W jakim pliku odnaleźć ikonkę do .mpg?

Dział poświęcony systemom Windows 95,98 (SE), ME.

W jakim pliku odnaleźć ikonkę do .mpg?

Postautor: tix » 10 kwie 2008, 22:57

Witam

zainstalowalem AllPlaye oczywiscie zaznaczylem by nie kojrzyl ze soba plikow audio ani wideo ale po restarcie usunal mi wszytkie ikony.. mpg, mpeg, avi, bmp, jpg, jpeg, mp3 itd z mp3 sobie poradzilem.. avi, bmp, jpg tez - wszytko recznie ustawilem w 'opcjach folderow' i typach plikow (z tym ze teraz mi tam wyswietla np Plik avi zamiast 'klip filmowy' ) i tutaj pojawia sie pytanie
->co zrobic by przywrocic poprzedni wyglad ikonek i przypisanych do nich plikow? bo 'klip filmowy' w odniesieniu do mpg albo avi juz nie ma.. wczesniej gdy mialem problem znikania ikonek to wystarczylo wejsc na dany typ pliku i poprostu kliknac zamknac (nic nie zmieniac, lol ten kochany win..)
albo
-> drugie pytanie: gdzie znalezc zielony obrazek do standardowego wygladu pliku mpg/mpeg? w shell32.dll nie ma.. a taki szary do .avi znalazlem poprostu w odtwarzaczu multimedialnym (mplayer.exe) (a do otwierania oczywiscie mplayer2.exe)

pozdrawiam.. i mam nadzieje ze mnie ktos zrozumial..

tix
Junior Member

Postautor: zx » 11 kwie 2008, 9:00

Do drugiego punktu: Poszukaj w pliku wykonywalnym Windows Media Playera. (\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe)

Awatar użytkownika
zx

Postautor: tix » 11 kwie 2008, 12:08

to byla jedna z pierwszych rzeczy jaka zrobilem ale nie ma tam, tylko zwykla ikonka nowego WMP (pomaranczowy kwadrat i przycisk play heh) windowsy to mistrzostwo poprostu ;/

tix
Junior Member

Postautor: tix » 11 kwie 2008, 12:19

znalazlem! :D przeszukalem rejestr pod haslem 'klip filmowy' i po paru strzalch odnalazlem plik:
C:\WINDOWS\SYSTEM\Quartz.dll

kto by pomyslal?! lol

tix
Junior Member

Postautor: T-1000 » 11 kwie 2008, 12:21

To akurat nie wina windowsa, tylko niedorobionych programów - w tym przypadku AllPlayer'a, który popsuł skojarzenia...

Jak chcesz mieć pliki skojarzone z Media Playerem jak wcześniej, to odpal go, wejdź w Narzędzia -> opcje -> zakładka Typy plików i tam kliknij zaznacz wszystko i OK.

Awatar użytkownika
T-1000
Junior Member

Postautor: tix » 11 kwie 2008, 12:27

ale mi chodzilo o zwykly stary windows media player mplayer2.exe a nie wmplayer.exe :) pozdr!

edit: stary! to bylo genialne! ale ze mne debil.. wystarczylo faktycznie wlaczyc ten stary dotwarzacz i wejsc do opcji..... heh wrrrrr ale dzieki wielkie! :))

tix
Junior Member

Wróć do Windows 95/98/ME