Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows XP Faraon i kleopatra - instalator nie działa _setup.dll isres.dll Rozwiąz: inne pliki

#1
Witam wszystkich serdecznie !
Otóż dość dawno nie grałem sobie w Faraona(jestem fanem całej serii Cezar, Faraon+Kleopatra, Zeus+Posejdon), jednak nie mogę zainstalować go pod Windows Xp z SP2.

Nigdy nie instalowałem Faraona pod Windows XP, dzisiaj przystępując do instalacji, wywala mi się błąd(w załączniku), tak więc przekopiowałem _setup.dll do katalogu Windows, następnie ściągnąłem isres.dll do katalogu Windows, jednakże dalej wywala mi się ten błąd.

Pierwszym moim skojarzeniem było, iż płyta jest trefna lub coś, ale sobie przypomniałem, że wcześniej przecież ją instalowałem(na Windows98) oraz na starym Mdk10.0(emulowałem cedegą, zresztą wine też sobie radzi) a płyta jest w niemal idealnym stanie.

Jeszcze płytę sprawdzę i za emuluję grę pod moim Ubuntu Smile, lecz bardziej prawdopodobne jest jednak z tymi bibliotekami.
Macie jakieś pomysły, rady itp. ???
Pozdrawiam


Załączone pliki Obrazki
faraon.png   
#2
Cytat:Macie jakieś pomysły, rady itp. ???
tryby zgodności, zarówno dla samej gry, jak i instalatora
#3
setup uruchamiam z trybem zgodności dla Win98 i nadal to samo Sad
#4
Spróbuj przekopiować instalkę do jakiegoś katalogu na dysku. Upewnij się że wszystkie potrzebne pliki są w tym katalogu zwlaszcza _SYS1.CAB sprawdz jeżeli możesz czy nie jest zrabany ten plik. Możesz też sprobowac zamienić ten plik innym (ciągle mowa o _SYS1.CAB) z jakiejś innej gry która uzywa takiego samego instalatora(!). Bo to sa pliki Instalatora a nie instalowanej gry.
#5
tak, tylko nie wiem gdzie mogę znaleźć ten _sys1.cab
wprawdzie jest do pobrania z jednej strony, ale nie dość, że potrzeba jest rehjestracja to jeszczenie mogę zweryfikować mojego konta.
#6
_SYS1.CAB powinien być na płycie z grą w katalogu gdzie jest instalacja Wink

Z 4 plyt które przed chwileczką sprawdziełm na dwóch był _SYS1.CAB, a na jednej _setup.dll i _isres.dll nie spakowane w _SYS1.CAB tylko po prostu w katalogu z instalką.
A to i tak sprawdziłem tylko same gry!

Nie wiem wiec czemu ty chcesz tego szukać po sieci Huh
Włącz widok plików i folderów systemowych i ukrytych!!!
#7
OK poradziłem sobie, dzięki za pomoc Smile
Przedstawię tutaj listę rzeczy, którą musiałem zrobić:
1.Przekopiować całą płytę faraona na dysk twardy
2.Ściągnąć z internetu _sys1.cad oraz _isres.dll (dokładnie do _isres.dll923... tylko trzeba zmienić nazwę)
3.Nadpisać plik _sys1.cad oraz wrzucić _isres.dll (jego po prostu brakuje) do głównego katalogu
4. Użyłem UltraIso do stworzenia pliku ISO(chociaż można nagrać na płytę bez robienia tego,ale tak jest bezpieczniej)
5.Nagrałem obraz płyty

Z dodatkiem do gry, należy zrobić tak samo.

Spcjalnie to tutaj publikuję, gdyż szukając rozwiązania(którego nie znalazłem), kilka osób miało ten sam problem, mi na szczęście udało się to rozwiązać.
#8
Ja tylko się dopowiem, że rzecz dziwna. U mnie z instalacją żadnej gry z serii (w tym i Faraona) problemów nie było, więc myślę, że to coś z płytą jednak...
#9
Też mam ten problem co Drabina... original płytka faraon i kleopatra...
tylko nie mogę znaleźć tego pliku _isres.dll

Miałem podobny problem z Freespacem tylko że z plikiem data.cab, kombinowałem różne rzeczy, aż w końcu ktoś przysłał mi ten plik z płytki na której działał... i o dziwo okazało się że ten plik był o kilka kilobajtów większy :o (obydwoje mieliśmy original płytki - tylko że z różnych wydań).

Mam więc prośbę czy ktoś komu działa faraon - mógłby przesłać mi na pocztę te pliki z płytki instalacyjnej:
1. _isres.dll
2. _setup.dll
3. _sys1.cab
wrzóciłbym je wtedy do iso i sprawdził czy działa.

