Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WinAmp i dzwięk oraz wtyczki dające przestrzenne brzmienia. Altrnatywa do Winampa

#1
Confused
Cze
Adresuje to do tych forumowiczów co mają i używają WinAmp'a
i interesuje ich podniesienie jakości dzwięku , muzyki itp. pod w/w aplikacją.
Ja osobiście zawsze wolałem WMP od WinAmpa a to z tych powodów że mogłem uzyskać lepszą  jakość dzwięku (w WinAmp był on taki dziwny)  ale znalazłem programik po instalacji którego moja szczęka znalazła się na klawiaturze to co on może zrobić z dzwiękiem z WinAmp'a i jakie można mieć efekty to zwala z nóg.

programik jest dostepny tutaj : Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!

I nazywa się Dee2 i jest to wersja "szerłer" ale zasysajcie i instalujcie naprawdę warto.

Powodzonka
#2
A tu znajdziecie DFX zarówno do Winampa 2.xx jak i 3. Podobne działanie.

Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!
#3
Jest też werja DFX`a do WMP
#4
Dee jest tez w wersji pod WMP, tak wogole to ostatnio tez przesiadlem sie na WMP 9, bo chociaz an slabszym sprzecie winamp jest szybszy, ale na mojej obecnej konf. nie widze roznicy a jakos zaczal mi sie nagle podobac.
A juz Winamp 3 to zupelna pomylka.
Co do Dee - wydaje mi sie ze jest lepszy od dfx i do tego polski!
Zwlaszcza jak dac duzy phat bass i dynamic limiter w regulacji MID. Mozna uzuyskac BARDZO gleboki SPLASZCZONy bas a dzieki limiterowi nie bedzie przesteru (trzaskow, charczenia) calkiem autiomatycznie.
#5
Confused
Cze
Cin a czy masz albo wiesz gdzie można zassać dokładny opis Dee2 ?
tzn chodzi mi o jego funkcję i jak ustawić w celu uzyskania najlepszego dzwięku

Powodzonka
#6
Niedawno pojawila sie na stronie Dee calkiem fajna instrukcja programu online. Chyba tylko ang., ale dobrze napisana. Kazda opcja opisana, nawet jest napisane jak sobie wlasne reverby tworzyc Smile
A limiter jest wogole super - patrzysz an film w nocy, nie chcesz budzic glosnymi elementami pol domu (np. horror itp) to ion automagicznie zredukuje glosne fragmenty do poziomu normalnego. I nie tylko.
#7
Cytat:A limiter jest wogole super - patrzysz an film w nocy, nie chcesz budzic glosnymi elementami pol domu (np. horror itp) to ion automagicznie zredukuje glosne fragmenty do poziomu normalnego. I nie tylko.

A na czym polega dzialanie tego Dee?
Z tego co wyczytałem (cytat powyżej) to m.in. na kompresji dynamiki, co akurat dla mnie jest wynaturzeniem nie do przyjęcia. :x

Ale na czym polegają inne dobrodziejstwa(?) tego programu?

Dzieki,

latet
#8
Też wolę WMP ale zobaczymy ten twój programik...
#9
ja też wole WMP9 jest naet spoxik, ale uważam że DFX jest lepszy od Dee.
#10
latet: Nie tylko limiter. A o zastosowaniu limitera pisalem - tylko w specyficznych przypadkach. Reszta efektow:
* dobre filtry (aktywne)
* korektory basow/srednich/wysokich z szczegolowymi ustawieniami. Miedzy innymi phat bass itp. efekty.
* reverby
* maly, przejrzysty.

Oczywiscie DFX tez jest dobry i przedstawia podobne mozliwosci, tu sie nie da jakis cudow wymyslec w dziedzinie DSP.
#11
OK.
Zaisntalowalem Dee i testowalem intensywnie przez dobę.

