mój komputer się przegrzewa

Dział poświęcony sprzętowi. Jeżeli masz problemy z procesorem, pamięcią, płytą główną, kartą graficzną to jest dział dla Ciebie.

mój komputer się przegrzewa

Postautor: picassodental » 12 sie 2013, 12:04

Witajcie, jestem tu nowy i niezbyt znam się na komputerach dlatego prosze Was o pomoc.
Mam laptopa HP Pavilion dv7 i od pewnego czasu przegrzewa się i wyłącza przy większym zużyciu procesora. Odpada granie w gry bądź oglądanie filmów, laptop chodzi płynnie tylko przy mniej skomplikowanych zadaniach takich jak pisanie na forum ;] czy może być to problem z chłodzeniem karty graficznej albo cos w tym stylu? proszę o odpowiedz znawców tematu i pozdrawiam wszystkich :)))

picassodental
Junior Member

Re: mój komputer się przegrzewa

Postautor: Fazii » 14 sie 2013, 14:29

Może być problem z chodzeniem. Jeśli laptop ma już ze 2 lata to można spróbować go rozebrać i wyczyścić z kurzu. Taki zabieg pomógł w moim przypadku - Acer.

Fazii
Junior Member

Postautor: Frank Holman » 16 sie 2013, 10:41

"Seria Pavilion stała się w ostatnich latach synonimem grzejących się laptopów. " Generalnie laptop wyposażony w wydajna kartę graficzną (w DV7 masz Radeona HD 6770M tak ?) będzie się ostro grzał i nic tego nie zmieni. Ja kwestie temperatury rozwiązałem np. takim stolikiem Modecoma, ale może być tu dowolne urządzenie chłodzące.

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: Pokrak » 20 sie 2013, 13:23

Zerknij do nowego testu: http://www.purepc.pl/notebooki/test_podkladek_chlodzacych_do_laptopow_porownanie_28_modeli?page=0,33

Ostatnio zmieniony 09 paź 2013, 10:09 przez Pokrak, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Pokrak
Junior Member

Wróć do Hardware