Najlepsze WWW

Tutaj można porozmawiać o wszystkim i o niczym. W pełni dostępne dla użytkowników niezarejestrowanych.

Postautor: Frank Holman » 16 sie 2010, 17:09

odpalenie za posrednictwem wykopa wydaje sie wysylac mniej danych do google ;P

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: vacu » 16 sie 2010, 17:38

Krizz pisze:Czym to się różni od http://gdziejestburza.pl/ ?

Różni się czy nie to ma mniejsze znaczenie, większe ma to, że strona jest średnio dokładna z naciskiem na "średnio". U mnie właśnie wali jak trzeba a tam ani śladu :o

[Edytka]
A żeby nie było, że OT to wrzucam:

http://www.pliksy.pl - spora baza oprogramowania OS lub freeware. Sporo jest takich baz ale akurat ta mi spasowała, bo jest prosta jak drut a przez to przejrzusta.

Obrazek
Awatar użytkownika
vacu
Junior Member

Postautor: Krizz » 16 sie 2010, 17:48

vacu pisze:óżni się czy nie to ma mniejsze znaczenie, większe ma to, że strona jest średnio dokładna z naciskiem na "średnio". U mnie właśnie wali jak trzeba a tam ani śladu :o

Ale ja zupełnie nie o tym. Chodzi mi o to , że Szunaj wrzucił linka do serwisu gdziejestburza.pl ale w wersji ramkowanej przez wykop.pl, co mnie zdziwiło.

odpalenie za posrednictwem wykopa wydaje sie wysylac mniej danych do google ;P

Skoro to ramka, to może raczej wysyłać więcej danych niż mniej.

Awatar użytkownika
Krizz
Junior Member

Postautor: szunaj » 16 sie 2010, 22:09

No i wyszło, że błędnie myślałem, że z ramką będzie lepiej.
Okazuje się, że ta strona to niczym propaganda ze PRLu, pokazuje jakięś tam burze ale nie tam gdzie faktycznie one są, jakoś takt wybiórczo co by wroga w błąd wprowadzić. U mnie w stolicy Bieszczad wali od ponad dwóch godzin niebo całe w błyskawicach i leje tęgo a na stronce zero. Jak to nie jest jakaś lipa tworzona teoretycznie za pomocą oprogramowania to te ichne odbiorniki burz są nic nie warte.
Prze chwilką walnęło tego w górę naprzeciwko mojego bloku aż podskoczyłem przy kompie :D
Pozdrawiam.

-
Zostań e-Polakiem.
Awatar użytkownika
szunaj
Junior Member

Postautor: Cysorz » 16 sie 2010, 22:29

Nad Krakowem też przeszły dwie potężne burze - na tej stronce nie było po nich ani śladu...

Widzę każdy Twój post, każdą poprawkę, każdą wizytę, wszystkie adresy IP...
Zastanów się zanim zaczniesz śmiecić bo karam takie zachowanie!

Nie toleruję niechlujnego pisania - jeżeli to zrobisz wywalę Twój post!
Awatar użytkownika
Cysorz
Junior Member

Postautor: T-1000 » 18 sie 2010, 22:04

Jeśli chodzi o pogodę, to ja bym polecał strony korzystające z danych IMGW (np. ich strona - http://www.pogodynka.pl/ ). Przynajmniej wiadomo, że dane są na pewno prawidłowe.

Oczywiście udostępniane za darmo dane mają pewne opóźnienie, ale np. jeśli chodzi o burze, to dane aktualizowane są co 10 minut. Można ładnie zaobserwować jak się przemieszczają. No i najważniejsze - są zgodne z rzeczywistością...

Awatar użytkownika
T-1000
Junior Member

Re: Najlepsze WWW

Postautor: Lodowabb22 » 26 paź 2012, 10:22

Jeśli chodzi o pogodę to tylko serwis weather.com, wszystkie lokalizacje i mega dokładna pogoda

Lodowabb22
Junior Member

Postautor: RedMod » 17 lis 2012, 21:40

Lodowabb22 pisze:Jeśli chodzi o pogodę to tylko serwis weather.com, wszystkie lokalizacje i mega dokładna pogoda

Zapomniałeś napisać że strona nie jest w języku polskim a temperatura jest podawana w stopniach Fahrenheita!

Uważaj, co i jak piszesz, bo zawsze mogę coś Ci uciąć [ciach]
Awatar użytkownika
RedMod

Postautor: Frank Holman » 25 lis 2012, 19:55

skalę przestawia się jednym ruchem myszki w prawym górnym rogu; problem większy w tym, że lokalizacji wbrew pozorom nie jest tak wiele - tylko większe miasta (oczywiście obsługę serwisu polecam zwłaszcza przez Mirandę)

\
Awatar użytkownika
Frank Holman
Junior Member

Postautor: RedMod » 26 lis 2012, 0:51

faktycznie Frank że można zmienić skalę na stopnie Celsjusza, jakoś wcześniej tego przycisku nie zauważyłem, ale co ciekawsze nawet stolice Bieszczad można znaleźć :) trzeba przetestować tę stonkę jak będą trudniejsze niż teraz warunki do prognozowania pogody

Uważaj, co i jak piszesz, bo zawsze mogę coś Ci uciąć [ciach]
Awatar użytkownika
RedMod

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off - topic