[Pit-y] Podatek osoby bezrobotnej

Miejsce, w którym możesz zadać pytanie dotyczące obowiązującego w Polsce prawa, głównie przepisów mających jakikolwiek związek z komputerami. Ale nie tylko.

[Pit-y] Podatek osoby bezrobotnej

Postautor: vacu » 11 mar 2007, 18:07

Witam!
Znajomy poprosił mnie o pomoc w wypełnianiu Pit-a ale i ja mam z tym problem. W roku 2006 uzyskiwał dochód z 3 źródeł:
- stosunek pracy,
- umowa najmu/dzierżawy,
- zasiłek dla bezrobotnych.
Z pierwszymi dwoma nie ma problemu, kiedy tylko je podliczę wszystko jest ok. Problem jest natomiast z wyliczeniem z UP. Z kwitków, jakie znajomy ma wynika, że dostał "do ręki" w sumie: 3204,90 zł. Tymczasem na PIT-11 jaki dostał UP wyliczył, że przychód za 2006 r. to 2 984,40 zł z czego zapłacił 345 zł podatku (na PIT-11 kwoty składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne są równe zero - ale przecież UP chyba je opłaca?). Moje pytanie wię - skąd UP wziął te kwoty? Jak się oblicza podatek w takiej sytuacji? Znajomy dostawał 120% podstawy zasiłku czyli teoretycznie 639,50 zł więc jak na moje oko w pozycji "Przychód" powinna być kwota 639,5 * ilość_miesięcy_zasiłkowych ale to w żaden sposób nie chce tak wyjść...
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
vacu
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 11 mar 2007, 18:29

to nie jest twoj problem, nie możesz wstawić innych kwot niż te z pita 11

sporządzanie pita rocznego to tylko wstawianie danych w stosowne rubryki

EOT

ps. UP nie zawsze opłaca składki

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: vacu » 11 mar 2007, 18:39

Frank Holman pisze:to nie jest twoj problem, nie możesz wstawić innych kwot niż te z pita 11

sporządzanie pita rocznego to tylko wstawianie danych w stosowne rubryki

EOT

ps. UP nie zawsze opłaca składki

Acha, ok a więc tak zrobię - dzięki za radę. Tylko bzdurą mi się wydaje, że przychód jest mniejszy niż kwota, którą znajomy dostał od UP "do ręki" ale w tym popierniczonym kraju nic mnie już nie zdziwi :|
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
vacu
Junior Member

Wróć do Kancelaria prawna