Sugestie do regulaminu

Tutaj znajdziecie info o nowościach na forum

Sugestie do regulaminu

Postautor: Krizz » 25 sty 2008, 8:19

Żeb nie robić bałaganu... Kwestia dotyczyła opisywania dwóch problemów w jednym temacie:
http://winforum.pl/showthread.php?t=14020

RedMod pisze:Z regulaminu forum:

1.2. Skorzystaj z Wyszukiwarki i przejrzyj zasoby Forum. * Najprawdopodobniej ktoś już miał podobny problem i udało się go rozwiązać.

1.3. Jeżeli czytając wiadomości, natrafisz na temat związany z tym co Cię interesuje, nie zadawaj nowego pytania i nie twórz nowego wątku, lecz postaraj się kontynuować już istniejący.

2.1. Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi, załóż nowy temat. Najpierw zastanów się, do jakiego działu powinno trafić Twoje pytanie. Każdy dział posiada pewien zakres tematyczny, którego należy przestrzegać, inaczej Twój post zostanie przeniesiony i będziesz musiał(a) go szukać (nie zostaniesz o tym powiadomiony). * (...)

2.2. Bardzo ważną sprawą jest właściwe zatytułowanie naszego posta. * Temat powinien być krótki, ale możliwie najdokładniej precyzujący poruszaną tematykę. (...)


Wystarczy w regulaminie przeczytać ze zrozumieniem powyższy tekst by wiedzieć, że po to każdy dział posiada zakres tematyczny, aby poruszony w postcie problem był zamieszczony w odpowiednim dziale. Wyklucza to w postcie poruszanie różnych problemów nie związanym z zakresem tematycznym działu i samym tematem, taki post narusza regulamin!

Zgodnie z regulaminem mogłem usunąć z tematu wszystkie posty nie związane z tytułowym problemem (tytułem nadanym przez autora), posty ni jak miały się do działu pt. Sieć. Ponieważ treść postów w temacie w ponad 95% nie dotyczy sieci, ale zupełnie, czego innego niż sugerował to nadany przez autora tematu tytuł, zmieniłem go i przeniosłem do odpowiedniego działu. Dzięki temu zabiegowi posty nie związane z działem i starym tytułem ocalały.
Jak widać użytkownik git doprowadził do bałaganu w temacie (punkt 2.1. regulaminu) i nie skorzystał z formowej wyszukiwarki (punkt 1.2. regulaminu) Gdyby z wyszukiwarki skorzystał znalazłby interesujący go temat (do którego link zamieścił powyżej Frank) i zgodnie z regulaminem (punkt 1.3. regulaminu) w tym temacie napisałby swój post.
Przy okazji to można poruszać problemy ściśle związane z tytułowym tematem i odpowiadające tematyce działu, w którym ten temat został założony.[/color]

Fakt, że użytkownik git przedstawił dwa problemy w jednym wątku, z czego jeden był zupełnie nie związany tematycznie z pierwszym. Jest to sprzeczne z regulaminem, ale w ramach punktu 2.1., czyli opisywania problemów w odpowiednich działach. NIE MA JEDNAK punktu mówiącego, że nie wolno opisywać DWÓCH problemów w ramach jednego wątku, a o to też poszło. RedMod przytacza punkt regulaminu zabraniający pisania o problemach nie dotyczących działu, ale na logikę nie zabrania to pisania o dwoch problemach w jednym wątku. Co by było gdyby w ramach jednego wątku ktoś opisał dwa problemy ZWIĄZANE z działem? Nie można byłoby się go przyczepić w oparciu o punkty przytoczone przez RedModa. A z tego co pamiętam, takie przypadki się zdarzały i autor był mimo wszystko ganiony. W imie nieistniejącej w regulaminie reguły.
Regulamin powinien był zrozumiały, czytelny i oczywisty. Optuję zatem za tym, by taki punkt pojawił sie w regulaminie.Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member
 
Posty: 2998
Rejestracja: 16 mar 2004, 14:00
Lokalizacja: Kowary

Postautor: sztosz » 25 sty 2008, 11:02

Ale kiedy ~Bitterman napisał http://winforum.pl/showthread.php?t=14025 to nie było wielkiego larum. Zasady dotyczą wszystkich!

Tak więc bardzo proszę o wypowiedź szerszej grupy użytkowników bo to forum "publiczne". Po czym zostaną wprowadzone do regulaminu konieczne, stosowne zmiany..You never give you your money, you only give me your funny paper, and in the middle of investigation your break down...
Awatar użytkownika
sztosz
Administrator
 
Posty: 3234
Rejestracja: 19 lip 2004, 13:00
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Gnaq » 25 sty 2008, 11:58

Ja jakbym miał np. trzy problemy, to łatwiej by mi było założyć jeden temat (zakładając, że wszystkie trzy dotycz. podzespołów) - np. "nie startuje mobo XYZ, nagrywarka ZCV nie nagrywa, pamięci YYY nie współpracują".

Przecież jeśli ktoś by wyszukiwał i tak trafiłby na ten temat.