Drabina poratuj!!!
#10
Jakbyś podał dokładne rozmiary plików których poszukujesz i do tego jeszcze wersje i... maila Tongue to bym ci przesłał te pliki o ile je znajde u siebie (a to jest bardzo prawdopodobne Smile )
#11
Faktycznie... zapomniałem podać swego maila :p
o to on: pierrozek@o2.pl
Jeśli chodzi o wersję plików - chyba nie ma to znaczenia, bo są to pliki instalacyjne... ale może jednak...
Mam polską wersję z Play IT a wielkości plików jakich mam to:
_isres.DLL - w ogóle nie mam (a ponoć powinien być)
_Setup.dll - 11*776 bajtów
_sys1.cab - 204*157 bajtów

Trochę płyta szoruje przy kopiowaniu ale idzie i zgrywa, ale instalator startować ni chce Sad

Dzięki z góry Sztosz za fatygę Smile
#12
Mail już poszedł, ale że nie znalazlem płytki z faraonem (przed swiętami robiłem pożadki z płytami i jakieś 200 poszło do kosza, razem z faraonem chyba). Ale z doświadczenia wiem że te pliki nie musza być orginalne, że często pasują nieorginalne Wink Dlatego w mailu jest kilkanascie rożnych wersji od roznych gier.
_sys1.cab to jest archiwum w którym powinny znajdować sie pliki: _setup.dll _isres.dll mam nadzieję że to ci pomoże Smile
#13
Dzięki Sztosz!!!
Pomogło, trochę w dziwnych okolicznościach, takich jak napisałem w mailu, ale poradziłem sobie i jest OK Smile
I nie wiem od czego to zależy - może od błędów jakie wywołuje instalator w pamięci?
Ważne, że chociaż raz zadziałało Big Grin
Dzięki Bardzo!!!
#14
Dostałem maila. Ciesze się że się zainstalowało Smile Mi sie zdazało że mając nieorginalne _setup.dll i _isres.dll instalator twierdził ze instaluje zupełnie co innego, dziwne texty i obrazki waląc w różnych miejscach ekranu Big Grin Ale ważne że się instaluje i sama gra działa bez problemu Smile

Gdybym był netvalkerem to bym napisł: Do Usług! Wink
#15
a ja wgralam ten _sys1.cab i ten _isres.dll i _setup.dll i nadal mi wyskakuje ten sam blad Sad zgodnosc tez jest ustawiona i nic co mam robic moze mam zle te pliki pozdro
#16
Witam serdecznie.
Ja pozwolę sobie odświeżyć ten temacik Smile
Prosiłbym jeśli to możliwe o paczyszkę z plikami o których mowa powyżej na adres viga2000@go2.pl

Mam polską wersję Faraona i problem taki jak powyżej Sad a pliczków znaleźć nie mogę.

dzięki i pozdrawiam
#17
Nie mam już żadnej starej płytki z takim programem instalacyjnym, więc nie mogę pomóc :|
#18
moglby mi ktos wyslac te pliki na e-maila szymon1_93@tlen.pl
#19
też bym prosił o przesłanie plików na email (michlodz@gmail.com) najlepiej przez kogoś komu już to działa.


Opisałeś dokładnie taki sam problem z grą Faraon, jaki ja mam z grą Larry 5. Dwa pliki wymienione w tytule mam, jeden z płyty, jeden z neta, ale za choinkę nie mogę w necie znaleźć _SYS1.CAB, który najwyraźniej mam uszkodzony. Tobie się udało więc czy możesz podesłać jakiś link? Z góry dzięki za pomoc!

Evillady
#20
Witam i przepraszam za odkopanie tematu ale mam problem dotyczacy kleopatry...Otoz postanowielem sobie ostatnio pograc w to stara gierke i przeczytalem caly ten temat , skompletowalem wszystkie potrzebne pliki bo mialem taki sam problem jak drabina i pierrozek z tym ze ja ta gre sciagnolem z internetu. Majac pliki _setup.dll _isres.dll i _sys1. i probujac 2 wymienione przezemie pliki wkleic do archiwum _sys1. pojawie sie problem . wyskakuje okienko " Archiwum ma niewlasciwy format i jest uszkodzone" . Ściagalem sys1.cab juz internetu , bralem z innej gry ten plik ale zawsze wyskakuje ta sama odpowiedz ktora napisalem powyzej... Moze dla was sie to wydaje banalne ale ja jestem zielony w tych sprawach. Z gory dzieki a kazda odpowiedz. POZDRAWIAM
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Need for Speed i inne gry po instalacji Service Packa 1 nie działa! Anonymous 8 593 17.11.2004 20:44
Ostatni post: Bitterman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości