Avast czy Mc Afee

Dział poświęcony bezpieczeństwu systemów operacyjnych Windows - Logi z programu HijackThis, informacje o programach antywirusowych, Firewalach oraz o wirusach (wykrywanie, kasowanie)

Avast czy Mc Afee

Postautor: sumzor » 23 wrz 2009, 16:40

Mam na swoim komputerze zainstalowany darmowy Awast wersja 4,8 Home Edition,z którego jestem średnio zadowolony.Telekomunikacja Polska proponuje mi za przedłużenie umowy na korzystanie z neostrady program antywirusowy Mc Afee.Chętnie wysłucham opinii,który z tych programów jest lepszy?

sumzor
Junior Member

Postautor: RedMod » 23 wrz 2009, 17:27

Proszę sumzor nie robić bałaganu na forum i przestrzegać Regulamin Forum (punkt 2.1).
[color="Red"]RedMod.[/color]

Uważaj, co i jak piszesz, bo zawsze mogę coś Ci uciąć [ciach]
Awatar użytkownika
RedMod

Postautor: Cysorz » 23 wrz 2009, 17:42

Ciężko tutaj coś powiedzieć, bo nikt raczej nie trzyma kilku antywirusów na jednym systemie. Ja w tej chwili w pracy mam 7 jednostek z którymi mam bezpośredni kontakt, na trzech jest NOD32, na jednym ESET SS, na dwóch Norton i na jednym właśnie McAffe. Generalnie programy ze stajni Eseta pracują jakby ich nie było (tzn. nic nie przepuszczą, nie obciążają praktycznie systemu), Norton też bardzo szczelny,ale przy uruchomieniu np. Photoshopa, InDesigna i Corela naraz trzeba go wyłączać, bo muli. To samo z McAfee - spowalnia start systemu o jakieś dwie minuty, muli, zdarza mu się przepuścić jakieś maile z niespodziankami*. Być może na innej konfiguracji chodziłby dobrze (jest na komputerze szefa - tak zawalonym różnym dziadostwem, że cud, że system jeszcze w ogóle chodzi).
W internecie jest masa rankingów AV - ciekawostką jest fakt, że Eset bardzo rzadko jest w nich testowany z innymi a jeżeli już to patrz zdanie niżej ;).
Ostrożnie więc z rankingami, bo także nagminną praktyką jest porównywanie w jednym teście starych/nowych wersji konkurentów.

* heurystyka wszędzie wyłączona

Widzę każdy Twój post, każdą poprawkę, każdą wizytę, wszystkie adresy IP...
Zastanów się zanim zaczniesz śmiecić bo karam takie zachowanie!

Nie toleruję niechlujnego pisania - jeżeli to zrobisz wywalę Twój post!
Awatar użytkownika
Cysorz
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 25 wrz 2009, 5:48

proponuje na poczatek zapoznac sie z tymraportem (ochrona rezydentna),
natomias calkiem odwrotne wyniki przedstawia testtych samych aplikacji przy skanowaniu probki plikow

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: sumzor » 29 wrz 2009, 14:14

Z jakim raportem mam się zapoznać?

sumzor
Junior Member

Postautor: Krizz » 29 wrz 2009, 15:07

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 29 wrz 2009, 15:48

rozumiem ze z widocznoscia linkow na niektorych skorkach dalej mamy problem ...

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: sumzor » 29 wrz 2009, 18:24

Dziękuję za link,ale niewiele mi pomoże bo nie znam angielskiego,więc dalej nie mam odpowiedzi na pytanie: Awast 4,8 czy McAfee?

sumzor
Junior Member

Postautor: Krizz » 29 wrz 2009, 18:45

Nie trzeba znać angielskiego, żeby zauważyć ilość gwiazdek symbolizujących ocenę, które otrzymały poszczególne antywirusy, a tych ma więcej McAfee.

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Postautor: sumzor » 30 wrz 2009, 12:48

Teraz widziałem gwiazdki ale pierwotnie, kiedy zobaczyłem,że tekst jest angielski,nawet nie próbowałem go przeglądnąć.

sumzor
Junior Member

Następna

Wróć do Bezpieczeństwo