Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem z siecią PC - laptop na skrętce rj45 komputery nie widzą się przy ESET NOD32

#1
Witam!

Skonfigurowałem sieć pomiędzy PC a laptopem [kabel rj45] wg Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!

Wszystko działało b. dobrze, aż do momentu instalacji ESET NOD32 Business 3.0.669.0 z firewallem. Na początku musiałem kilkać 'allow sharing', potem jakoś udało mi się to ominąć (niby proste, jednak). Ostatecznie zrezygnowałem z tego akurat antywirusa i po odinstalowaniu go. Od tego momentu nie mam już sieci pomiędzy dwoma komputerami. Szukałem rozwiązania i tak:

- zainstalowanie i odinstalowanie Noda: nic
- ponowna konfiguracja wg tutoriala: nic
- ustawienie "uzyskaj adres automatycznie" lub "skorzystaj z alternatywnego" - tu na jednym kompie mam 192.168.0.1 zaś na drugim ustawia się 169.254.84.1 [bodajże]: nic

Znalazłem b. Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę! i na tym forum, [bo miałem też i taki monit, jednak ostatecznie po wykonaniu kilka razy tutoriala przestał się pojawiać] jednak tam jest napisane, żeby przydzielić wszystko samodzielnie, a np. bramę domyślną uzyskać od administratora. Jednak wcześniej wszystko działało ok, więc to chyba nie w tym problem?

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego to nie działa, proszę o jakieś wskazówki, bo absolutnie skończyły mi się pomysły Sad

Edit:

zapomniałem dopisać, że komputery "widzą" się, bo jeśli np. wypnę wtyczkę z jednego na drugim pojawia się "kabel sieciowy jest odłączony".
#2
Odpal Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę! i sprawdź czy w zakładce winsock providers nie ma jakichś pozostałości po NODzie. Jeżeli będa tu jakiekolwiek śmieci, sieć będzie niedostępna.
Swoją droga jestem zdziwiony, że sieć Ci się konfigurowała automatycznie... musiałeś mieć postawioną usługę DHCP - jeśli tak jest nadal, to sprawdź czy działa.

Btw. czemu zrezygnowałeś z NODa i na rzecz czego, jesli można wiedzieć?
#3
Witam!

Ściągnąłem polecany przez Ciebie program (swego czasu pamiętam, że też go używałem, tylko jeszcze na starym kompie) i zamiast uruchomić się normalnie - wyskakiwało okienko na ok. 2 sekundy i znikało. Nie mogłem też uruchomić PC w trybie awaryjnym. W efekcie po prostu przeinstalowałem system, skorzystałem jeszcze raz z tutoriala, sprawdziłem autoruns. Ponieważ po przeinstalowaniu OSu przestał działać Outpost... jego też przeinstalowałem. I wszystko gra.

Mogłem od tego zacząć, ale jakoś liczyłem, że może uda się uniknąć...

A co do Nod32 - obecnie wciąż używam Noda, tylko... innej wersji, że tak powiem Tongue.
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows XP Niedziałająca sieć - dwa komputery nie widzą się w LAN o co chodzi ? J3rzU 1 306 28.01.2007 11:47
Ostatni post: Frank Holman
  Windows XP Problem z siecią nic nie działa gubi 75% pakietów bulba 1 167 31.10.2006 14:21
Ostatni post: Krizz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości