Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem z kartą dźwiekową-zniekształcony dźwiek Sound Blaster Rozwiązanie: sterowniki

#1
Witam i prosze o pomoc.
Tak jak w temacie karta wydaje z siebie jakieś dziwne dźwieki tzn. zamiast normalnego dźwięku (np muzyka w formacie mp3 lub z płyty audio) strasznie trzeszczy wręcz piszczy. Najciekawsze jest to, że zachowuje się tak zaraz po świerzutkiej instalacji systemu i przy pierwszym uruchomieniu. Próbowałem już instalować Xp w wersji HOME i PROFESSIONAL z różnymi SP i zawsze jest to samo, zmieniałem sterowniki od karty dźwiękowej i znowu nic.
Moja konfiguracja sprzętu:
Płyta Abit KT7-A
Procek Athlon 1200 GHz
RAM 256 SD
VGA: GF2 MX400 32 MB RAM
K MUZYCZNA: SB128bit 2 kanałowy


i na koniec: Wsadziłem SB Live5.1 i było ok :-))) Później musiałem oddać i zostałem znowu z moim problemem

Jeżeli jest ktos kumaty to niech mi pomoże.
Dzięki
#2
Sprawdź czy dobrze masz wetkniętą dźwiękówkę, czy styki nie są brudne i czy gniazdko głośników wygląda na sprawne.

Dodatkowo zobaczy czy nic nie zawadza przy podłączaniu głośników (tzn. czy np. wtyczka głośników nie opiera się o obudowę/śledzia czy coś w tym stylu) i czy wchodzi ona do końca (powinna schować się całkowicie niemal).
#3
Dzięki DJ R0m4n ale zapomnialem dopisac że przekładanie karty w każdego slota PCI też już robiłem i zawsze było bez zmian
#4
To spróbuj tego co Ci zaproponowałem pozatym Wink i podaj efekty Tongue.
#5
To o czym pisałeś wcześniej także nie dało wymaganych rezultatów, karta jest ok kabel jest także prawidłowo podłączony (jeżeli zainstalowałbym teraz windę98 to na 100% będzie działało dobrze ale zawsze kiedy instalowany był XP występował właśnie ten problem - i jestem zmuszony do ponownego przejścia na 98 Sad
#6
To trzeba bylo tak od razu. Że ja od razu nie zapytałem. Sterowniki przeinstaluj. Ściągnij najnowsze dla Twojej karty i zobaczy czy podziała.
#7
A ta plyta nie jest na VIA KT133?
SB128/Live-y mialy na niektorych plytach opartych na tym chipsecie wlasnie problem z szumem, trzaskami etc.

Sciagasz najnowsze drivery do karty:

Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!

Jesli dalej masz zaklocenia, to na stronie:

Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!

masz miedzy innymi tzw. "PCI Latency" patch for VIA chipsets" oraz "Patch for Creative Labs SoundBlaster Live! and Audigy-series drivers".

Instalujesz pierwszy patch:

Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!

Jesli nie pomoze mozesz sprobowac drugiego, chociaz on jest pomyslany na problemy z seria Live!, wiec raczej nie pomoze.

Ostatnie wyjscie (a moze drugie, przed instalacja patchy) to aktualizacja BIOSu plyty glownej, jesli nie masz aktualnego. Jesli te wszystkie zabiegi nie pomoga, to raczej ci nie pomozemy i bedziesz musial kupic jakakolwiek karte muzyczna, chocby i Minta 6 kanalowego za 30 zeta lub jakiegos OEMewego Live!-a.

A sprawdzales u innej osoby na innej plycie (nie chipset KT133) czy jest to samo. Moze po prostu karta jest uszkodzona elektronicznie...
#8
Cytat:Moze po prostu karta jest uszkodzona elektronicznie...
Raczej nie cin , bo na W98 pracowała poprawnie :

Cytat:jeżeli zainstalowałbym teraz windę98 to na 100% będzie działało dobrze ale zawsze kiedy instalowany był XP występował właśnie ten problem - i jestem zmuszony do ponownego przejścia na 98.

... oczywiście o ile dobrze zinterpretowałem wypowiedź.

Stawiam na usterkę/problem software`owy - drivery albo BIOS, jak to powiedział cin.
#9
Dzięki za odpowiedź, dzisiaj wieczorem postaram się to sprawdzić. Mam nadzieję że pomoże i napiszę jak mi poszło Smile Pozdrawiam
Dziękuję bardzo za wszystkie porady. Cin pierwsza opcja niestety nie pomogła ale po zastosowaniu drugiej wszystko jest ok :-)
Jeszcze raz dzięki bardzo.
W końcu jestem szczęśliwym użytkownikiem XP Smile
Pozdrawiam
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows XP Po instalacji Linuxa dźwięk w XP padł Rozwiązanie: ściszony dźwięk brak ikony w trayu minimal2 6 1,095 03.09.2018 13:48
Ostatni post: Spartan
  Windows XP Restart podczas włączania gry CoD zmieniona karta dźwiękowa karion 1 366 16.09.2010 16:11
Ostatni post: piotrino1
  Windows 8 Uszkodzona karta dźwiękowa w laptopie czy da się kupić zewnętrzną kartę dźwiękową? Cysorz 3 1,205 05.06.2010 08:15
Ostatni post: Krizz
  Windows Serwer 2008 Problem z dźwiękiem karta dzwiękowa Realtek na Windows 2k8 brak dźwięku głuchy bialorenki 2 465 07.10.2008 16:14
Ostatni post: Bitterman
  Karta dźwiękowa Realtek HD Audio Nazer 3 480 03.09.2008 11:33
Ostatni post: cin
  Karta dźwiękowa Creative X-Fi Xtreme Gamer warto kupić? Nazer 1 284 30.06.2008 09:51
Ostatni post: mQ
  Windows Vista Karta dźwiękowa realtek 97 nie grają głośniki aymar 14 1,090 04.03.2007 23:56
Ostatni post: cin
  Windows XP karta dźwiękowa candyy 3 230 02.10.2006 21:10
Ostatni post: szunaj
  Windows XP Nie ma dźwięku karta dźwiękowa jest zainstalowana ale pisze brak urządzeń Audio steryd1 9 755 17.05.2005 12:43
Ostatni post: CoDeR
  Windows 9x Uszkodzony plik .vxd gdy w komputerze jest Sound Blaster Live Igor2k10734w 15 858 22.11.2004 14:13
Ostatni post: apologetic

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
7 gości