Jak zaokrąglić podatek?

Miejsce, w którym możesz zadać pytanie dotyczące obowiązującego w Polsce prawa, głównie przepisów mających jakikolwiek związek z komputerami. Ale nie tylko.

Jak zaokrąglić podatek?

Postautor: vacu » 12 lip 2006, 11:01

Witam!
Mam pytanie - jak należy zaokrąglić wyliczoną kwotę podatku? Pisze w formularzu, że do pełnych złotych ale nie wiem czy zawsze w dół a może jeśli końcówka jest >=50 gr to w górę? Chodzi o PIT-5 i wyliczenie kwoty podatku (pozycja 53).
Pozdrawiam!
~vacu

pees: wiem, że jest google, tam też szukam - ale chwilowo pracuję przy prędkości 3 kbps :( więc przez pół godziny udało mi się przejrzeć ledwo dwie strony z wyników a więc mogę tak szukać cały dzień...

pees2: wbrew pozorom to nie taka popierdółka, kolegę ciągali po pokojach kiedyś, bo pomylił się właśnie o coś koło 50 gr...

Obrazek
Awatar użytkownika
vacu
Junior Member

Postautor: szunaj » 12 lip 2006, 18:08

Coś słabo szukałeś.
Zgodnie z obowiązującym od dnia 1 stycznia 2006 r. brzmieniem art. 63 § 1 Ordynacji podatkowej podstawy opodatkowania, kwoty podatków.... zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych.
Pozdrawiam.

-
Zostań e-Polakiem.
Awatar użytkownika
szunaj
Junior Member

Postautor: vacu » 13 lip 2006, 15:05

Dzięki szunaj!
szunaj pisze:Coś słabo szukałeś.

Przy tej prędkości [3kbps] musiałem już użyć przeglądarki tekstowej [a i wtedy komfort jest zerowy - nikomu nie życzę...] a wówczas znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem... :(

Obrazek
Awatar użytkownika
vacu
Junior Member

Wróć do Kancelaria prawna