Masa trojanów, błedy systemowe

Dział poświęcony bezpieczeństwu systemów operacyjnych Windows - Logi z programu HijackThis, informacje o programach antywirusowych, Firewalach oraz o wirusach (wykrywanie, kasowanie)

Postautor: piotrino1 » 12 paź 2009, 19:16

fakolpet pisze:Broń boże, avasta nie używam, zainstalowałem go tylko na 5 minut by sprawdzić, czy zadziała.
Swoją drogą, można wiedzieć co to jest za plik co go mam wykasować? Ciekawy jestem co w nim siedzi po prostu ;)

Co do znaczenia tych "plików" poczytaj sobie-http://www.searchengines.pl/Plaga-Ask-Toolbar-i-innych-Smieci-w-instalatorach-t126119.html
Użyj na końcu programu np. CCleaner(wpisz w google)-nim przeczyścisz system i rejestr systemowy.....
Co do wykasowania plików w.w. to musisz uruchomić hijackthis i jak się sie pojawi log po "zeskanowaniu" systemu to zaznaczasz te pliku i usuwasz! Tylko uważaj jaki pliki będziesz usuwał......

SYSTEM: [color=Black]WINDOWS 7 64bit/DEBIAN 64bit.[/color] MOBO: ASROCK N68C-S UCC
PROCESOR: ATHLON64 x2 5600 2.9GHz. PAMIĘĆ:Kingston 4GB DDR2 800MHz CL5 Dual Channel Dysk: WDC WD800JB-00JJA0 (80GB, IDE)
Awatar użytkownika
piotrino1
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 13 paź 2009, 5:34

Najgrosza jest strata konta bankowego (choć już odzyskałem)
nie zrobienie formatu w przypadku czegos tak niebezpiecznego na dysku to juz absolutny szczyt/.... /głupoty chyba niestety

no coz,, powodzenia -

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: fakolpet » 13 paź 2009, 11:19

Żadna głupota, to konto i tak stało puste od dobrych kilku miesięcy, nie trzymam oszczędności życia na koncie internetowym, wolę tradycyjne sposoby właśnie ze względu na te sprawy... Na razie chyba wszystko wróciło do normy, abtyvirus wciąż nie chce usunąć jednego robala, ale już tam.

fakolpet
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 13 paź 2009, 15:43

obecnie chyba kazdy bank oferuje internetowy kanal dostepu do operacji

jesli zatem w jakims banku takowego nie aktywowales osobiscie, to teoretycznie rzecz biorac, nawet w tej chwili moze byc tak, ze ktos zrobil to wtwoim i mieniu i juz mozesz miec wyczyszczone konto, o czym dowiesz sie nawczesniej za miesiac, kiedy listonosz lista doniesie z wydrukiem (o ile wogole doniesie, bo takie przesylki zdarza sie ze sa powierzane przypadkowym zleceniobiorcom, ktorzy sie ich pozbywaja na smietniku) *

to tak a propos "bezpieczenstwa" w tradycyjnym rozumieniu

* nie mowiac juz o stosowanym przez czesc "nieinternetowych" bankow procedur wykonywania operacji telefonicznie, gdzie jedynym "zabezpieczeniem" jest "zapytanie o nazwisko rodowe matki"....

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: fakolpet » 13 paź 2009, 18:19

Frank Holman pisze:jesli zatem w jakims banku takowego nie aktywowales osobiscie, to teoretycznie rzecz biorac, nawet w tej chwili moze byc tak, ze ktos zrobil to wtwoim i mieniu i juz mozesz miec wyczyszczone konto, o czym dowiesz sie nawczesniej za miesiac, kiedy listonosz lista doniesie z wydrukiem

na prawdę tak jest?...
Cholera, czyżby pozostało trzymać pieniądze w skarpecie? :/

fakolpet
Junior Member

Postautor: vacu » 13 paź 2009, 18:27

Frank Holman pisze:jesli zatem w jakims banku takowego nie aktywowales osobiscie, to teoretycznie rzecz biorac, nawet w tej chwili moze byc tak, ze ktos zrobil to wtwoim i mieniu i juz mozesz miec wyczyszczone konto, o czym dowiesz sie nawczesniej za miesiac, kiedy listonosz lista doniesie z wydrukiem (o ile wogole doniesie, bo takie przesylki zdarza sie ze sa powierzane przypadkowym zleceniobiorcom, ktorzy sie ich pozbywaja na smietniku) *

to tak a propos "bezpieczenstwa" w tradycyjnym rozumieniu

* nie mowiac juz o stosowanym przez czesc "nieinternetowych" bankow procedur wykonywania operacji telefonicznie, gdzie jedynym "zabezpieczeniem" jest "zapytanie o nazwisko rodowe matki"....

Frank - o ile masz rację co do samej istoty (tzn. na takim kompie ostatnia rzecz jaką się powinno zrobić to zalogować na konto bankowe) o tyle trochę przesadzasz chyba troszkę z tym straszeniem.

Niekoniecznie wiem jak jest gdzie indziej - ale np. w ING (tam mam konto) dostajesz kopertę z hasłem aktywacji każdego z kanałów i jeśli nie aktywujesz w ciągu 30 dni to bez wizyty w oddziale się nie obędzie. Także to nie takie "hop siup". Oczywiście zakładam, że konto jest założone w oddziale, jeśli przez internet to lipa, bo faktycznie na własnej skórze przekonałem się, że kurierzy nie sprawdzają komu dają przesyłkę (także tą z banku, przy której szczególnie powinni na to zwrócić uwagę).

Obrazek
Awatar użytkownika
vacu
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 13 paź 2009, 18:40

to bez wizyty w oddziale się nie obędzie
rozumiem ze pojscie za kogos do oddzialu, wykorzystujac jego dokument (albo z podrobka takowego), to cos co sie nie moze zdarzyc ... (wystarczy ze sie mieszka np. jako student w akademiku i niezbyt biezaco pilnuje swoich rzeczy, np. paszportu)

a wyraznie podkreslilem, ze wszystko teoretycznie rzecz biorac rozwazajac kwestie bezpieczenstwa

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: Krizz » 13 paź 2009, 19:10

Frank Holman pisze:obecnie chyba kazdy bank oferuje internetowy kanal dostepu do operacji

jesli zatem w jakims banku takowego nie aktywowales osobiscie, to teoretycznie rzecz biorac, nawet w tej chwili moze byc tak, ze ktos zrobil to wtwoim i mieniu i juz mozesz miec wyczyszczone konto,

O, chyba troche przesadziłeś :) Co nie zmienia faktu, że traktowanie konta z dostępem przez internet jako mniej "poważnego", na którym lepiej nie trzymać oszczędności życia, jest trochę śmieszne. Żadna instytucja nie obyłaby się dzisiaj bez zdalnego dostępu do swojego konta (choć oczywiście w takich przypadkach stopień zabezpieczeń jest trochę inny).

Frank Holman pisze:* nie mowiac juz o stosowanym przez czesc "nieinternetowych" bankow procedur wykonywania operacji telefonicznie, gdzie jedynym "zabezpieczeniem" jest "zapytanie o nazwisko rodowe matki"....

Nie wiem, czy tak daleko można zarządzać swoim kontem przez telefon, ale fakt, że uwierzytelnienie przez telefon jest mało wiarygodne.

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 14 paź 2009, 5:13

Frank Holman pisze:a wyraznie podkreslilem, ze wszystko teoretycznie rzecz biorac rozwazajac kwestie bezpieczenstwa

------------------------------------

to jest jak slynny dialog z Terminatora3 jak wszystkie monitory zgasly bo ruszyl Skynet
01:06:09:- System wczesnego ostrzegania na Alasce nie działa.
01:06:11:Sygnał z połowy naszych satelit jest zniekształcony i nie do odczytania.
01:06:14:A silosy atomowe, łodzie podwodne?
01:06:17:Straciliśmy z nimi kontakt.
01:06:20:Mój Boże, więc mówisz, że ten kraj jest całkowicie otwarty na atak?
01:06:24:Teoretycznie już możemy być atakowani.

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: sztosz » 14 paź 2009, 15:45

Doskonały cytat! Skutecznie przeprowadzony atak którego celem jest przejęcie haseł etc. to taki którego nie wykryjesz do momentu kiedy będzie za późno żeby zareagować.

You never give you your money, you only give me your funny paper, and in the middle of investigation your break down...
Awatar użytkownika
sztosz
Administrator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Bezpieczeństwo