Minusy są za to takie, że, mimo większej wygody dla zakładającego, w ten sposób mniej prezycyjnie opisuje się problem (mniej miejsca) no i potencjalna osoba z takim kłopotem musi przeglądać cały temat, jeśli ktoś np. nie zrobi tego w punktach tylko po sobie, żeby znaleźć rozwiązanie na np. trzeciej czy czwartej stronie.Zeżryj węża - to odpręża !

CPU: Intel Dual-Core E2180 2.00GHz @ 3.10GHz 1MB MOBO: Gigabyte GA-P31-DS3L RAM: OCZ Platinum Rev.2 2x1gb 800mhz CL4 GPU: PCI-E Gainward GF 9600GT 512MB 256bit BLISS PCX ZASILACZ: Chieftec 450W GPS-450AA-101A BOX HDD: SATA II Seagate 250GB 7200 16MB NAPĘD: DVD Pioneer DVR-215D SATA
Awatar użytkownika
Gnaq
Junior Member
 
Posty: 516
Rejestracja: 27 lut 2005, 14:21
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Cysorz » 25 sty 2008, 16:51

Dla mnie uwaga git jest jak najbardziej na miejscu. Gdybyśmy byli tak rygorystyczni, to naprawdę sporą część postów przydałoby się skasować a część zablokować i napisać "a poszukaj sobie bo już było...". Jeszcze trzeba by było skasować/zablokować te, które np. są pisane nieortograficznie/niedbale (bo jest ich masa) i pewnie by zostało kilka, kilkanaście procent z tego co jest... Czy aby na pewno temu miało służyć forum?
Uważam też, że moderacja tamtego postu nie powinna mieć miejsca, bo był w dobrym dziale - problem dotyczył sieci, a wyraźnie napisane jest przy drugiej części "przy okazji". Apelów o niezaśmiecanie forum było zresztą sporo, więc to akurat rozumiem i akceptuję.
Moderatorzy mają całkowitą możliwość edytowania wątku - także jego dzielenia, więc można by było taki część takiego post podzielić i przenieść, ale według mnie nie ma to większego sensu. Do regulaminu można dopisać "Prosimy aby nie poruszać w miarę możliwości... itd.", ale zakazom czy rygorom moje stanowcze "nie".
Od tego są osoby funkcyjne na forum.Widzę każdy Twój post, każdą poprawkę, każdą wizytę, wszystkie adresy IP...
Zastanów się zanim zaczniesz śmiecić bo karam takie zachowanie!

Nie toleruję niechlujnego pisania - jeżeli to zrobisz wywalę Twój post!
Awatar użytkownika
Cysorz
Junior Member
 
Posty: 1658
Rejestracja: 01 wrz 2002, 11:00
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Frank Holman » 26 sty 2008, 0:57

rozwój wątku założonego przez Bittermana pokazuje jak na dłoni, że regulamin powinien być przestrzegany jak najbardziej ściśle i forum trzeba porządkować
debata na 3 różne kompletnie tematy w 1 wątku zamieniła się w śmietnik\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member
 
Posty: 8588
Rejestracja: 10 lut 2004, 14:00

Postautor: cin » 26 sty 2008, 15:58

Zgadzam sie z Frankiem.Awatar użytkownika
cin
Junior Member
 
Posty: 2583
Rejestracja: 30 sie 2002, 13:00

Postautor: sztosz » 28 sty 2008, 21:55

Czy ktoś ma propozycję jak powinien brzmieć regulamin w zakresie nie tworzenia wątków dotyczących więcej niż jednej konkretnej sprawy?You never give you your money, you only give me your funny paper, and in the middle of investigation your break down...
Awatar użytkownika
sztosz
Administrator
 
Posty: 3234
Rejestracja: 19 lip 2004, 13:00
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Frank Holman » 28 sty 2008, 22:12

może :
nie tworzymy wątków dotyczących więcej niż jednej konkretnej sprawy
....?\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member
 
Posty: 8588
Rejestracja: 10 lut 2004, 14:00

Postautor: RedMod » 28 sty 2008, 22:53

W regulaminie po tekście:
2.1. Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi, załóż nowy temat.

proponuje wstawić:

Masz kilka pytań (spraw) nie poruszaj ich w jednym temacie, dla każdego załóż osobny temat.

Wówczas było by tak:

2.1. Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi, załóż nowy temat. Masz kilka pytań (spraw) nie poruszaj ich w jednym temacie, dla każdego załóż osobny temat. Najpierw zastanów się, do jakiego działu powinno trafić Twoje pytanie. Każdy dział posiada pewien zakres tematyczny, którego należy przestrzegać, inaczej Twój post zostanie przeniesiony i będziesz musiał(a) go szukać (nie zostaniesz o tym powiadomiony). (...)

[color="Red"]RedMod.[/color]Uważaj, co i jak piszesz, bo zawsze mogę coś Ci uciąć [ciach]
Awatar użytkownika
RedMod
 
Posty: 280
Rejestracja: 26 cze 2005, 13:00

Postautor: sztosz » 29 sty 2008, 21:31

Nie widzę sprzeciwu, tak więc poprawka wchodzi w życie.You never give you your money, you only give me your funny paper, and in the middle of investigation your break down...
Awatar użytkownika
sztosz
Administrator
 
Posty: 3234
Rejestracja: 19 lip 2004, 13:00
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Ogłoszenia Administracyjne
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron