Windows 7 Proffesional OEM - zmiana płyty głównej

Wszystko o cieszącym się ogromną popularnością systemie operacyjnym firmy Microsoft.

Windows 7 Proffesional OEM - zmiana płyty głównej

Postautor: gjkxz123 » 04 lut 2012, 20:50

Witam.

2 miesiące temu kupiłem sobie w.w. system operacyjny. Do dziś nie za bardzo orientowałem się co znaczy OEM, po prostu kupilem w sklepie najtansza pozycje 7 proffesional.

Niedawno postanowiłem upgradnac procesor w komputerze. Jednak by to zrobić muszę tez wymienić płytę na taką z nowszym socketem. Przy okazji kupuje tez nowy ram. Podzespoly w komputerze które zostawie to: dyski twarde, DVD, karta graficzna i zasilacz. Czy po tym zakupię gdy na nowo zainstaluję sobie ten system będę miał problem z aktywacją? Trochę szkoda wyrzucać po 2 miesiącach ponad 500zł w błoto tylko dlatego ze aktywowałem go ze starymi podzespołami.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

gjkxz123
Junior Member

Re: Windows 7 Proffesional OEM - zmiana płyty głównej

Postautor: Krizz » 04 lut 2012, 23:10

gjkxz123 pisze:Czy po tym zakupię gdy na nowo zainstaluję sobie ten system będę miał problem z aktywacją?

Zdecydowanie. Możesz spróbować, po nieudanej próbie aktywacji, zadzwonić do MSu, i tłumaczyć, że spaliła Ci się płyta główna, itp., przy odrobinie szczęścia umożliwią Ci aktywację. Nie ma gwarancji, że tak się stanie - w takiej sytuacji nie ma wyjścia, musisz zakupić nowy system.

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Wróć do Windows 7