam 8 bo nie mogłam pracować na komputerze z "popsutą" 10. W najbliższym czasie zrobię aktualizację do 10 i zobaczę czy wszystko będzie działać. Mam nadzieję że tak :)

Oczywiście zrobisz, jak uważasz, ale - jak już wspomniałem - moje doświadczenia na trzech komputerach wykazały, że po aktualizacji 8 do 10, komputery działały gorzej, niż po bezpośredniej instalacji 10 na czystym dysku.

Awatar użytkownika
hsurim
Junior Member

Następna

Wróć do Windows 10