Najbardziej w tym programiku podoba mi się mozliwosc szybkiego i bezproblemowego odinstalowania. Co za ulga Smile

Latet
#12
Co ci sie w nim tak nie podoba. Nie mowie, ze jest lepszy od dfx (to kwestia gustu) ale moze po prostu nie rozgryzles go do konca?
Bo to co piszesz sugeruje, ze ten kto uzywa dee jest malo rozgarniety (skoro go uzywa) a ja sie tak nie czuje Wink
#13
Cytat:Bo to co piszesz sugeruje, ze ten kto uzywa dee jest malo rozgarniety (skoro go uzywa) a ja sie tak nie czuje

Wskaż w ktorym miejscu sugerowalem ze ktos jest malo rozgarnięty, to postawie 6-pak browarka Big Grin

latet
#14
Confused
Cze
Jeżeli ktoś z was forumowiczów lubi WMP9 od WinAmpa to na stronie jest też dostępny plugin do w/w programu.
A wer. 'szerłer' ma zablokowanych dużo opcji.

Powodzonka
#15
latet: No, az tak nie powiedziales Smile
Ok, ale mysle ze DFX w wersji shareware jest mocno ograniczony.
#16
Cytat:latet: No, az tak nie powiedziales
Ok, ale mysle ze DFX w wersji shareware jest mocno ograniczony.

Z tym, ze ja sie w ogole nie odnosilem do DFX-a, bo go w ogole nie znam. Testowalem wtlacznie Dee - porownujac do tego co mam normalnie bez Dee.

Pozdrawiam,

latet
#17
ok. Kein Problem.
#18
Latet: znajdz jeszcze 3 minuty i posluchaj sobie czegos z dobrym beatem/basem (np Rhytm is a dancer 2003 Snap-a) przy wybranym presecie w zalaczniku. Oczywiscie zakladam, ze uzuywasz jakiegis w miare konkretnego zestawu audio.


Załączone pliki
.zip   186_1047156909.zip (Rozmiar: 277 bajtów / Pobrań: 500)
#19
Mysle, ze to kwestia gustu i przyzwyczajen, ale - sorry - dla mnie to brzmi sztucznie. Przyzwyczailem sie do nautralnego dzwieku. Sprzet mam przyzwoity, ale specyficzny - bo nie zestaw stereo, tylko Yamahe v-430 z 5 glosnikami Tannoy M2, M1, Mc. Do filmow rewelacja, do muzyki - nieco gorzej, ale wszystko jest kwestia przyzwyczajenia. Yamaha ma pare milych trybow DSP, z niektorych nawet czasem korzystam.

Pozdrawiam,

latet
#20
Oczywiscie ze ten preset powoduje sztuczne, splaszczone brzmienie. Nie chodzi o to zedby wszystkiego sluchac na takim pokreconym znieksztalceniu, ale przyznasz ze przetwarza czysto i poprawnie.
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Winamp 5.094 zniknęły mi wszystkie piosenki a Winamp nie otwiera się Anonymous 1 387 07.08.2005 01:06
Ostatni post: sztosz
  Skiny do Winampa - pochwalcie się einstein-malysz 33 1,462 01.08.2005 15:38
Ostatni post: sztosz
  Wirus w Winampie 5091_full_emusic-7plus.exe pobranym bezpośrednio ze strony Winampa Anonymous 1 402 25.05.2005 21:22
Ostatni post: sztosz
  Audacity podczas Winampa - reset Tom3K 2 402 23.01.2005 00:41
Ostatni post: Tom3K
  Windows XP Jak zablokować Winampa żeby nie znikał po kliknięciu Pokaż Pulpit? ŁwIeRsZcZ 10 782 02.10.2004 09:38
Ostatni post: ŁwIeRsZcZ
  Windows XP Gdy włączam winampa za pierwszym razem wycisza mi Wave jak otworze 2 raz to jest ok L..i..S..e..K 2 303 19.04.2004 22:50
Ostatni post: L..i..S..e..K
  Windows XP Jest jakiś sposób na przyśpieszenie startu WINAMPA 5 ?? ŁwIeRsZcZ 7 663 02.01.2004 09:46
Ostatni post: teranus
  Biblioteka Winampa 2.91 do katalogowania muzyki na dysku i zmienione litery dysków macio 1 324 08.07.2003 14:54
Ostatni post: konrad

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
12 gości