Bateria w netbooku Asus 1015PD

Dział poświęcony sprzętowi. Jeżeli masz problemy z procesorem, pamięcią, płytą główną, kartą graficzną to jest dział dla Ciebie.

Bateria w netbooku Asus 1015PD

Postautor: kumari1 » 10 gru 2012, 22:54

Witam :)

Od jakiegoś czasu moja bateria w netbooku który ma rok czasu szybko się rozładowuję. Jeszcze parę miesięcy temu komputer potrafił pracować na baterii 5, 6h, a teraz max 1,5h. Jest także wyświetlany komunikat w pasku zadań "rozważ wymianę baterii". Czy ktoś zna jakiś sposób aby ją zregenerować?

Pzdr

kumari1
Junior Member

Re: Bateria w netbooku Asus 1015PD

Postautor: RedMod » 11 gru 2012, 0:29

Nic sam nie zdziałasz, używaj dokąd się da a potem albo kupić nową baterię albo oddać baterie do regeneracji do firmy zajmującej się profesjonalną regeneracją baterii.
U mojego syna w laptopie bateria po jakieś 10 miesiącach straciła jakieś 70 % swojej pojemności a nowa kosztowała 600zł!

Uważaj, co i jak piszesz, bo zawsze mogę coś Ci uciąć [ciach]
Awatar użytkownika
RedMod

Postautor: slaszer » 11 gru 2012, 19:10

Sprawdź wpierw zużycie tzw. wear level, możesz użyć programu typu BatteryBar.
Ps. Nie radzę kupować zamienników są bardzo awaryjne, miałem w starym Acerze zamiennik, pochodził dwa miesiące i po zawodach.

Pozdrawiam
slaszer
Junior Member

Postautor: karrucz » 12 gru 2012, 21:27

To dosyć chałupniczy sposób, ale spróbuj włożyć ją do zamrażalnika powiedzmy na noc. Oczywiście w woreczku. Powinno chociaż troszkę pomóc.

Awatar użytkownika
karrucz
Junior Member

Wróć do Hardware