!!! Zasady Regulaminu Forum - przeczytaj zanim napiszesz pierwszy post !!!

Dział, który stworzono aby każdy mógł podzielić się z innymi nowinką z pędzącego świata IT.

!!! Zasady Regulaminu Forum - przeczytaj zanim napiszesz pierwszy post !!!

Postautor: netvalker » 21 sie 2005, 10:48

>
>
>

[post=77540]Zapoznaj się z Regulaminem Forum[/post]

>
>
>

+ Podstawowe zasady pisania w tym dziale.

1. Ten dział służy do pisania newsów na temat nowych wersji programów oraz innych ciekawostek i informacji ze świata IT i nie tylko.
2. Przed napisaniem, dodaniem nowego newsa sprawdź czy nie istnieje już taki temat np. powstała kolejna wersja programu, dodaj newsa do już istniejącego tematu.
3. Bardzo ważną sprawą jest właściwe zatytułowanie naszego newsa. Temat powinien być krótki, ale możliwie najdokładniej precyzujący poruszaną tematykę. Przykład dobrego tytułu to: "[Program] Wlindows ET" lub "[News] Microsoft zbankrutował.".
4. Pisząc newsa staraj się przekazać jak najwięcej informacji, jeśli jest to aktualizacja programu to mile widziane są informacje o wprowadzonych zmianach, wielkość pliku do pobrania, link. Gdy natomiast jest to informacja z jakiegoś źródła podaj kogo cytujesz np. http://WWW.interia.pl http://www.warp2search.net.
5. PISZ ZAWSZE PO POLSKU, wiekszość z nas nie jest poliglotami, jedyny wyjatek stanowi opis uaktualnień programu.
6. Dbaj o kulturę języka. Dotyczy to zarówno wszelkich wulgaryzmów, jak i dbania o ortografię, gramatykę i interpunkcję. To, że masz dysleksję nie zwalnia Cię od poprawnego pisania. Możesz przecież wkleić tekst do edytora tekstu i poprawić błędy. Dotyczy to wszystkich błędów językowych. Pamiętaj, że czasami jeden źle postawiony przecinek, może zmienić całkowicie znaczenie zdania.
7. Staraj się pisać językiem jak najbardziej komunikatywnym i zrozumiałym dla laika.
8. Nie nadużywaj emotikonek przy pisaniu newsa, właściwie unikaj ich całkowicie.
9. Unikaj przesadnego formatowania tekstu. Kieruj się zasadą, że formatowanie służy polepszaniu przejrzystości tekstu, a nie jego zaciemnianiu.
10. PISANIE DUŻYMI LITERAMI traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz.
11. Nie używaj skrótów a jeśli już musisz rozwijaj je np. WHQL (Windows Hardware Quality Labs). Wbrew pozorom, nie świadczy to o profesjonalizmie, lecz o jego braku.
12. KONTROLUJ przed wysłaniem napisany przez siebie tekst. Korzystaj z opcji PODGLĄD.
13. Jeśli po napisaniu i wysłaniu newsa, dojdziesz do wniosku, że jeszcze o czymś zapomiałeś(aś), nie pisz kolejnego newsa!!! Skorzystaj z możliwości edycji i popraw poprzednią wiadomość.
14. Jeśli zdarzy Ci się wysłać przypadkowo dwa razy tego samego newsa, powiadom o tym Moderatora - usunie on zbędnego newsa.
15. Pamiętaj, że celem istnienia tego działu jest poszerzanie wiedzy osób korzystających z niego. Jeśli znalezłeś coś ciekawego czym warto się podzielić, napisz o tym.
16. Niektóre NEWSY będą żyły w dziale bardzo krótko. Najczęściej dlatego, iż naruszają Regulamin i zasady panujące w dziale (usuwane będą newsy o serialach, crackach, pisane nie w języku polskim, starsze niż 30 dni, itp.).
17. Każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo do napisania newsa, więc pisząc go podejdź do zagadnienia profesjonalnie!
18. Każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo do podzielenia sie swoją opinią w temacie newsa!
19. Odpowiadając trzymaj się ściśle tematu kierując się regulaminem forum!. WSZYSTKIE INNE ZBĘDNE ODPOWIEDZI, NIC NIE WNOSZĄCE DO TEMATU BEDĄ KASOWANE.
20. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia milcz! "Milczenie jest złotem".
21. Uwagi na temat błędów stylistycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych przekazuj autorowi w kulturalny sposób, najlepiej przez email lub Prywatną wiadomość (PW). Jeśli jednak nie przyniesie to żadnego rezultatu, napiętnuj niechlujstwo.
22. Cytując innych, wytnij fragmenty nie dotyczące problemu. Załączanie całej wypowiedzi, niekiedy długiej, nie ma sensu.
23. Jeżeli zdecydujesz się do kogoś napisać email albo na Gadu-Gadu najpierw przedstaw się i powiedz skąd masz namiary.
24. News dobrze przygotowany, właściwie zredagowany zostanie umieszczony przez redaktorów Win-os.pl na stronie głównej.
25. Pamiętaj PISANIE NEWSA TO NIE PRAWO LECZ PRZYWILEJ KTÓREGO KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ POZBAWIONY JEŻELI NIE BĘDZIE UMIAŁ Z NIEGO KORZYSTAĆ

Zauważyłeś błąd daj znać moderatorowi :)Awatar użytkownika
netvalker
Administrator
 
Posty: 2445
Rejestracja: 27 sie 2002, 11:00
Lokalizacja: Somewhere Over The Rainbow

Wróć do News

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron