Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem z siecią PC - laptop na skrętce rj45 komputery nie widzą się przy ESET NOD32

#1
Witam!

Skonfigurowałem sieć pomiędzy PC a laptopem [kabel rj45] wg Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę!

Wszystko działało b. dobrze, aż do momentu instalacji ESET NOD32 Business 3.0.669.0 z firewallem. Na początku musiałem kilkać 'allow sharing', potem jakoś udało mi się to ominąć (niby proste, jednak). Ostatecznie zrezygnowałem z tego akurat antywirusa i po odinstalowaniu go. Od tego momentu nie mam już sieci pomiędzy dwoma komputerami. Szukałem rozwiązania i tak:

- zainstalowanie i odinstalowanie Noda: nic
- ponowna konfiguracja wg tutoriala: nic
- ustawienie "uzyskaj adres automatycznie" lub "skorzystaj z alternatywnego" - tu na jednym kompie mam 192.168.0.1 zaś na drugim ustawia się 169.254.84.1 [bodajże]: nic

Znalazłem b. Element ukryty. Rejestracja zajmie tylko minutę! i na tym forum, [bo miałem też i taki monit, jednak ostatecznie po wykonaniu kilka razy tutoriala przestał się pojawiać] jednak tam jest napisane, żeby przydzielić wszystko samodzielnie, a np. bramę domyślną uzyskać od administratora. Jednak wcześniej wszystko działało ok, więc to chyba nie w tym problem?

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego to nie działa, proszę o jakieś wskazówki, bo absolutnie skończyły mi się pomysły Sad

Edit:

zapomniałem dopisać, że komputery "widzą" się, bo jeśli np. wypnę wtyczkę z jednego na drugim pojawia się "kabel sieciowy jest odłączony".
  


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows XP Niedziałająca sieć - dwa komputery nie widzą się w LAN o co chodzi ? J3rzU 1 318 28.01.2007 11:47
Ostatni post: Frank Holman
  Windows XP Problem z siecią nic nie działa gubi 75% pakietów bulba 1 185 31.10.2006 14:21
Ostatni post: Krizz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
6 gości